bugün

afrikalı leo kitabının bir bölümünde leo mısır'a gider ve yavuz'un ordularının yaptığı katliamla karşılaşır. ama tabi ki unutmuşum ya türkler savaşta bile adam öldürmez değil mi?
çok sayıda alevi-türkmenin katline ferman olmuş, bir o kadarının da andoluda ordan oraya sürülmesine neden olmuş halife-padişah-drakula.

(bkz: şah ismail)

edit: yavuz'un türkleri kesmesi ve bunu burada yazmamız birilerini incitmiş herhalde. şah ismail'in vaktiyle yavuz'a yazdığı şu dize akla geldi birden: "sen de türk müsün bre arap uşağı"
(bkz: asik olan neylesin)
burda okuduklarıma göre hazineyi kısa sürede dolduran katliamcı padişahtır kendisi.

aferin. hazineyi doldurmuş tıka basa. nasıl yapmış bunu? iktisadi politikaları usulünce uygulayarak mı? üretimi teşvik edip, halkına çalışma alanları sağlayarak mı?

hayır. ülke fethetmiş, halk katletmiş, yağma yapmış, istanbul'a getirmiş; sonra da hazinede altın koyacak yer kalmamış.

insan utanır be. çapulculuk değil mi bu resmen? resmi tarihimizin övünülecek yanı mı ki şimdi bu? hadi öyle diyelim; bununla övünüyorsak, neyden utanacağız? tarihiyle sürekli övünmek sağlıklı bir şey midir?

hangi hakla amerika vietnam'da şöyle yaptı, ırak'ta böyle yaptı, güney amerika'da böyle böyle ediyor diyebiliriz ki bütün bunları okuduktan sonra?

biz atatürk'ün meclis kurduğu zamanı* kutlarken, alternatif olarak istanbul'un fethi'ni*** kutlamayı özendiren birilerini devletin tepesine geçirdiğimiz sürece, bu ülkenin insanlarının geleceği, kanlanmış elleri gibi, temiz olmayacaktır.
(bkz: geçmişine taş atanın geleceğine gülle atarlar)
-napıyorsun yavuz kendinde misin?
+ ne napıyorum ya. yendim seni ganimeti alıyorum!?
- ama bunu nasıl yaparsın. bu resmen çapulculuk!!!
+ harbi haa... kusura bakma kardeş. savaşta başıma bir şey çarptı ondandır.
- yanii şaşırdım ben de. alıp paraları götürmeler falan. sahra çölü ya burası. dağ başı mı?
+ doğru doğru, neyse hadi by
-ba by.
en beğendiğim osmanlı padişahı.
kafasından ne geçiriyorsa başarmıştır. devleti için tehlikeli olabilecek herkesi kılıçtan geçirmiştir,çok iyi yapmıştır, helaldir.
keşke şimdi de öyle birileri çıksa da kahraman yerine ceset yapsa onları dediğim.
ama nerde o yürek, ülkede potansiyel vatan haini insanlar ve ırklar oldukça ..
Zeki Müren'lerin, Bülent Ersoy'ların temelindeki şahsiyet.
ölüsüyle dâhi cıyaklatan, enteresan. böyle bir kin zor görülür.
hata yapmış padişahtır. aslında memlüklerle ridaniye, safeviler ile çaldıran savaşı' nı yapmamalı, elçi yollayarak ricada bulunmalıydı. sonra bir de kaide vardır, topraklarını genişletmek için yapılan savaşlarda kimsenin ölmemesi gerekir diye, bir de yaptığı savaşta adam da ölmüş.
bir dakika!
osman gazi, orhan gazi, murat hüdavendigar, yıldırım bayezid ve diğer osmanlı padişahlarının yaptığı savaşlarda da mı insanlar ölmüş?
hani savaşlarda insanlar ölmeyecekti!
neyse tanıma gelelim yavaş yavaş.
tanım: geniş açıya sahip olamayanların, osmanlı imparatorluğu' na kazandırdıklarını gözardı ederek katliamcı olarak değerlendirdiği padişahtır. ayrıca daha çok genç yaşta, oğlu geleceğin kanuni sultan süleymanını trabzon' a gönderip devlet yöneticiliğine alıştırmıştır.
tarihimizi tersinden okuyanlar!
provokasyon peşindekiler!
lütfen türk tarihine mal olmuş bu isme biraz saygı gösterin.

yıllar sonra editi: ayrıca o dönemin şartlarında savaş normal bir gelişmeydi. bu dönemde kabul edilemez. bu da 1+1= 2 kadar kesindir. ölmüş insanlara da allah rahmet eylesin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.