bugün

Yatmadan alınacak duşun her türlü alacağı olaydır. Sabah duş almak ayılmaya değil daha çok miskinliğe sebep olur.
işten gelince ve sabah çıkarken almak iyi bir adettir.
işten geldiğinizde sizi rahatlatır.
sabah aldığınızda sizi ayıltır.
Şimdi zaten 3 haftada bir duş alan biri olarak hangisinin olduğunun önemi yok benim için.

Temizlik önemli.
yatmadan önce duş alıp saçlarınız düzgün uyanabiliyor musunuz?
sabah alınan duş tur çünkü akşam yattığınızda saçlarınız düzgün bir şekilde uyanılmaz. bu yüzden sabah ılık bir suyla duş almak hem sizi dinç tutacak hemde daha ferah olacaksınız. ama sakın soğuk havalarda erken kalkacaksanız sabah duş almayın. çünkü hasta olursunuz bizzat kendimden biliyorum. sabah duş yapmayı severim ama o günde kış, gene yaptım tabi akşam işten sonra eve bir geldim burnum akıyor, boğazım şişmiş, gözlerim alev atıyor. yani kış aylarında sabah duş almak yerine akşamdan alın ama yaz ayı ise sabahta alabilirsiniz.
yatmadan önce alınan duşun kazanacağı versustur.
rahat bir uyku çekmek için birebirdir, saçlarımda yumuşacık olduğundan sabah otuz saniyede eski halini alabiliyor.

saçlarımın yumuşaklığı duştan değil genetikten.
Yatmadan önce tabiki.
Tartışmaya kapalı.

Sonrasında da bir güzel uyku.
Mis mis.

Sabah alınan duş angarya iş gibi geliyor bana. *
seksten sonra duş almak.
bizim gibi migren sahibi olanları su görmüş kediye çeviren karşılaştırmadır. normal şartlar altında kışın yatmadan önce alınan sıcak duş yazın ise yataktan kalkınca alınan ılık duş derdim. ancak migren sahibi iseniz ikisi de tavsiye edilmez. çünkü baş ağrısını feci tetikliyor her ikisi birden.
birisi partneriniz için, diğeri ayılmak için iyidir...
duş almanın zamanı olmaz.
Üşenmeyin sabah kalktığınızda duş alın. Sabah alınan duş füne daha dinç daha zinde başlamanızı sağlar.
Yazin her ikisi de makbuldur. Gece inanilmaz bir nem oluyor ve sabah mecbur bir daha aliyorsun.
Libidonuz yüksekse her ikiside.
Sabah uyanır uyanmaz duşa girmek gibisi yoktur...

Hem güne dinç başlarsınız...
yatmadan önce duş almak mı daha mantıklı yoksa uyandıktan hemen sonra sabahleyin duş almak mı daha mantıklı konusuyla ilgili bir kaç gün önce bir video izlemiştim. hem sabah yaptığınızda gece vakti yatağınıza girdiğinizde gün boyu elde ettiğiniz kir ile yatacaksınız. hem yatmadan önce duş almak rahat bir uykuya da sebebiyet verir. bunda etkisi büyüktür. mesela ben duş almak için genellikle bu saatleri tercih ediyorum. sonrasında sahurumu yapıp kafayı deviriyorum. ramazan dışında yaklaşık 23.00 gibi duşumu alıyorum. bir aralar sabahçıydım ama o duşa sarhoş sarhoş girmek inanın bana hiç de keyifli , hoş ve güzel olmuyor. bu arada uyumadan önce soğuk duşla duş almaya alışmanız sizin içinde daha iyi olacaktır. bu da kanıtlanmıştır. hem daha sağlıklı ve kendinizi daha dinç hissetmenize sebebiyet verir. hem artık mayısa doğru ilerliyoruz hava ısındı. zararı değil yararı olur soğuk duşun.
sabah duşun size olacağı tek yararı sabahleyin daha dinç olmanıza sebebiyet vermesidir. evet bu doğru fakat ben sadece elime yüzüme su dökerek ve 15 şınav çekerek sabahları zımba gibi olabiliyorum. ayriyeten her şeyi bir kenara bırakalım cidden gecenin yoğun saatlerinde duş almak bir ayrı oluyor. çok keyifli ve güzel oluyor. bir de olayı böyle ele alalım dimi ? ben tamamen yatmadan önce duş almak tarafındayım. uyumadan önce şöyle bir 5-7 dakikalık soğuk duş size harika gelecektir. ve ek olarak da insanın sinirini , stresini belli bir süre almasında da etkilidir. akşamları duş almaya başladıktan beri kendimi daha dinç hissediyorum , tavsiye ederim dostlar.
biri geceni diğeri gündüzünü güzel kılar.
(bkz: kararsız kaldım)
sabah her zaman iyidir insan kendine gelir.
Sabah iyi oluyor akşamdan alınca saçlar yamuk yumuk uyanıyorsun düzelme olmuyor.
(bkz: Ödenmemiş Su faturası sendromu)

(bkz: ayranı yok içmeye)

(bkz: aç tavuk kendini buğday)
Yatmadan duş almak.
Duştan çıkalı 5 dk olmamış birey beyanı.
Yatmadan önce duş almak daha iyi.iyi uyursun.
banyo suyu sıcaklığı tercihinize göre cevabı değişecek bir sorudur. eğer kaynara yakın sıcak su sevenlerdenseniz kesinlikle gece duş almalısınız zira sıcak su kan damarlarını genişletir, vücudu gevşetir, uykuya rahat dalmanıza yardımcı olur. yok eğer soğuk duş seviyorsanız da bu dediğimin tam tersi geçerlidir.
işe gitmeyeceksem Sabah, işe gideceksem yatmadan önce.
yatmadan önce dus alirsaniz sabah uyanmakta zorlanirsiniz ve ustelik sac bas birbirine girmis vaziyette olur ki sirf o saci duzeltmek icin bile bir dusta harcayacayacaginiz zamani harcarsiniz. ama sabah dus almak oyle mi ya. ayilirsiniz, fresh mis mis kokarsiniz, zinde olursunuz. negzel.