bugün

çeşitli sebeplerden dolayı odasının kapısını hızla açıp kendini yüzüstü yatağa atarak hüngür hüngür ağlayan erkektir. dizilerde, filmlerde gördüğümüz gibi genelde kadınlara yakıştırılan bir davranış olarak düşünülse de bir erkeği bu şekilde görmek göreni oldukça derinden etkileyebilir.
en fazla 13 yaşında olan erkektir.
yirmi* yaşında da olabilir. hatta otuz...
(bkz: memo kid)
erkekler aglamaz safsatasindan kendisini soyutlayip duygusal bosalmasini yaparken utanmayan erkektir.

aglama lan, degmiyor anasini satim.
çok sevdiği birini kaybetmiş aptalca egoları olmayan içi dışı bir erkektir.
aşık erkektir. saftır, merhametlidir, babadır, yufka yüreklidir o. güçsüzlüğü terkedilmişliği ile tek başına herkesten uzak yüzleşir.
Adam gibi adamdır
sanıldığının aksine erkekler de ağlar; yada onun için umut olan erkek ağlar...
kendisine "neden ağlıyorsun?" şeklinde bir soru yöneltildiğinde "ne ağlaması gözüme toz, toprak, yatak, yorgan kaçtı" tarzı bir cevap verecek olan erkektir.
babasından duymaması gereken şeyleri duymuş olması muhtemel erkektir. acı gerçek değildir de bahsi geçen.
(bkz: dostum erkek dedin ama bu adam gay çıktı)
Hayatın zorluklarına daha fazla direnemeyip en nihayetinde bir insan olması itibariyle gayet de normal bir hal içinde olan erkektir . '' Erkek adam ağlar mı lan ? '' klişe sorusuyla da karşılaşması muhtemel olan kişilerdir .
amele hasan havanın kararması ile evinin yolunu tutmuştu. mutluydu, çünkü gidip evinde uzanabilecekti. yatağı pek rahat değildi ama o yorgunlukta ona o kadar iyi geliyordu ki batan yayları farketmiyordu bile ne de olsa o sırt neler taşıyordu. kapıyı dövdü çelimsiz karısı ve küçük çocuğu kapıyı açtılar. hanımının yüzü yine asıktı hasan a doğru konuştu. ekmek yok evde hasan. hasan hiç bir şey demedi kavgası ekmek için değilmiydi zaten çocuk babasına yalvardı ne olur bende geleyim dedi. babası kırmadı hadi gel oğul. oğul giydi altı delik ayakkabılarını ama öyle sevinçliydi ki ne de olsa babası yanında idi babası en güçlü insandı tanıdığı. bakkalın önüne geldiler. hasan utana sıkıla cebinde ekmek parası olmasına rağmen onu bile zor istedi. bakkalın yüzü sanki ekşimişti. kaç tane dedi üç diyebildi hasan. oğlan söze girişti baba çikolata alsana. hasanın yüzü asıldı bir bakkala bir çocuğa baktı. o an kafasından tüm hayatı geçti. hiç bir şey konuşmadı eve kadar. eve geldi ve direk yatağına gitti. sonra yüzü koyun yattı yatağa sanki o güzelim yatağı ona batıyordu her şey üstüne geliyordu ve başladı ağlamaya sanki o ağlayınca her şey ağlıyordu. erkekti ve çaresizdi çocuğuna cevap bile verememişti. kahroldu ve saati kurdu bir kez daha gözyaşları bile akmıyordu sanki o da para ile satın alınıyordu.

edit: hasan ı soranlar oldu kim bu diye. hasanı tarif etme ihtiyacı hissettim. genelde başı önüne eğilmiştir. hep bir düşünce içindedir. yaz kış aykkabısı aynıdır ve deliktir her yeri su alır. en küçük şeylerde bile gülmesini ve zevk almasını bilir. arabesk takılmaz Allah nedir bilir ve umudunu da hiç bir zaman yitirmez. hasanlar etrafımızda ama bakmasını bilenler görebilir.
sevgilisini başka kişinin kollarında ya da koynunda görüp ne yapacağını bilemeyen ve ağlamakta olan gençtir..
ne ağlıyorsun lan..git sevgilini al oradan..sonra o yiyişen gencide bir güzel patakla derdim ama ayıp bir şey..
(bkz: sevgilinin kaşar çıkması)
gözyaslarini sildikten sonra dişe diş, kana kan, intikam diyerekten dönüşüm yasayacak olan erkektir.

(bkz: şeref haktanir)
aglamayı gurur meselesi yapmayan gerçek bir insandır.
erkeklerin de duyguları oolduğunu ifade eden bir örnektir.**
büyük ihtimalle ereksiyonda olamayan ya da erken boşalan erkektir.
yalnızdır belki de yapayalnızdır.
evde kimsenin olmadığını bilen erkektir.kızlar gibi erkeklerinde ağlamaya hakkı var,bu doğal bir şey ama gereksiz gurur yapmaları sebebiyle kimsenin görmediği anlarda ağlarlar.**
(bkz: gizli eşcinsel) * *
sözlükte aldığı ayardan sonra cevap veremeyip başkasının aracılığıyla ayar aldığı zat'ın nick altına ayar verdirmeye çalışan erkektir.
sevgilisinden taze ayrılmışsa, o duygu yoğunluğuyla kendini yatağa atan erkektir.
insandır.
her yaşta olabilecek olan, kendisine iyi gelebilecek bir şey yapan erkektir, duygularını saklamayan içi dışı bir olan insandır ayrıca. keşke herkes böyle olabilsedir...
babasinin ölüm haberini almis 40li yaslarinda bir erkekte olabilir *. cesitli bkz larla yok gay dir kolpadir gibi esprilerle ahahaa cok komigim kizlar elimi tutsana hemen bosalmiycam bu sefer diyen erkek müsveddeside olabilir su anda yaziyorum ve agliyorum biliyor musun:)