1. 1.
  ilk sünnet farz ve son sünneti kılınıp, vitir namazını geceye bırakmanın sünnetten olduğu namazdır. bu sayede gece namazına teşvik etmektedir.
  3 -1 ... a nick
 2. 2.
  toplamda 13 rek'attır. ilk 4 rek'at sünnet , kılınması sünnettir ama peygamber efendimiz s.a.v ilk sünneti bazen terkedermiş. o yüzden ilk sünneti kılmamak da sünnettir. farzı ve son sünneti kılıp vitr-i vacip namazını da gece kılınabilecek en geç vakte kadar geciktirmek de çok büyük sevapdır.
  7 ... ajdaranikinyandasi
 3. 3.
  (bkz: yatsı namazı)
  ... ajdaranikinyandasi
 4. 4.
  13 rekatlık namazdır.
  2 ... a master of thoughts
 5. 5.
  3 rekatlik vitir namazi yatsiya dahil degildir. tembel bir millet oldugumuz icin beraber kilip isin icinden cikmayi tercih ediyoruz.
  3 ... raanaa
 6. 6.
  ölümü simgeleyen namazdır.bu namazla ölüp sabah namazıyla yeniden dirilir insan birnevi...
  7 -3 ... relief
 7. 7.
  Günün en hüzünlü vaktidir yatsı; gün boyu ötelediklerin pıtır pıtır dökülür gözlerinden kalbinin un ufak olduğu o vakitlerde, binlerce sesin arasından kurtulup Rabbinin sessizliğine sığındığın o anlarda. Kimsesizliğin en yoğun, en yalın hissedildiği vakittir; yumarsın gözlerini, yumarsın ki kimsesizliğini görmeyesin. Çocukluktan kalma alışkanlığındır korkunu yenmek için gözlerini kapatmak.

  Günün en hüzünlü vaktidir yatsı; kaçtığın gerçeklerin ayyuka çıktığı. Uykuya en yakın an olmasındaki rahmet bu olsa gerek. Uyursun hemen ardından, uyursun unutursun. Çocukluktan kalma alışkanlığındır herkesten, her şeyden ama en çok da kendinden kaçmak için uyumak.

  Günün en hüzünlü vaktidir yatsı; Rabbinin rahmetini en açık anladığın andır. Hataları affetmede insanların ne kadar cimri, Rabbininse ne denli cömert olduğunu perdesiz görürsün o vakitlerde. Şükredersin O seni başkalarının eline bırakmamış, yaptığın veya yapmadığın her şeyin hesabını yalnızca kendine ram etmiştir. En çok bu zamanlarda umut edersin Ona kavuşmayı. Cehennemine bile koyacak olsa artık insanların insafına bırakmadan kendi yanına almasını arzularsın. Çocukluktan kalma alışkanlığındır canın yandığında bu dünyadan vazgeçmek.

  Günün en hüzünlü vaktidir yatsı ve çocukluktan kalma alışkanlığındır hep bu vakitlerde hüzünlenmek.
  6 -1 ... lemur
 8. 8.
  hakkında bu kadar az entry yazılınca kılınmıyor ya da iptal oldu sandım.hoca geç kaldı da namaz düştü mü lan.
  hemen abdestleri alalım arkadaşlar. allah yoksa bile (haşa) spor olur.
  ya varsa ?
  2 -2 ... nasil guzel yazmisim lan di mi
 9. 9.
  kıldıktan sonra insanda acayip rahatlamaya neden olan namazdır. en azından bende öyle oluyor.
  4 ... legendcontinuatur
 10. 10.
  geç saate bırakılırsa üşenilen fakat kılınıp öyle yatılırsa tadından yenmeyen 13 rekatlık namaz.
  1 ... kuyrugunuarayandertlikurbaga