1. 1.
  istanbul fatih'teki bu camii görkemli bir yapıya sahiptir ayrıca bahçesine çıkıp tıpkı bir tiyatro sahnesinde balkondan oyunu izler gibi istanbul'u izleyebilirsiniz.
  çok güzel vakit geçirilir burda çok
  1 ... white rabbit
 2. 2.
  istanbul'un en latif ve sessiz mekanlarından birinde mukim en sade ve en güzel camilerinden biri...
  2 ... cryptic
 3. 3.
  http://yavuzselimcamii.sitemynet.com/
  2 ... cryptic
 4. 4.
  restorasyonu tamamlanan ve bunun için 21 milyon tl harcanan camii. *
  -1 ... buislerboyle
 5. 5.
  restorasyon sonrası harika bir görünüme kavuşan ve huzur dolu bir hava veren, mükemel bahçeli enfes istanbul manzaralı pek hoş bir camidir. ortamının serinliğine bakılınca teravihlerde ziyaret edilmesi elzem görünüyor.
  4 ... buldum basak bulamadin safak
 6. 6.
  sade ve güzel cami nedir, nasıl zarif cami yapılır sorusunun cevabı. istanbul'da yaşayan her müslümanın en azından senede bir kez cumaya gidip hem güzelliğini görmesi hem de bahçesinde kabri bulunan yavuz sultan selim han'ı ziyaret etmesi gerekmektedir.

  bunun dışında yatsıdan sonra bakımlı bahçesindeki banklarda oturup istanbul'un en iyi manzaralarından birine tanıklık edebilirsiniz.

  bunun dışında pazar sabahları, sabah namazından sonraki müthiş sohbetler 1 saat sürmekte ve her pazar yaklaşık 5000 kişiyi misafir etmektedir.
  3 ... marquise
 7. 7.
  sadeliği ve küçüklüğüyle beni şaşırtan camidir.
  1 ... krateros
 8. 8.
  Kanunî sultan süleyman devrinde tamamlanmış olan camii.

  Gidip gördüğüm bir camii değil ancak beni enterese eden durum caminin onarımı sırasında yıllardır saklı kalmış iki bizans sarnıcının ortaya çıkması idi. Bu tür eski yapılara bayılırım, yavuz yadigarında olduğu gibi kim bilir diğer yapılarda da ne gibi tarihi esrarlar ve güzellikler vardır.
  2 ... mastor
 9. 9.
  muhteşem bir bahçesi ve muhteşem bir manzarası olan cami.

  osmanlı sultanları tarafından inşa ettirilmiş ya da onlara ithafen inşa edilmiş diğer örneklerine bakınca biraz küçük ve sade kalıyor ama gerek konum, gerekse de manzarası itibariyle bence diğer hepsinden çok daha güzel.

  yavuz sultan selim, hafsa sultan ve sultan abdülmecid in türbeleri de buradadır.

  muhakkak ziyaret ediniz!
  3 -1 ... jimmy jackson