bugün

bir kadın davranışı. çok denedim mümkün değil vermiyorlar. neredeyse ezecekler. debriyaja sonra frene sonra vitesi 1'e alma zor geliyor.
aman bana bana yol vermesin mümkünse ne yayayken ne arabadayken, beni transit geçsin uzak olsun. kadın sürücülerden tırsıyorum asla kaza yapmazlar ama hep kazaların sebebi onlardır kaza yaptırırlar yani. bi kadın hareketsiz direksiyonda otururken bile önünden geçmemeyr imtina ediyorum, neme lazım yanlışlıkla gaza basar falan gençliğimizden olmayalım.
bakın bunun cinsiyetçilikle falan hiç alakası yok ama kadınlar kabul edin lütfen, %80iniz araba sürmeyi bilmiyor, ha bağda bahçede tarlada tamam ama iatanbulda ııhh olmuyor. o geri kalan arabayı iyi süren %20lik kısımın da sizin yüzünüzden adı lekeleniyor.
" hiç de değil" tespitidir.

Şu genelleme huyundan vazgeçseniz de, " bazı", " kimi" gibi kelimeleri kullanmayı öğrenseniz artık.
Kadın sürücüyüm ve yayalara yol veriyorum, al işte ne diyeceksin şimdi, tespitin fosss diye söndü mü güzel kardeşim?!
Neyse konumuza dönelim.

yaya geçitlerinde ya da akış seyri bozulmayacak, tehlike yaratmayacak her mantıklı pozisyonda yayalara yol vermek gereklidir, kuraldır.
Vermeyen öküz başlı antiloptur, gitsindir serengeti düzlüklerinde otlasındır!
Çocuklara, kadınlara, çocuklu kadınlara daima yol veririm. Evet pozitif ayrımcıyım.
bazı kadın sürücüler hariç kalanı öyledir. yol vermeyi bırak sen orada palamut gibi ileri mi gideyim durur mu acaba tedirginliği yaşarken o durmadığı gibi el kol hareketleri ile kornaya abanıp sktrleeeeeaaaaa çeker. hani eşittik hanımlar ? biz size yol veriyoruz ama siz bize kakılmış muamelesi yapıyorsunuz.
şu an fark ettiğim durumdur az düşününce mantıklı geldi. Harbiden nedense öyle.
Ben genelde erkeklere yol veriyorum halbuki.
Valla yol veren kibar nazik efendilerine bolca rastladım.

Ama global ölçekte kadın haklarını her alanda savunan bir yazar olarak maalesef bu konuda aynı tepkiyi gösteremicem. Kadınların büyük bir çoğunluğu araba kullanmayı bilmiyor.

Ee metresine sekreterine sevgilisine araba verip al pin hevesini al diye trafiğe atarsan trafikte de bolcana direksiyonu yeni gelinin tuttuğu gibi tutan modellere denk gelebiliriz.