bugün

aksini iddia etmek beyhudedir. yavuz sultan selim han tarihin gördüğü en büyük hükümdardır. ne mısır, ne fars, ne roma ne de yunan medeniyetinin tamamının hükümdarları, yavuz sultan selim han ın tırnağına bile denk değildir. ne eş cinsel makedon iskender, ne soysuz sezar ne de barbar hannibal hiçbiri ama hiçbiri yavuz sultan selim e denk değildir. ve tarihe iz bırakmış hiç bir komutanda denk olmayacaktır. yavuz un karşısına çıkma bahtsızlığını göstermiş, şah ismail iki saat içerisinde tozla duman olmuş, hanımını bırakıp kaçmak zorunda kalmıştır. şunu da belirteyim, islam medeniyetindeki bütün hükümdarlar gözümüzde değerlidir. ama gerçek bir hükümdar olarak yavuz un yeri her zaman ayrıdır. benim şahsi fikrim bir çok devlet kurumuna yavuz sultan selim han ın isminin verilmesinden yanadır. katıksız bir müslüman ve komutandır çünkü.
orta okul mezunu gençliği ocaklarda geçmiş cahil insanın söylemidir.
Fatih Sultan Mehmet, Hammurabi, Xerxes gibi hukumdarlar dururken neye gore en buyuk ilan edildigi merak edilendir.
kenan konutan'ı unutan yazar beyanatı.

-fatih'ten kalan yarım şarabı da ben bi içtim.

Şaka bir yana, alevileri çıldırtmak için yapılan şu oyunları bırakın oğlum. Yavuz sultan selim adını köprüye koyulduktan sonra duyan birisinin bu kadar yss'ci olması komik lan.
Alevileri kılıçtan geçirmesi dışında bir yanlışını bilmediğim hükümdar.
(bkz: fatih sultan mehmet han)
en büyük hükümdarı değil, en büyük hükümdarlarından biridir... zira en büyük hükümdar başta peygamber efendimiz olmak üzere istanbul'un fatih'idir... bilge kağan'dır, mete'dir, attila'dır, mustafa kemal'dir....
tartışmasız bir gerçektir.
Çok duygusal olan gerçektir.
realist bakınca yavuz değil cengiz handır.
Bu kadar kısa sürede (8 yıl) bu kadar savaş kazanıp imparatorluğun sınırlarını 2 misline çıkarması bu ihtimali kuvvetlendiriyor.
(bkz: kaynak götüm)
cengiz han, timur, iskender, hannibal... varken o götü boklu da kim oluyor allasen?
onun buyuklugunu kanitlayan ileri goruslulugudur..dinini ve kinini bizlere miras birakmistir ve onu cok daha iyi anliyoruz. mekani cennet ola.
katil demek daha makbuldür.
yavuz sultan selim'in sadece bir erkek kardeşi vardır ve adı korkut'tur o da yazılan seni başımızda görmek istiyoruz mektuplarını abisinden gizlemiş ve katledilmiştir. kardeşlerinin gözlerini oydurdu demek için önce tarihi bileceksin.

evet tarihin en büyük komutanlarındandır. sina çölünde homurdanan orduyu bakın önümüzde peygamber efendimiz yürüyor diyerek yeniden toparlayacak zekaya sahiptir. ve alevi olarak alevilere özel bir katliamı yoktur. safevi taraftarlarına yönelik eylemleri vardır. cafer solgun bir yazısında fermanlardan bahseder gözetim altına alınması ya da sadece takip edilmeleri konusunda ve sadece bir kaç yüz idamdan bahseder. yok hani aynı dönemde şah ismail'de sünnileri kesiyordu.
şah ismail nasıl kpmutan olduğunu bilmeyen malların isyan eder iskenderi veya hannibalın karşısında güçlü komutan yoktu ama yavuzun karşısında şah ismail vardı.
osmanlı hazinesini sonuna kadar doldurmuştur taşmıştır hazine, ama yinede bi attila olamaz kendisi. avrupadaki türk genleri attila sayesinde var. yavuz sultan bey ise türklerle ar*pları birbirine dahada yakınlaştırarak bizi hazin sonumuza getirmeye bir adam daha yaklaşmıştır.
dogru bir önermedir. kendisi tarihin en büyük katilidir.

edit: junior osmanlılar rahatsız.