bugün

Alevi köylerini yok eden yiğit padişah! Aynı zamanda köylülere karşı verdiği onurlu savaşları varmış hazretlerinin!
küpeli padişah.
kürtleri koruyup kollayarak , türkmenler tarafından yok edilmelerine engel olmuş, palazlanmalarına imkan sağlamış, bugünkü sorunun mimarı. ayrıca kılıçtan geçirttiği türkmenlerin kanlı elleri yakasındadır. odunun bol olsun.
köyleri alevi köyü olduğu için değil, isyan ettikleri için yok eden padişah.
ağzı olanın, hareminde yaşayıp görmüş kadar ahkam kestiği padişah. bir de psikopat, cellat denilmiş ki, siz onu dörde katlarsınız alimallah.
montaigne'nin kitabında hakaretler ederek hakkını yediği,galiba an itibariyle torunlarının da aynı şeyler yaptığı osmanlı padişahı.
alevilere düşmandır, türklere düşmandır, kürtlere de düşmandır. ermenileri kesmiştir. rumları da katletmiştir. anadolu'da kim varsa katletmiştir.

bugün anadolu'da kimse yaşamamaktadır. bu entryyi de patagonya'dan yazıyorum zaten. git bak anadolu'ya hep dutluk.

kürtler'e dost gözüküp arkalarından çeşmelere beddualar yazmıştır. korkuyordu çünkü kürt aşiret reislerinden. memlüklerden kormuyordu memlükler zaten köle. köle adamın ne haysiyeti olur? ama kürtler öyle mi? 135 bin yıllık bir tarihin mirasçısı kürtler. ayrıca dilleri de dünyanın 31. en güzel dili seçilmiş. halbuki yavuz türkçe dahil hiç bir dil bilmediğinden konuşmamıştır. işaret diliyle anlaştı etrafındakilerle.

alevi ve kürt soykırımlarını da işaretle emretti. böyle eliyle "kellelerini kesin" hareketi yaparak.

"o olmasaydı çok süper olacaktı diyenler" var "şah ismail gelip topumuzu kesecekti" diyenler de var.

şah ismail türkmenler'e bu kadar dosttu da bugün iran diye bir ülke neden var? türkmenistan olması gerekmiyor muydu? şah ismail kürtlere bu kadar düşmandı da iran'da niye bir kürdistan eyaleti var?

ps. türkçe'de kılıçtan dönme diye bir deyim yoktur. "kılıç artığı" diye bir deyim vardır. o deyim de ne yavuz zamanında ne de ermeni tehciri döneminde ortaya çıkmamıştır. daha önce selçuklular döneminde dahi kullanılırdı. ele geçirilen bir şehrin ahalisini katletmek çok görülen bir şeydi orta ve yeni çağda.

halka "sen çekil şöyle" deme geleneğinin yerleşmesinde de osmanlılar'ın payı büyüktür. isteyen açıp hammer, von moltke tarihlerine veya voltaire'in "xiii. karl tarihi" eserlerine bakabilir.
isyan ettikleri için çoluk çocuk demeden tüm köyü kılıçtan geçirmenin haklı gururunu taşıyan padişah.

Ayrıca Anadolu'da kılıç zoruyla alevilikten dönen insanların şimdiki nesilleriyle bizzat karşılaşınca insanın bilip bilmeden sallamasına da gerek kalmıyor. Buradan katliamın isyandan çok mezhep boyutunun olduğunu anlamak da pek zor olmasa gerek. Hatta Anadolu'daki meşhur "kılıçtan dönme" lafı buradan gelir.

Bir de meşhur Sultan Selim'in hışmından kaçan, Doğu Anadolu'ya göç eden ve zamanla ordaki Kürt halka karışan Aleviler de var.

Konuyu araştıran bu konuda yeterince yazılı kaynak da bulur. Daha kolayı var; gidin oralarda yaşayan Alevi köylerine, hatta orada zamanla Sunnileşen köylere. Gerçekleri bir de onların ağzından dinleyin. Sonuç da yazılan kitapların bilimselliği ve tarafsızlığı sorgulanabilir.
hayır o değil de seferleri sırasında bölge halkının meyvelerini yiyenleri bile cezalandıran bir hükümdarın, yendiği komutanı ülkesine yönetici olarak bırakan, onun isyanından sonra da yine yerel bir yönetici atayan bir hükümdarın, adaletten kıl kadar ayrılmamak için alimlerle hemdem olan bir hükümdarın bunları yapması mümkün değil kesinlikle.
irandan gelen ajanları en ağır şekilde cezalandırmıştır. haklıdır da çünkü milletine asıl zararı bunlar vermektedir. bu ajanlara tabi olanlar da olayı abartarak bugüne getirmişledir. selim hanın aldığı sert tedbirlerdir yani bugünkü asılsız iddiaların nedeni.
muhtemelen şah ismail in küpeli resmi yavuz diye kaktırılmış millete, rahmetle andığımız, dünya tarihinin en büyük komutanlarından bir tanesidir, türk tarihinde silinmez izler bırakmış büyük imparator, devlet i alii yi, devlet i alii yapan isimlerdendir, minnetle ve muhabbetle anıyoruz kendisini, koca ordusu ile çöl geçmiş, (rivayete göre peygamber mihmandarlık etmiştir türk ordusuna) kelimelere sıgmayacak ihtişamın ve büyüklügün tarifidir yavuz sultan selim. ona düşman olanlar kendi zavallılıklarına baksınlar, şah ismail gibi bir alçagın peşinden gitmenin zavallılıgına düşmesinler.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.