bugün

pkk'nın baş mimarıdır.
Anadolu türkleri şah ismail ile yakınlık duyuyor ona bağlanmak istiyorlar diye anadoludaki topraklarının elinden çıkabileceğini düşünüp yapmıştır diye biliyorum. Sonra bana göre yaptıkları o dönem için çözüm olmuşa bile yaradan çok zarar getirdi.
Ehli sünnetin fedaisi..

Osmanlı devletinin bekası için yapılanlar zaten dolaylı olarak ehli sünnetin bekası için yapılmıştır lakin Yavuz sultan selimin hamleleri doğrudan ehli sünnetin bekası için yapılmıştır.

Yoksa buralar hep şiaydı. Evet.
devletin hazinesini en yüksek orana çıkaran ve toprak olarak en büyük sevieye getiren cihan padişahıdır. alevileri katletmemiştir şah ismail savaşa çıkmış yenilmiştir, ayrıca kürtlere en çok mani olan kişide odur herkesin bildiğinin aksine yavuz onları rehabilite etmiş cumhuriyetten sonra kürtlerin güçlenmiştir.
Yobaz mıdır yoksa bu bir yalan mıdır tam karar veremediğimdir. Tarihi iyi bilmek gerek yavuzu anlamak için. Sünni arap kültürünü başımıza saranlar yobazın cahilin tillahıdır orası kesin.
baba kardeş ne varsa hepsinin katilidir. ayrıca savaşmayı bilmeyen, top ve tüfeğin gereksiz olduğunu düşünüp kullanmayı reddeden geri zekalı arapları yenmesi de bir nitelik değildir.
Malum ırkı başımıza bela etmiştir.
anadolu da bir çok alevi köyünü katledip yakan cani.
2 3 tane korkak bedeviyi öldürmekle kahraman olunmaz. her gün sınırlardan yüzlerce bedevi savaştan kaçıp geliyor. bunları öldürmek insana ne gibi vasıf kazandırır allasen
Anadolu'daki ılımlı islam alimlerini sürgün edip yerlerini vahhabi köpeklerle dolduran padişah. Bu adam resmen Siyasal islam'ın başlangıcı. Ayrıca osmanlı zamanında kanser gibi büyümüş. doğal sınır, imar, iskan falan hak getire. Bilgisayar oyunu mu lan bu?

Editto: şimdiden kimlik üzerinden vuracaklar için alevi değilim, akrabalarım da alevi değil, kürt de değilim kafkas türküyüm.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.