bugün

Az önce kaaavede mahalledeki bir hırsız hakkında konuşurken yan masadaki dayı tarafından dile getirilen söz.

Çok da üzerine gitmeyin mahalle hayinliği yapmayın diyor.
kendi dinini çok yanlış anlamış çomar beyanıdır. hem hırsız, hem namaz kılıyor diye hoş görmek lazım? hmm. o zaman evine giren hırsız namaza başlayınca beraat etsin.
yalaya yalaya dilinde tüy biten ak yalama beyanı.
(bkz: Çalıyor ama çalışıyor)

(bkz: Çalıyor ama namaz kılıyor)

(bkz: Çalıyor ama eşi türbanlı)

(bkz: Çalıyor ama imam hatipli)
250 gram çay da dağıttı. o zaman ülkenin tapusunu üzerine yapabiliriz.

görsel

görsel
Mahallede kahvede söylemişler falan filan. Açıkca söylemekten korkan yazan beyanı. Bu gece fazla kaçırmış galiba. Sabah sabah döktürüyor.
cung aa yı kaçırmıyorsa hırsızlık günah değildir.
Selam ve dua ilen.
namazı darth vader veya imparatora kılanların serzenişidir. bizim iman ettiğimiz alemlerin rabbinin en birinci kuralları "diğer yaradılanları öldürme ve çalma" çünkü. hem çalıp hem namaz kılmak da ne bileyim. hani meşhur bir replik vardı ya. "her gece bisikletim olsun diye tanrıya dua ederdim ama hiç olmadı. sonra bisikleti çaldım affedilmek için dua etmeye başladım" diyordu. bunlarda iman etmiş olmak için kılmıyorlar belli ki. önce suçu işleyip sonra kefaretine uğraşıyorlar. çok acayip..
öyle namaz namaz değildir.
Fıkralarla türkiye.

Bir türkiye gerçeği.
Türkiyede halkın dinden diyanetten dindarlıktan ve namazdan anladığı bu. Ben kemal beyin yerinde olsam camiden çıkmam. Muhalefette hiç Kafa yokki. Yok.