bugün

eğitilip ,anlayışlı olunduğunda katlanılabilecek kişilerdir.*
uçuk - kaçık, özgürlüğüne düşkün, sınır tanımayan...
genellikle utangac olurlar.
özgürlükçü, ezilenden yana, sadık, açık gönüllü, iyilik sever, cömert, seyahati seven erkeklerdir.
(bkz: palta)
ilk dikkat edilmesi gereken nokta;

(bkz: herşeyden önce insan)
akıllıdır; yüzlerce kitap okumadan, derinlikli bir perspektifle edinilmiş, kendiliğinden bir akıl - insanı şaşırtır.
elini, ayağını değdirdiği herşey güzel olur - ütü, dekor, futbol (kime nası pas verip nereye çıkması gerektiğini bu kadar iyi hesaplayıp zekayla futbol oynayan anca bi kaç profesyonel görülmüştür), hendese bilgisi isteyen konular, bahçıvanlık - insanı şaşırtır.
tek falsosu derin sorumluluklara gelememesidir - bu kadar hoşluktan sonra insanı böyle de şaşırtır. (bkz: psykhe)

hep karşısında önyargılı insanlar çıkan erkek.öyle bir önyargı ki en baştan sen kesin aldatırsın yaysın sen ilgisizsin sallamıosun dengesizsin nasıl buldum seni dırdırı çeker.
zaman geçer kişinin hayatındaki en sadık sevgili oluvermiştir, bu pis yay. çocuk gibi sever insanı neşelenir bir anda hüzünlenir isteği olunca yine mutlu oluverir hep o mükemmel gülümseme vardır altında başka hiçbirşey yatmayan. (bkz: juicebox)

olmuyor, olamıyor bu atletik vucutlu, eşsiz gülümsemeye sahip adamlar civa gibi nereye akacağı belli olmuyor kalp yakıyor size küllerden anka kuşu olup doğmanız için fırsat veriyor. (bkz: komurk)

bunları ekşisözlük'ün nadide bayan yazarlarının entrylerinden aldım. burdan hepsine başlık açacağıma söz veriyorum. selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

not: yay burcuyum, 1.85 80 esmer, .. böle daa bi sürü özellik.
güzellik düşkünü erkek tipidir..
(bkz: karizmatik yay burcu erkegi)
kendini beğenmiş, megalomanlığı aşmış, ama sempatik olan kişilerin sahip olduğu burç.
(bkz: anan seni narsist doğurmuş)
neşeli, hareketli, zarif, konuşkan, gezgin, sempatik, yakışıklı, zeki, cana yakındırlar, hayatı severler ve özgür olmayı isterler. aşk konusunda sevdiği için herşeyi göze alabilen, uğruna canını bile feda edebilecek kadar önem verirler.

yakışıklı konusunda en önde temsilcilerinden biri brad pitt'tir. diğer yay burcu erkekleri de brad pitt'in yetkili servisleridir.
utangaç, sessiz sakin, nazik insanlardır
nikah masasına oturtulamayan en kötü burçlu insan..
ilginctir cogu sert seylerden hoslanir. genellikle rock muzigi tercih ederler. * kisacasi sert, cool, guven.
çok çabuk sıkılabilen, bir anda birinden ve ya bir şeyden soğuyabilen, pek çok arkadaşı olan, çevresi geniş, eğer ortamı beğenmişse kimsenin susturamayacağı ama beğenmemişse oldukça utangaç davranan, kendine pek bir güvenen kişilerdir. ayrıca kendini çok beğenmiş olurlar ama bunu bile o kadar sevimli yapar ki kimse bir şeycikler diyemez. şeytan tüyü vardır bunlarda.

birini sevmişseler gerçekten, sonsuza kadar sevebilir. ama eğer sevememişse bir anda vazgeçebilir. her ne kadar havai görünseler de son derece kırılgan bir kalbe sahiptir. * * * *
duygusal oluruz, duygusall....
(bkz: Self improvement is masturbation)
bilmem kaçıncı edit : (bkz: pardon yanlış gelmişim)
Ah sen var ya sen... Düzenbazlar düzenbazı, dedikoducu ve bir o kadar geyik insan. Senin adam olman için kafana taş düşmesi veya birinin başına balyozla vurması falan mı lazım? Nedir bu gevezelik. Bu konuşur, konuşur, çenesi de yorulmaz. Beleşe bayılır. Ben yaptım, ben ettim havaları yok mudur bunun, insanın gırtlağına yapışıp boğası gelir. Heyecan manyağıdır bu. Bağımsızlığına en düşkün burçtur. Duruma, ortama göre anında değişirler. Nabza göre şerbet verirler. Buna gazı verdin mi bir daha tutamazsın. Bir şeyi abartmağa bayılır. En ufacık , en basit olayı bile süsleyip öyle anlatırlar size. Dikkat yoksunudur bu yaylar. Allah bunların sevgililerine de sabır versin. Bir insan ancak bu kadar kaprisli olur dedirtir insana. Bardağın hep dolu tarafını görecek kadar, hayattaki olumsuzluklara gözlerini kapatırlar. Sıkılınca kaçarlar. Eğer sonunda bir çıkarları yoksa, mücadele etmeyi pek sevmezler. Bunların burcunun adı yay değil çakal olmalıymış aslında. Bunlar için hayatta kendilerinden daha önemli hiçbir şey yoktur. Biten ilişkilerinin ardından konuşur, kızdığı arkadaşlarının arkasından atar tutarlar. Bu yüzden pek güven vermezler insana. Daha nasıl güven versin ki, sırf heyecan için yaşayan, dedikoducu tip demedik mi? Bir şey biliyoruz da söylüyoruz herhalde.
espiri yetenekleri oldukca gelismis fakat; hayati en yakindan taniyan kisilerdir. insana insan gibi davranirlar, paylasmayi ve dürüstlügü severlersede ask hayatinda pek öyle degildir. fakat gönüllerini gercekten kaptirdiklarinda gözleri baska kimseyi görmez.
beyin jimlastiklerine bayilir bu tipler, yeni kisiler yeni yerler görmekten haz alirlar.
en güzel aptal rolünü sadece bu burc oynar, arkadaslari tarafindan inciltiginde bir daha yüzlerine bakmazlar.
sinirleri cabuk gecer, kin gütmezler ve cabucak küsemezler.
adil olurlar, kimseyi kimseden ayirt etmezler. yetenekleri coktur. sicak kanli olduklarindan insanlarla hemen kaynasabilirler. su burcu olan bir kizla asla yapamazlar, hele boga kizlari uzak dursunlar. *
kizlar tarafindan genelde yanlis anlasilan kisilerdir.
ikizler burcu kadınıyla birlikte olmaması gereken kişidir. içine kapanır, paylaşmaz. görüldüğünde kaçınılması gereken kişidir.
zekasıyla bilinir. uçlardadır. * * *
(#971046) *
dünyanın en sevimli erkekleridir. * insana değer veren, sadık insan modelidirler.
çalışkan, zeki, duygusal, kıskanç, güvenilir, birazcık asabi..
saman alevi misali parlayıp sönen.
diğer özellikleri iyi olsa da fiziki açıdan çirkin erkeklerdir.