1. 1.
  ulu reisin ülke topraklarını sekiz yılda iki katına cıkarıp filistinden sahra cölüne ummandan mısıra avrupa dahil rusyanın bir kısmını fethetmesi doguda çine kadar bayragı dikmesi sonucu hic savas kaybetmeden türklerin gururu olup yegane unutulmaz tek atası olması durumudur. evet..
  1 -1 ... cihaner
 2. 2.
  Bunlara tarih anlatma çabası beyhudedir. Adamlar da umut ışığı yok tarihe dair tek bildikleri oralara saldırdı ahahaha şurayı aldı lan puhahaha

  Tarih bilmeyenlere göre yavuz, kanuni gibi kişiler çok başarılıdır hatta bunlar en başarılı komutan sanar bu isimleri ama en iyi Osmanlı tarihçilerine göre Osmanlı'nın içinden geçip Osmanlıyı batıran sürece yavuz sultan selim ve kanuni sebep olmuştur

  Yavuz ülkenin kültürel yapısını paramparça etmiştir. kendisinden sonra gelecek olan tüm padişahlara da rakip bir ruhban sınıfı ortaya çıkarmıştır. Gidin azıcık tarih okuyun anca boş boş gevelemek yerine. Yavuz Sultan Selim yüzünden Osmanlı da sonra ki padişahlar şeyhülislâm ne derse onu dinlemek zorunda kalmışlardır.

  O çok sevdiğiniz Abdülhamid hanınız şeyhülislâm sözü üzerine tahttan indirildi.

  Bu cahiller tarih nereden bilsin işte. Yavuz Selim şehir fethetti len..., ülkenin içinden geçtiği kısmı da konuşalım isterseniz?
  1 ... keyf kahyasi
 3. 3.
  yavuz sultan selim türkün atasıdır
  2 ... memedmyhawk