bugün

kendine güvenleri yerinde, erkekleri pek de sallamayan kızlardır genelde *..
atesiyle yakar. susuz bırakır;kurutur. nefessiz koyar sonra kendi nefesini verir. (bkz: buyrun benim)

(bkz: yay burcu sözlük yazarları)
yasadigim en firtinali askin kadinina ait burc, bu firtinaya kapilmamak icin hic bir onlem alinmaz bu burcta yelkenler indirilir, rota falan yoktur, dalgalarin siddeti ne derece kuvvetli olsada her turlu tehlike viz gelir. bu burcun insaninda bulunan ten uyumu geminin bordrasini yalayan dalgalarin ve ruzgarlarin dansina benzer, bu gemi bu firtina ile hareket eder. bir parca ruzgar, yelkenler icin bile carsaf gibi okyanusta yapayanliz seyredemeyen gemilere bu burcun kadinindan firtinalar dilenir..

yay burcu kadini ile yasamak kultur ister... ask ve sevgi.

hepsi bu.

saygiyla egilirim.
içinde bulunduğum topluluktur, çok az kişi bu burca sahiptir herkese nasip olmaz, bulunmaz hint kumaşı bile bu burcun yanında bulunur kalır yeryüzündeki eşsiz insanlardır, ukaladırlar ayrıca.
havaya atıp tutmayı bilmeyen kadınlardır. (alıntı)

(bkz: erol taş gülüşü)

ibnecim ben de yayım, burçdaş mıyız yoksa?
1-2 yakın arkadaşımın girdiği kategori. gözlemlediğim kadarıyla hayatlarının büyük bir bölümü bir şeylere hırs yapmak ile geçer. amaçlarına ulaşmak için onca uğraşır didinirken ne kadar mutlu, huzurlu olduklarını düşünenler yanılırlar çoğu zaman mutsuzluklarını göstermek istemezler.
iyimser , güleryüzlü , zeki , söledikleri sözler karşıdakinin kalbini bir ok gibi deler geçer ,kırıcıdır ama bunu sadece açık sözlü olmak adına yaparlar , maymun istahlıdırlar öleki birkaç işi birden yapmaya çalışır ama hiç birinde istediği kadar başarılı olamaz , yaratıcıdırlar , gelişmeyi geliştirmeyi severler , hayat doludurlar varlıklarını her ortamda belli eder dikkatleri üzerlerine çekerler arkadaş grupları arasındaranılan kişilerdir , kolay kolay dost edinen tipler değillerdir ama bir kere dost oldktan sonra yapamayacağı hiç bişi yoktur yeterki size inansındırözgürlüğüne düşkündürler. içinde bulunmaktan gurur duyulası topluluktur.
patavatsızlık derecesinde dürüst. genellikle mantığı ile haraket etmesini seven. sevdiği zaman gözü kör olan. yalandan nefret eden. her konu hakkında bilgi sahibi olan. sır saklamakta üzerine olmayan. gülüşü ve gözleriyle karşı cinsi etkileyebilen. bitti dediği anda ölse geri dönmeyecek olan. koç burcu ile en güzel aşkı yaşayan. fedakar ve humanist. konuşması ve keskin zekaları ile toplumun ilgi odağı olan. çabuk sinirlenip çabuk sönen. konuştuğunda lafı kesilmemesi gereken. sevilecek değil tapılacak bayanlardır. * *
yazanların pek çoğu banada uyar.. her şeye rağmen iyiyiz be hafız ? değilmiyiz ? *
sevdi mi tam seven insanlar.
elinden geleni yapar şartları olgunlaştırmak için, ama kesinlikle belli etmez. izini bırakır.
karşıdan sinyal görmedikçe gıkı çıkmaz.
belli bir süre büyük bir sabırla pusuda bekler. o pusuda yakalandı yakalandı.
boş bırakmaya gelmez. çantada keklik kadını hiç değildir, acımaz uçar gider.
özgürlük bağımlısdırlar evet, ama bu özgürlük isteğinin manası güvendir.
sen 3 ay arama sorma sonra özgür bıraktım diyemezsin, zaten artık senin değildir.
çiçek değildir su istemez ama ilgi ister.
paranızın üstü kalmaz fazlasıyla iade ederler.

sevilmediğine gerçekten inandığı an (nasıl beceriyoruz ben de bilmiyorum) aklındaki kişiyi anında unutur.
maalesef çapkındır. en muhafazakarı bile içgüdüsüne hakim olamadan boş kaldığı anda birilerinden hoşlanır.
kimisi bunu içinde tutar, kimisi peşinden gider.

ama bir yay kadını ilgisizse, sevilmediğinden kuşku duyuyorsa, zaten kaymıştır gönlü başka yere.
kendisiyle gerçekten ilgilenen bir yerlere.

ilgi nedir peki? tüm kadınlar ilgi diye yırtınır.
ilgi çiçek almak, sürekli kene gibi ensesinde durmak değildir.
karşısındaki kendisini ilginç bulsun ister kadın.

yay kadını? zaten manyağın tekidir. ilginç olamayan yay yoktur herhalde yeryüzünde.
"ne diyor lan bu manyak" ilgisi dışında "acaba nasıl biri" sorusunun cevabı olmak ister.

edit: yalan bu burç şeysi. yok inanmıyom artık.
eğlence yoksa, ben takdir edilmiyorsam-ortamdaki en iyisi ben değilsem, dinlenmiyorsam ben yokum diyen kadındır. hepsini de hak eder.*
(bkz: buyrun benim)
ayrıca, çabuk sıkılan, her zaman ne yaptığını bilmeyen-aşırı uçlarda-dengesiz bir bayandır.
(bkz: o hikayedeki mal benim)
çok eglencelidir,delidirler,özgürlüğüne acayip düşkün olurlar, bişeyi kafayı koydukları anda onları kimse bağlayamaz,çabuk sıkılırlar,çok çabuk sinirlenebilirler,alaycı olurlar,açık sözlü olurlar,arkadaşları için yapmıyacakları şey yoktur.
Onu yargilarken hasin olmayin. Iyi niyetlidir. Kendisine sempati duyulmasina ihtiyaci yoktur. Ondaki essiz anlayis, zeki ve atesli davranislar, genellikle Yay'i basarili insanlar arasina sokar. Yay'larin en belirgin özelligi dobra olmasdir. Yapmacik ve aldatmaca onlari dehsete düsürür.

Yerinde duramayan insanlardir. Hareketsiz durmaktan nefret ederler.
Hizi severler. Yay insani herhangi bir tehlikeden kil payi kurtulmak kadar hiçbir seyden zevk almaz.
Ona göre gerçek gerçektir. Yay'in aklindan, kalbinden geçen hersey hemen hemen aninda dudaklarina dökülür.

Insanlar Yay'a uzun süre gücenemezler. Çünkü onun hiçbir zararli niyeti yoktur. Yay'larin çogu içtenlikle sizi neselendirmeye çalisirlar. Çogu disa dönük, konuskan ve atilgan olabilir. Dili dururken bile kafasi çalisir. Otoriteye karsidir. Birden sinirlenir ve öfkesi saman alevi gibi geçer.
Tipik bir Yay'in çocuksu bir yani vardir. O, yasamin ciddiligini kabul etmek istemez.
*
dogrudur.
en büyük özellikleri keskin yüz hatlarıdır.
not: tamam tamam bağırmayın bkz verdiğimde doğru lan diyeceksiniz. işte geliyor.

(bkz: britney spears)
tanışıldıkları anda aşık olunma potansiyelini taşıyan insanlardır. 3 tanesini yakından tanıdım, 2'sine aşık oldum, 1'ini arkadaşım olarak çok sevdim. susuşları insanı öyle bir yaralar ki hayır desen de bu susuşun ızdırabını çektirmesen bana demek istersiniz, bazen cesareti bulur yüzüne karşı da dersiniz, ama ne hayır diyip bitirir ne de evet diyip mutlu eder. susar, sadece susar. bu susuşlar içinden çıkılmaz bir hal almaya başladımı anlayın ki sizden artık soğumuştur, beni yormadan anla artık bitmeli demek istiyordur. müziğin, sinemanın, edebiyatın en iyisini 10 km öteden bile tanır zevklerine hayran bıraktırır. eğer kendi evinde yaşıyorsa o evi evirir çevirir yönetir. kendi zevkine göre düzenler, duvaları boyar, otantik süsler takıştırır, nargile, puzzle vs evin köşelerini süsler. hayat akar her bir köşesinden insana yay kadınının evinden.
para gibidir velhasıl yay burcu kadını. ne onla olur ne de onsuz.
seviyorum..
akrep burcu kadınından iyidir.
sevgi pıtırıdır. hele ki koç erkeğiyseniz bunlardan birine aşık olmanız işten bile değildir. süper kafa dengi olurlar. özgürlüklerine çok düşkündürler yalnız bu nokta koç erkeğimizi biraz yorabilir.
yengeç ve oğlak burcu erkeğiyle anlaşamayan kadındır.

balık burcuyla da anlaşamadığı tecrübeler üzerine sabitmiş efem.*
gere gere erkek adamı bile vajinusmus eder maazallah*
(bkz: astrolojik faşizm)
duygularının değişken olduğu konudaki yargılar doğrudur. bir an gelip ağlayabilir bir an gelir kahkahayla gülebilir. fazla melankolik değildir ama gözyaşını da sever. aşkı sever ama sla yakalayamayacağını düşünür. bazen hiç umulmayacak kadar cüretkar bazen de çok çekingen olabilir. hayatı sever, öğrenmeyi sever, yenilikleri sever, eğlenmeyi sever, dostlarıyla iyi ilişkiler kurar ve iyi bir dosttur.genelde megolomandır. kendini beğenir ve sever. ama hakettiği kadarından fazlası ile değil. kendi öenmini ve değerini bilir ve hiç kimse için kendinden vazgeçmez.ama araya aşk girerse bazen işler değişir. ama boşuna kürek çektiğini anlarsa o an bitiri ve arkasına asla dönmez. keşke demeyi sevmez. gururludur. başı diktir. sanırsızdır. heyecandır.çabuk gerilebilir ama çabucakta neşelenebilir. değişkendir. gezmeyi görmeyi ve kayatı yaşamayı severler. mutlu olmayı hayat amacı olarak görürler. evet hayat güzel, niye ağlayalım ki.
gurulu ve eğlenceli, yüzeysel görünse de bildiğini, gördüğünü, hissettiğini ve yaşadığını içine atıp lüzumsuz şeylerden bahsedip karşıdakini neşelendirmeyi amaçlayan, genelde kendi ile barışık olsa da kendini hep geri plana atan kadın modellemesine bir buket örnek... tuhaf bi tipleme vesselam...
erkeği gibi bıktıran burcun kadınıdır.
sabit kalmayı sevmez yay burcu kadını. kişiye değil aşka aşıktır. karşısındakini kolaylıkla etkileyebilme yetisine sahiptir ki bu özel bir çaba sarfetmeden kendiliğinden gerçekleşir.
britney spears denirse net olarak anlaşılacak sorumluluk almayı beceremeyen sempatik görünüp aslında hayasız olan kadınlar.