1. 1.
  gitarı yutup kusmus bi insandır. emsalleri icin
  (bkz: serdar öztop)
  (bkz: cem köksal)
  18 -7 ... sazan
 2. 2.
  keşke intihar etmeseydi dediğim türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi gitar virtüözü.o öldükten sonra "yaşamak istemem" ve "oyuncak dünya" adlı parçalarına tmc film müzik tarafından,ailesinden ve sağdan soldan topladıkları görüntülerle klip yapıldı.
  10 ... frozen hopes
 3. 3.
  saygıyla anılması ve birçok şeyi öylesine sade, öylesine vurucu şekilde ifade edebildiği için tebrik edilmesi gereken gitar virtüözü. inanıyorum ki hala bizimle olsaydı türk rock müziği daha farklı yerlerde olurdu, hiçbirşey olmasa da, yavuz eline gitarını alır ve gitarıyla konuşurdu yine. yaşamak istemem aranızda derdi belki.. belki bu oyun çok kolay sen de oyna derdi, kolay olsa keşke hayat. yada birgün gelip de herşeyin biteceğini herkesin kendi yoluna gideceğini anlatırdı bize müziğiyle. çok şey anlattı ama anlatacak da çok şeyi vardı bence.
  şimdi biryerlerde dünyanın saçmalığını izleyip de kurtulduğu için şükrediyordur belki kimbilir.. ama her neredeyse umarım huzurlu olacağı biryerdir, en azından bu işe yaramaz çöplükte olduğundan daha huzurludur.
  rahat uyu yavuz.
  23 ... severus snape
 4. 4.
  2001 senesinde boğaz köprüsünden atlayarak yaşamamayı seçen müzisyen.
  10 -1 ... cikarinbeniburdan
 5. 5.
  Onyedi yaşında profesyonel müzik yaşamına geçişiyle birlikte, istanbul;da ve Türkiye;nin güney bölgelerinde çalışarak hayatını sürdürür. Öğrenimini, hayatının akışını şekillendiren o çok sevdiği müzik üzerine yapar. Marmara Üniversitesi Müzik bölümüne girer. Üniversite hayatı boyunca da Elektro Gitarını elinden hiç bırakmaz. Çalıştığı grup Labirent ile katıldığı Yıldız Üniversitesi müzik yarışmasında birincilik ödülü alır. Üniversiteyi çalışmalarından dolayı bitiremez.
  1992 yılında istanbul;da müzisyen dostları Batuhan Mutlugil, Kerim Çaplı ve Sunay Akın ile cover grubu olarak tanınan Blue Blues Bandı kurar. 1970 yılların Rock ve Blues parçalarının ağırlıkta olduğu çalışmaları sürdüren Blue Blues Band grubunda elektro gitar çalıp vokal yapar. Yaşamı boyunca 1960 lı ve 70 yılların Rock Blues müziklerinden etkilenir. Daha sonraları yaptığı beste ve söz çalışmalarına Rock ve Blues müziğinin ruhunu yansıtır. Jimmi Hendrixi ve dünyaya mal olmuş blues şarkılarını da yorumlamaktan her zaman büyük bir keyif alır.

  1990lı yılların ortalarında Fuat Güner ile tanışmasıyla birlikte stüdyo müzisyenliğine başlar. Fuat Günerin stüdyosunda sürdürdüğü çalışmalarında televizyon ve radyolar için reklam müziklerini gitarıyla seslendirir. Birçok sanatçının albüm kayıtlarına da gitarıyla imzasını atar. Gitarıyla eşlik ettiği albümler arasında, izelin Bir Küçük Aşk,Kıraçın Deli Düş ve &Bir Garip Aşk Bestesi, Soner Arıcanın Ayrılı, Turgut Berkesin albümündekiMiranda ve &Mindos” isimli şarkıları ve Gökselin Sabır adlı şarkısı en bilinenleridir. Gökselin şarkısındaki Talkbox performansı Türkiyede bir ilk olması, ona Talkbox kullanan ilk gitarist sıfatını kazandırır. 1996 yılının ortalarında MFÖ grubuyla çalışmaya başlar. Grupla turnelere gider ve katıldığı tüm konserlere gitarıyla eşlik eder. Bir yandan bar müzisyenliğine devam eder.

  1997 yılında ilk albümü için çalışmalara başlar.ilk adlı albümünü Stop Müzikten çıkarır. Albümünde yer alan,Erkeğin Olmak istiyorum ayrıca Sinan Çetinin yönettiği Propaganda filminde kullanılan, Erkan Oğurun perdesiz gitar performansının da yer aldığıDünya isimli enstrümantal şarkısı en bilinenleridir. MFÖ ile konserlerde çalmaya ve Yavuz Çetin Group isimli grubuyla bar performansını devam ettiği süre içerisinde, ikinci albüm çalışmalarına da başlar.

  2000 yıllarının sonlarında TMC Film Müzik ile anlaşır. Ve ikinci albümü Satılık için stüdyoya girer. Sözü, müziği ve düzenlemeleri kendisine ait bir çalışmaya son kez imza atar. Eylül 2001 tarihine çıkması planlanan albüm için tüm çalışmaları bitirir. Ama ne yazık ki yaptığı bu son çalışmanın müzikseverlerle buluştuğunu göremeden, 15 Ağustos 2001 tarihinde hayata veda eder.

  Müzikle şekillenen yaşamı boyunca gitarını elinden hiç bırakmayan Yavuz Çetin, artık müzik dünyasında yaptığı çalışmalarla anılacak ve yaşayacaktır. Yavuz Çetinden bize kalan son hatıra olan Satılık albümü 12 Kasım 2001 tarihinden itibaren TMC Film Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.. TMC Film Müzik, ailesi ve yakın arkadaşlarından elde ettiği görsel malzemeler ve firma arşivinde bulunan görüntülerden montaj yaparak Cherokee Yaşamak istemem ve Oyuncak Dünya isimli parçalara klip hazırladı....

  kaynak : kanal d müzik
  12 ... evildeth
 6. 6.
  1994 senesinde jazz stop da calarken tanıstığım ölümüyle yıkıldığım büyük gitarist..
  16 ... evildeth
 7. 7.
  efendiler kendisinin erkan baba ile yapmış olduğu dünya isimli bir şarkısı vardır ki,eğer dinlemediyseniz hemen şimdi bunu okuduktan sonra bulun dinleyin derim.böyle güzellikte bir şarkının yaratıcılarından biri olan bu değerli müzisyenin kaybı bence bizim içinde çok önemli ve üzücü bir kayıptır.
  7 ... msd
 8. 8.
  hastası olduğum kişilik. bize satılık adlı ikinci albümünü çıkartıp intihar etmiştir. * ilk albümünün adı ilktir. sonradan birkaç şarkı eklenmiştir bu albüme ve adı ilk ve son olarak tekrardan çıkmıştır.

  ilk ve son adlı albümün içeriği:

  1 - Erkeğin Olmak istiyorum
  2 - Bilmem neden inat ettim
  3 - Sahil
  4 - Bodrum Gecesi Yüzünden
  5 - Kimse Bilemez
  6 - Ağlamayı Sevmem
  7 - Gecenin Rengi
  8 - Çok istiyorum
  9 - Onun Şarkısı
  10 - Hisset beni
  11 - Fonki Tonki Zonki
  12- I'll cry again
  13- Birkaç saat *
  14- Dünya *

  satılık adlı albümün içeriği:
  01. Cherokee
  02. Oyuncak Dünya
  03. Benimle Uçmak ister Misin
  04. Bul Beni
  05. Sadece Senin Olmak
  06. Yaşamak istemem
  07. Kurtar Beni
  08. Kole
  09. istanbul'a Ait
  10. Her Şey Biter
  9 ... nahil
 9. 9.
  en sevdiğim yaşamak istemem şarkısıdır.ama hepsini ayrı severim tabi.

  yaşamak istemem söz;

  bana öğretilen her şey
  Bana önerilen her şey
  Bana dayatılan yaşantı
  işe yaramaz bir çöplük

  Yarattığınız sistemler
  Kullandığımız yöntemler
  Yaşamak istemem aranızda

  Belki de terslik bende
  Yapamadım bu düzende
  Kaçacak delik arar oldum
  Sürüngenler şehrinde

  Eğitilmiş köpekler
  Doymak bilmez maymunlar
  Yaşamak istemem artık aranızda

  Benden bir ruhsuz yaratmayı
  Nasıl başardınız
  Benden bir hissiz yaratmayı
  Nasıl başardınız
  Benden bir uyumsuz yaratmayı
  Nasıl başardınız
  Benden sizden biri yaratmayı
  Nasıl başardınız

  Yaşamak istemem artık aranızda
  13 -1 ... nıloyku
 10. 10.
  Bir an için bile olsa görmek istediğim blues kralı. Türkiye'ye blues adına çok şey kattı,gitarı sevdirdi bir genç kitleye. Şimdi ise yukardan attığımız soloları dinleyip aferin diyor bize,aferin çocuklar.

  (bkz: kayadan seken kurşun)
  10 -1 ... ucuncayir666