1. 1633.
  8 yılda Osmanlı sınırlarını alabildiğince genişletmiş, devlet hazinesini alabildiğine doldurmuş, safevilerin icabına bakmış padişah. Fatih sultan Mehmet ile beraber en sevdiğim padişahtır.
  1 -1 ... selia
 2. 1632.
  Osmanlı devletinde “kim hazineyi benim kadar doldurursa kapılar onun mührü ile açılsın fakat dolduramazsa benim mührümle açılsın” sözünü söylemiş efsane padişahtır. Hiçbir padişah hazineyi Yavuz Sultan Selim kadar dolduramamıştır vesselam. Ayrıca kendisini bir ubisoft oyununda görmeniz mümkündür.

  (bkz: Assassin’s creed revelations)
  ... nonstoprunner
 3. 1631.
  sorarlar adama niye arabistana sefer düzenliyorsun hafi düzenledin neden isyanbula arap alimleri(!) getiriyorsun ne derdin var.
  lmao
  1 -5 ... benibendenalayen
 4. 1630.
  Osmanlının en daşşaklı padişahlarındandır.
  1 ... baba kreyzi
 5. 1629.
  Osmanlı tarihindeki tek tek eşli padişah.
  2 ... fasizan ruh
 6. 1628.
  Hasan görmüyor musun; önümüzde Allâh’ın Rasûlü Fahr-i Kâinât -sallâllâhü aleyhi ve sellem- Efendimiz yürüyor?!. O Âlemler Sultanı yaya yürürken biz nasıl at üzerinde olabiliriz?"[2]
  (Mısır Seferi’nde Sînâ Çölü’nü geçerler iken Sultan Selim’in atından inip yürümeye başlaması üzerine, askerî erkân, hayret ve dehşet içinde kalırlar. "Atların bile kanının kaynadığı, zor yürüdüğü bu çölde Sultan, niye atından indi, yürümeye başladı?" diye fısıltılar başlar ve akabinde askerî erkân da, mecburen atlarından inip yürümeye başlar. Paşalar, Sultan Selim’in nedimi Hasan Can’a "Ne olur Hünkâr’a sor. Bu acep ne iştir?" derler. Hasan Can da, Sultan Selim’e merakla, bu hâlin neyin nesi olduğunu sorunca Sultan Selim bu yanıtı verir.)
  2 -3 ... reich wilhelm
 7. 1627.
  babası zamanında çıkan azeri tehlikesini(şahkulu isyanı) sezerek önlem almış ve önce şii azeri olan safevileri yenmiş daha sonra da sünni azeri olan dulkadiroğulları'na son vermiştir.
  1 ... fatihyavuz
 8. 1626.
  Adam çiban yüzünden ölmüş adamı şehit ilan etmişler. Adam dedim ama kusura bakmayın.
  -4 ... bexdever
 9. 1625.
  Türk tarihinin en büyük mareşalidir.
  Bu da birilerine habire batmakta, ama güneş de balçıkla sıvanmaz ey ağlaklar.
  1 -1 ... tespitdirektor
 10. 1624.
  Büyük bir savaşçı lider olmasına rağmen stratejik olarak sınıfta kalmıştır. Yönünü Ortadoğu’ya çevirmek yerine Avrupa’ya sefere çıksa bu gün hakkında tüm dünya başka şeyler konuşurdu.
  4 ... temirata