1. 1.
  burada paylaşılan sapık zihniyetli her paylaşımın sahibinin böyle olaylara doğrudan veya dolaylı olarak katkısı vardır. böyle tipler benim gözümde karakter açısından oruspu çocuğundan öte gitmemekle birlikte bu tip namussuz katillerin potansiyeli halindedir.

  Edit: başlığı açan arkadaş gitti ama galeride fotoğraf duruyor. Kadın üzerinden trollük yapan şerefsizler fotoğrafa bakıp devam etsin. Kansız olduklarını biliyoruz lakin küfür ederken içimiz biraz daha rahat olur.
  8 -8 ... tulayeskici
 2. 2.
  idam gelmedikçe daha çok sabileri koruyamayacağız.
  1 ... seruven44
 3. 3.
  yalnızca seni değil ama. bu konuda sakın yalnız hissetme kendini. senin gibi yüzlerce çocuğu, kediyi, köpeği, kadını; hatta inanamayacaksın ama damacanayı bile koruyamadık. lafta üzgünüz çocuk. üç güne unutulacaksın sende diğerleri gibi. çünkü senden önce konuşacak millet kıraathanelerimiz, içine her türlü pislik karışmış seçimlerimiz, topkeklerimiz, dolardan pahalı patateslerimiz var.

  tanrı annen ile babana acısın, başka acı vermesin.
  2 -3 ... munia
 4. 4.
  vıcık vıcık duyar kasanların söz öbeği.
  6 -3 ... 81tw15e
 5. 5.
  idam gelmedikçe olmaz. Caydırıcı olmalı.

  Diğer iğrenç konuya geleyim: Burda bunu da iktidara mal eden ..... lar var. Arayı siz doldurun. Hayatınız siyaset ve algı olmuş.
  1 ... gazap86
 6. 6.
  Bir nida!

  Lakin vicdanları rahatlatmadan öte çok az anlamı vardır. Zira korumak ve kollamak öncelikle ; ailenin, sonra devletin( yasa, polis, savcı...) sonra o yörede yaşayan insanların sorumluluğundadır.

  Nasıl korumamız bekleniyordu anlamadım doğrusu. Kendi adıma şahsi olarak herhangi bir vicdani sorumluluk hissetmiyorum. Ancak toplum adına, Türkiye'de artan şiddet olayları adına bir vicdani sorumluluğum var, ve bundan da üzgünüm.
  Hayvanlara, çocuklara ve kadınlara, ki genelde bunlar daha savunmasızdırlar, yönelik şiddet giderek artıyor.
  Toplumsal duyarlılığı yükseltmek, bir nebze de olsa insanları daha bilinçli ve daha dikkatli olmaya sevk etmek adına, bu tür olaylarda herkesin payına bir nebze de olsa bir söz söyleme, kınama, lanetleme sorumluluğu olduğunu düşünüyorum.
  ... ceviz agaci golgesinde
 7. 7.
  Boş laf. Bir ülke çocuklarını, yani geleceğini koruyamıyorsa arkadan ağıt yakmak yersiz. Bundan sonra gerekeni yapalım ki başka çocuklar ölmesin. Gereken ne mi? idam.
  ... 56789
 8. 8.
  Adalet olmayınca, hırlının hırsızın korkmadığını biz biliyoruz ama küçücük yavrum nerden bilsin. Af kelimelerinin üç beş yılda bir konuşulduğu ülkede adaletten söz edilebilirmi? Devlet kendi adına işlenen suçları affetsin ama kisiye karşı işlenen suçları nasıl affeder anlayan beri gelsin. Önce kedi köpek sonra sokakta bir kıza atılan yumruk adam bakıyor 20 dosyayla sokakta gezebiliyor nasıl olsa bir dur diyen yok diye düşünüyor demekki. Allah ailesine sabır versin. Sözün bittiği yerdeyiz nasıl olacak bu işler. Çok acı maalesef.
  ... pazar pazar
 9. 9.
  Sen ne duyarından bahsediyorsun, insanlar tepki de mi göstermesin?

  Zaten bu olaylar normalleştikçe sayısı da artacak, artıyor. O yüzden trollük yaptığını sanıp cinsiyetçi, saldırgan başlık açanlara, bu sapıklıkların ve sapıkların normalleşmesine katkısı olanlara acayip sinirleniyorum.

  Kamuoyu denen bir şey var ki sosyal medya bunun oluşumunda ciddi rol sahibi.

  Bu yavruya gelince, anne baba olmayan anlayamaz ailesinin ne hissettiğini. Yavrum, ne korkmuştur, kalbi nasıl çarpmıştır, son anlarında nasıl büyümüştür acıdan.
  Çocukların kılına zarar verenler adileri en acımsız şekilde cezalandırmadıkça memleketin de dünyanın da boku çıkacak iyice.

  Senin dizi yaralanınca kahrolduğun evladını şerefsizin biri gelip katledecek... Aklıma mukayet olamıyorum empati yapınca. Ailesine sabırlar... Yavruma cennette huzur diliyorum.
  1 -4 ... yasak merve
 10. 10.
  içi boş popülist söylem.
  1 -2 ... prensest