1. 19.
  şu yazısıyla devlet bahçeli hakkında iyi bir tespit yapmıştır:
  https://www.sabah.com.tr/...liyi-dogru-okuma-kilavuzu
  ... oglan midir adam midir bilemem
 2. 18.
  yaşına başına bakmadan hala yalakalık yapan gazeteci.her dönemin adamıdır;her gelenin yalakasıdır ama gerçek anlamıyla adamlığın uzağından bile geçmez..
  ... rummenige
 3. 17.
  Köşe yazıları yerel haber bazında olan yazardır. Örneğin bir erzincan'a gidiyor işte yumurta,bal,fasulyeden; Manisa'ya gidip üzüm,kavun,köfteden bahsediyor. inanın ki Uludağ sözlük yazarları daha fazlasını aktarıyor.
  ... sessiz geveze
 4. 16.
  bağlandığı televizyon kanalında süleyman demirel'in vefatı ile ilgili olarak zorlukla konuşabilen gazeteci.
  1 ... zagortenay
 5. 15.
  yavuz donat
  ... recomax
 6. 14.
  don atan adam.
  ... recomax
 7. 13.
  bugün iktidara mhp gelse türkeş hayranı olacak tipdir.
  ... bizankaragucluyuz
 8. 12.
  her daim güçlüden , iktidardan yana olmuş bir gazeteci. klasik sağ ve sığ yapıya sahip. hiçbir muhalif düşünce ve davranış sergilemez. iktidarın borazanı denebilir. bir sonraki level i güneri civaoğlu dur.
  2 -1 ... stevya
 9. 11.
  köşesinde gezdiği yerlerden kuple kuple bahseden yazar. bahsettiği herkişiyi ayrı ayrı satırlarda konuk eder.
  ... baykusator
 10. 10.
  mehmet ali birand'ın 12 eylül belgeselinde 80 öncesi ecevit hükümeti döneminin ekonomik sıkıntılarını, karaborsa günlerini komik ama gerçek bir anı eşliğinde klişe deyimle güldürürken düşündüren gazeteci.

  "besim üstünel hocam, gün geldi bakan oldu. dedi ki yavuz ben artık türkiye'de etkili bir yere geldim. benden bir isteğin var mı?
  var efendim dedim.
  nedir dedi?
  efendim bir koli sana yağ rica ediyorum. çünkü bayramda anneme gideceğim. elim boş gitmek istemiyorum dedim. ibrahim tez'den ampul, deterjan, yağ gibi şeyler geldi. tabi hep bunlar parasıyla...
  neyse bunları ben anneme götürdüm... mahalle birbirine girdi. çünkü herkes bir paket sana yağ için kuyruğa giriyor, ben almışım koliyle."
  3 ... mykalkan