1. 16777215.
  nerde pislik bu çinliler orda amk.
  1 ... bir basur mor menekse
 2. 0.
  durum gerçekten üzücü, orası ayrı.

  ama şimdi kafamda deli sorular baş gösterdi. o kafese yesin diye fare atsalardı (ki bu zaten yapılıyor) insanlar aynı şekilde tepki gösterecekler miydi?

  yoksa hayvanlar konusunda bizim vicdanımız ne kadar evcil ve şirin olduklarına göre mi?

  bunu kimseye muhalif olmak için yazmadım. öyle aklıma geldi...
  11 ... zurarda
 3. 1.
  https://www.youtube.com/watch?v=cs0kcKuUoMs+ daha üzücüsü de var. hayvanları doğal ortamlrından kopartıp sonra açlıktan ölmesin diye önlerine yem olarak canlı hayvanları atıyorlar. bu adil değildir, bu bile bile hayvan öldürmektir. av ve avcı mantığında da bir denge, merhamet vardır. aslan bir sürünün peşinden koştuğu anda güçsüzü yakalar böylece bu güçsüzler elenir ve diğerleri daha güçlü olmaya doğru yönelir.
  bunlar ise iki tarafın da dengesini bozuyor. bunlar hep doğanın dengesini bozmanın bir ürünü.
  1 ... crux ansata
 4. 2.
  Bu hayvanat bahçeleri birer saçmalık. Hayvanlar doğada güzel.
  4 ... selia
 5. 3.
  içimizde hayvanat bahçesine gitmeyen yoktur. Hatta yunus havuzlarına da gidenler vardır mutlaka. Dış ülkelerdeki özel hayvanat bahçeleri de cabası. Aslında Doğal hayatından koparılan tüm hayvanların sorumluluğu insanoğluna ait. Orman kanunlarını en çok uygulayan da insanın kendisi. Ne uğruna peki? Keyf uğruna. Vahşi hayvanların yaşam alanlarını katleden ülkelerden (hindistan) hiç bahsetmiyorum bile. Ya varya dünyada onca masum insanın kanı dökülürken bizim derdimize bak.
  1 -1 ... gazeloglu
 6. 4.
  Avcıların çoğu avdan eli bos döner bu oran 6 saldırıdan sadece birinin basarili olması kadar düşüktür ve bu doğal seleksiyon için gereklidir. Doğa adildir hem av hem de avcı için... Piton doğal ortamından alınmış esaret altında ve yasamak zorunda. Değil köpeği insani atsan yutar. Burda ki asil cani ve katil olan insandır. Hayvanat bahçeleri ise bir insanlık suçudur.
  4 ... abaninaltindakisopa
 7. 4.
  Bu çin sosyalist değil miydi yav.
  Kendileri de yiyorlar zaten. Pitonlara yedirseler ne olacak. Ne çeşit pislik ararsan bunlarda var.
  1 ... sinirbaz