1. 1.
  Şu yazımda daha önce belirtmiştim;

  (bkz: yaya geçidinde yayaya yol vermeyen sürücülere ceza)

  Haberlerde gazetelerde bangır bangır haber yapılıyor. Ama hâlâ mal olmakta ısrar eden sürücüler var. Sonra ceza yiyince sitem eder koduğumun dallamaları.

  Bende bir araç sürücüyüm ve yaya geçidinde istisnasız yayalara yol veririm. Oradan geçenleri kendi yakınlarınız yerine koyun. Lan bazı adam müsvettleri yaşlılara bile yol vermiyor, ne biçim kültürünüz var mk.

  Elimden geldiğince bunu milletin gözüne sokmaya devam edicem.

  Hem yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen maganda sürücüler, hemde yaya geçidini kullanmayıp istediği yerden yola atlayan manda yayalar adam olana kadar...

  yaya geçitlerinde yayalara geçiş önceliği
  3 ... neflodi
 2. 2.
  kanun var ancak uygulamada sıkıntı var.

  şu güne kadar yaya geçidinde yayaya yol vermediği için ceza yiyen sürücü görmedim ben.

  metrobüs duraklarında sigara içilmez tabelaları var ama içerde sigara içmeyen yok.

  yasa kağıt üzerinde var, sen bunu denetlemezsen öyle avrupanın 100 sene geresinde olursun elbet.
  1 ... altan518
 3. 3.
  Türkiye’den kaç bin km uzaklıkta bir ülkede bulunmuştum vakti zamanında ve sabah saat altıda normalde işlek ama sabahın erken saatinden dolayı pek kimsenin olmadığı yaya geçidinden bir adım atmamla önümden bir araba, daha bir sürat yapıp geçiverdi. Kendi kendime ‘bide medeniyet yuvası derler, bunlarında bizimkilerden pek bir farkı yok’ diye düşünürken o an yerimde kalakaldım çünkü plakası 34 ile başlıyordu. Adamlar medeniyetin ortasında bile ekşın arıyorken kimse bu davar kesiminden kibarlık beklemesin, anca bunlardan sonraki dördüncü yada beşinci jenerasyondan Umut edin.
  1 ... usulca enseye vuran ersoy
 4. 4.
  gerçekten orta doğuluyuz biz ya.

  aklımı kaçıracağım ben.

  emmim yolun ortasına atıyor kendini elini kolunu sallaya sallaya. ah be embesil, arkadakinin durabilecegini kestiremezsem durmayacağım. olan sana olacak. trafiğin ortasına lambur lumbur yuvarlanıyorlar bugün, böyle bir şey görmedim. trafikteki onlarca insanın canını, kendileriyle birlikte tehlikeye atıyorlar. ben bu dehşeti on metrede bir neden yaşayayım ya?

  bi yanlış anlaşılma var galiba, insanlar akan trafikte arabaların önüne atlıyor, eliyle dur falan yapıyor, aheste aheste hareketler...

  karar yaya geçidini kapsıyor. yani yaya geçidini kullanırken geçiş önceliği yayadadır. oo garar çıhtı diye akan trafiğin ortasına koşmuyoruz. öyle bir şey yok.

  kaldı ki, tekrar ediyorum orta doğuda yaşıyoruz. ne ışığa, ne trafik ışığına, işaretine, ne de insanların sağduyu ile bunlara uyabileceğine güvenirim. gözümle güvenliğinden emin olurum yolun. bir tane canınız var.
  9 ... corbadaksinekkanadi
 5. 5.
  gerizekalı insanımız tarafından götten anlaşılan bir başka kural. yaya geçidinde zaten geçiş üstünlüğü vardı, bu yeni bir şey değil. ancak medya tarafından yeni bir şeymiş gibi pompalanınca bidon kafalılar bunu her şekilde yayalara geçiş üstünlüğü olarak algıladı ve şimdi ortalık araçlara yeşil yanarken vızır vızır akan yola atlayıp bir de el kol yapan sığırlarla dolu. ciddi ciddi yeşilde geçtik diye küfür yiyoruz amına koyim. hatta bir gün az kalsın bir tanesinin karısını eziyordum. yeşilden geçerken solumda seyreden aracın önünden fırladı, panik fren yaparak durdum. sonra ana avrat küfür edip gazladım. herif arabayı yumruklamaya çalıştı tutturamadı üstüne bir de peşimden koşuyor it gibi. bir gün cinnet geçirip bir tanesinin kafasına beyzbol sopasını indirecem dur bakalım.
  14 -1 ... nesgayfe
 6. 6.
  Hem araca yeşil yanıyor hemde yaya ya,araç yaya olanı bekleyince arkadaki araçlar kırmızıya kalıyor yeşil yandığı halde.yani şunu birine yeşil yanarken diğerine kırmızı yapamıyorlar sonra kaos çıkıyor.
  ... kalahari 1
 7. 7.
  temel trafik kuralları:
  polis varsa polise,
  ışık varsa ışığa,
  aksi durumlarda kurallara bakılır.

  kontrolörsüz yaya geçidinde yol hakkı yayanındır.

  ilk okulda öğretiliyor ama bu ülkede kim öğreniyor tartışılır...
  4 ... keshberfo
 8. 8.
  (bkz: alt geçitlerde undergrad yaşayanlara geçiş öncliği)
  ... judas
 9. 9.
  Trafik lambası yoksa vardır. Lamba varsa ona bakılır. Araçlara yeşil yanıyorsa sikmişim yaya geçidini. Evet. Teşekkürler.
  ... baba kreyzi
 10. 10.
  Yayanin geçiş üstünlüğü karşilıklı saygiyla sağlanır. Yaşlı birini gorürsun durursun yada çocuklu anne falan.
  Şimdi bakiyorum Adam yaya geçidinde skini taşağını yaya yaya geziyor. Üzerine suruyorum bu magandaların. Biraz götünu kaldır mk dallamasi.
  2 -1 ... atlant isten gelenadam