1. 1.
  (#2376019) numaralı entry üzerine tarafıma gelen pozitif ve negatif tepkiler sebebiyle, negatif tepkiler veren taraftarlarca kurulmasının an meselesi olduğu, 50 karakter kotasını aştığı için ismi kısaltılarak yazılmış hayran klübüdür.

  tam adı yavuz sultan selim ve diğer bilimum ali kıran baş kesen devlet adamları fan club'dır. eylemleri benzer de olsa müslümanlar dışındaki devlet adamları bu hayran klübünün ilgi alanına giremez. eğer müslüman devlet adamının türk kimliği tartışmalıysa (bkz: timurlenk) (bkz: selahattin eyyübi) türk olarak kabul edilmesi makbuldür*.

  ortada savaş varsa, ganimet haktır diyen dernek üyeleri, ülkelerine girilip malları yağmalanan ve kılıçtan geçirilen halkın uğradığı durumu çapulculuk olarak değil, büyük hükümdarlık olarak algılamaktadırlar* ve bu zulme devletin sürerliği adına göz yummak, tarihimize sahip çıkmak anlamına gelmektedir. demek ki amerika haklı ırak'a girerken, ha pardon, onlar müslüman değil; doğru ya*... *
  1 -11 ... caesaraug
 2. 2.
  (bkz: atasını bilmeyen it peşinde gezer)*
  6 -1 ... hysterica
 3. 3.
  yavuz sultan selim yaşadığı tarihte kan akıtmıştır.
  hatta ortalığı duman etmiştir.
  peki sen sevişgen insan evladı o tarihte hangi başarılı liderin ekonomik ve bilimsel atılımlarla ülkesine hizmet ettiğini sanıyorsun?
  tarihteki bir zaman dilimini hangi kıstas ve kaidelerle sorguluyor ve yargılıyorsun?
  efemine tarihi liderler arıyorsan, yavuzun sarayında kucak oglanlıgı yapan bir kac kişi dısında aynı fikir ve ideolojide tarihi bir karakter bulman zor olucaktır.
  savaş ve kanla yazılan bilinen insanlık tarihinin kaç yılında barış varmış bir öğrenin hele.
  8 -2 ... gameguru
 4. 4.
  bahsedilen hayran kulübü, askerler yerine sivilleri kesen, yağmalayan devlet adamları için oluşturulması muhtemel bir organizasyondur. başlık, bu amaca uygun olarak açılmıştır.

  savaş sivillerle yapılmaz, askerlerle yapılır. birinci dünya savaşı'na kadar şehirlerdeki siviller, savaşların teması içinde yeralmamıştır*. bu yüzdendir ki, şehirler ele geçirip sivil halka zulmeden hükümdarlar tarih tarafından iyi anılmazlar.

  jean d'arc örneğinin verilmesine de gülmek gerekir; zira jean d'arc, varolma savaşı vermiştir, halkı katletmemiştir, istilacı ingilizler'e karşı savaşmıştır. tarih bilgisi hollywood filmlerinden**** mütevellit zihniyetle bu türden tartışmalara girmek anlamsızdır.

  mustafa kemal, "savaş zaruri ve hayati olmalıdır. milleti savaşa götürünce vicdanımda acı duymamalıyım. öldüreceğiz diyenlere karşı ölmeyeceğiz diye savaşa girebiliriz. lakin millet hayatı tehlikeye uğramadıkça savaş bir cinayettir." diyerek zaten bu durumu oldukça güzel açıklamıştır. cinayet olmayan savaşı çanakkale'miz başta olmak üzere anadolu'muz defalarca görmüştür.

  cehaleti, cühela doğurur, aklı selim yavaş yavaş, gayret ve azimle siler.**
  1 -3 ... caesaraug
 5. 5.
  savaşmadan sevişme olanağı bulacağını sanan bünyelerin saçma düşüncesinin pohpohlandığı ve çıktığı yeri bilmemenin işlendiği başlık.
  2 -1 ... derberker
 6. 6.
  yattığı yerden dokundurmaya, dürtmeye ve ürkütmeye devam eden yavuz sultan selim hanın ne buyuk bir cihan padişahı olduğunu bizden once iliklerine kadar hissetmiş zavallıların kendi çaplarınca karalamaya çalışmasını eğlenerek izliyoruz.
  1 -3 ... gameguru
 7. 7.
  fan kulüp kuracağınıza ruhuna bir fatiha okuyun da işe yarayın, denilesi cluptır.
  1 -1 ... antilopyawrusu