1. 1.
  tarihi tahlil romanlari yazan bir yazar. cok guzel eserleri vardir. osmanli'dan, harzemsahlilara, endulus emevi devletinden, kurtulus savasina kadar musluman turklere dair romanlar yazmistir. keske musluman olmayan orta asla turkleri hakkinda da yazsaymis bir seyler derdim hep. ayrica fikir, deneme turunde eserleri de vardir.
  8 -5 ... laz pacino
 2. 2.
  tarihi roman konusunda aşmış olan yazardır.betimlemeleriyle hayal dünyanızda izlettirir olayları.coşkun bir şekilde anlatışı ve güzel üslubuyla tarihi sevdirir
  2 -3 ... kamyoncu dervish
 3. 3.
  (bkz: biz osmanlıyız) şiddetle önerilir. osmanlı ahlak anlayışı sosyal alanda yapılanlar vakıf sistemleri ve daha bir çok konu üzerine çok şey öğreneceksiniz..
  5 -5 ... eşşağan ala gazuğu
 4. 4.
  kitaplarindan bazilari;

  (bkz: misira dogru (sefer-i humayun))
  (bkz: merhaba sogut)
  (bkz: zindanda sahlanis)
  (bkz: celebi mehmet)
  (bkz: barla da dirilis)
  1 -1 ... evvesa
 5. 5.
  asıl adı yavuz bahadıroğlu olmayan hulusi kentmen görünümlü yazar. ses tonu çok etkileyicidir ve çok tatlı bir şahsiyettir. tarihi romanları okunulasıdır. köşe yazıları da en az romanları kadar okunulasıdır. (bkz: biz osmanlıyız) şiddetle tavsiye edilirdir.
  2 -1 ... necben
 6. 6.
  ustalık eseri olan sahipsiz saltanat olmeden okunmasi gereken kitaplar arasındadır.
  1 -1 ... zanedus
 7. 7.
  "biz osmanlıyız"ı bir merakla aldıgım ama diğer kitaplardan fırsatını bulup baslayamadıgım bu kitabın yazarı.
  1 -1 ... anise
 8. 8.
  osmanlı tarihini romanlaştıran ve akıcı, anlaşılır bir uslupla okuyucusuna aktaran yazar, araştırmacı. * *
  3 -2 ... imper
 9. 9.
  hafta içinde ak parti ve recep tayyip erdoğan hakkında harika bir konuşmasını moral fm de dinlediğim tarihçi. sanılmasın ki ak parti propagandası yapmıştır. ben ve benim gibi ak partiye oy verdiği halde son dönemdeki hatalı uygulamalardan rahatsız olan insanların dili olmuş iktidarı harika bir üslupla eleştirmiştir. ağzına sağlık hocam... keşke bir link verebilsem de dinleyebilseniz.
  2 ... qb1903
 10. 10.
  kendini kabadayı sanan bir garip insan.
  4 -3 ... chilavert