1. 24.
    Biz sürekli uygulamayı eğitimden önce getiren bir ülkeyiz. Öyle olunca da yayaya yanan kırmızı ışıkta dahi öncelik benim diyerek geçmeye çalışanlar doluyor ortalık.
    ... grenli film
  2. 23.
    Nasıl olsa bana yol vermek zorundalar diye düşünüp karşıya geçme girişiminde bulunmayın, bizde kasaptan alma ehliyetliler oldukça mazallah asfalta yapışırsınız.
    ... kanadikirikkus
  3. 22.
    Hadi şehir içinde neyse de otoban gibi trafiğin süratli aktığı yollara yaya geçidi koymak nedir kardeşim? Kazalara davetiye çıkarmaktır. Var böyle bildiğim baya yol. En düşük 90 la gidilen yolların ortasına yaya geçidi yapıyorlar. adam pat diye dursa gör sen artık zincirleme kazaları. Bazı sığır yayalar yol vermediğin zaman eliyle koluyla atar gider yapıyor. Sinirli Bi günüme denk gelecek kolunu alıp götüne sokcam Bi gün birininde neyse...
    -1 ... seekthereallgetbe
  4. 21.
    Genelde iplenmeyen öncelik. Ceza uygulamasının ilk bir iki haftası kurala uyuldu sonrası hikaye. Valla koşa koşa geçiyoruz yoldan.
    1 ... ismini vermek istemeyen birisi
  5. 20.
    Sscb'de 70 sene önce başlamıştır.

Medeniyet ölçüsüdür.

Ukrayna hatta Özbekistan'da bile uygulanır.
    1 ... gedikpasa
  6. 19.
    Bugün corumdaydim.burada yol verdiler. Şaşırdım.
    2 ... kontrollu insan
  7. 18.
    isviçre'de öğrencilere uygulamalı olarak yaya geçidi eğitimi veriliyor. Öğrenciler daha yola adımlarını atmadan çok önce trafikteki arabalar 2 yönde de aynı anda duruyorlar. isviçre'de de sürücüler elbette bir yerlere yetişmeye çalışıyorlar fakat insan hayatına verdikleri önem her şeyin üzerinde. Medeniyet gerçekten de harika bir şey. Merak edenler için video aşağıda...

https://www.youtube.com/watch?v=cLi9aHRtpFY+
    1 ... stargate
  8. 17.
    Yanlış anlaşılıp kırmızı ışıkta geçmeye çalışan yayaların türediği öncelik. Milletimiz hafif mal olduğu için bence ışık olan yerlerdeki yaya geçitleri kaldırılsın. Kafa karışıklığı son bulsun.
    2 ... satoshi nakamoto
  9. 16.
    türkiyedeki öküz sürücülerin bu kurala uymadığı kesin yaya geçidinden karşıya geçiyorum öküz herif gaza yükleniyor size ehliyet verenin amk.
    1 ... mersi
  10. 15.
    Yayalar içinde belirtmek gereken hususlar var olan öncelik.

Polisin veya trafik ışıklarının olmadığı yaya geçitlerinde yayalara geçiş önceliği vardır.

Yani polis talimatı olmadan, yada kırmızı ışık yanıyorken yaya geçitlerine atlamayın.

Diğer yaya geçitlerinde öncelik yayalarda.
    3 -1 ... neflodi