bugün

iste herşeyden degerli ogrencilerimizin sinav gunu oncesi gece sarfetmekten keyif aldigi cumle. keyif aldiklarindan ki sanirim yurdum ogrencisi surekli dile getirir. Öğrencinin kendini kandirmasindan baska birsey degildir kanimca. Ogrenci uyumayi tercih edip gece yatiyorsa, sabahin besinde kalkip nasil calisacaktir. Kalkti ve sozunu tuttu diyelim. Uykusuzluktan agriyan bir kafaya bilgileri nasıl sokacaktir.

Tabi bu hadisede istisnalar vardir. Ama istinalar kaideyi bozmayacaktir bildiginiz gibi. Iste bu sebeptendir ki; uygulayan ve basarili olan ogrencilerimiz alinmasindir, yada alinsindir, Onemsizdir.

sonradan gelen edit; basligin oss ile uzaktan yakindan alakasi yoktur.
Sabah kalkılır uyku ağır basar okulda çalışırım denir uykuya devam edlilir.
(bkz: finale final sabahı kantinde hazırlanmak)
(bkz: inanmaktan keyif alınan yalanlar)
(bkz: klasik yalanlar)
(bkz: klasik öğrenci yalanları)
(bkz: kendini kandırma)
her akşam kurulması şart olan öğrenci milleti cümlesi.eyleme geçmekten öte eyleme inanmaktır bu cümlede yatan derin anlam.
en büyük öğrenci yalanıdır.yatan öğrenci asla kalkıp ders çalışmaz,hatta çalışamaz.
kendi kendine söylenebilecek bir yalan
%90 yalan olan sözdür.o sabah bitürlü gelmez çünkü.gelsede zaten neyse uykumu almazsam çalıştığımı da anlamam iyice uyuyumam lazım şeklinde yalanlar dizisi gelir arkasından.
göslerimi 5 dakika dinlendireyim kandırmacasıyla başlayıp göz kapakları hafif hafif inme işlemini tamamladıktan sonra alaaa geç kaldım cümlesiyle yarına uyanmaktır.yarın bitmiştir sınav gelip çatmıştır başarılardır ama nafiledir
yarın erken kalkılmayacak sınavda sabah saatlerindeyse sınavı da kaçırmakla sonuçlanacak tipik öğrenci davranışı.
(bkz: şimdi yatayım gece kalkıp çalışırım)
güzel bir uyku çekmeyi sağlayan kendi kendine yapılan bir telkindir. bu telkinin sonunda çekilen uyku sonunda sabah kalkılmış mı ders çalışılmış mı önemi yoktur nasıl olsa her şey olacağına varacaktır...
(bkz: en büyük yalanlar)
(bkz: külliyen yalan)
kendini kandırmakta kullanılan yegane öğrenci cümlesidir.
sabah ancak sınav saatine yetişebilecek şekilde uyanan kişi kahretsin nidaları ile koşuştururken kendi kendine söz verir bir daha önceden çalışacağım diye *
sınavdan önceki gece kendini inandırmak için söylenen söz.sonuç itibariyle de genelde icraate dönüştürülmez.
(bkz: şimdi kalkayım gece yatınca çalışırım)
son zamanlarda kendime sık sık soyledigim ve artık inandiriciligini kaybetmeye baslayan cumle. daha ilk senemde universiteyi uzatmak surprizi ile karsilastigim yetmezmis gibi ufukta bana universiteyi dokuz yilda bitirmek gibi bir sonu da hatirlatmakta.

(bkz: maazallah)
(bkz: turk yalanlari)
sabahtan akşama kadar sözlükte olan yazarlar için bir nevi iç rahatlatma sözüdür. yazar her an bilgisayar başından kalkıp ders çalışmaya niyetlidir ama adını saat 5 te sozlukte olanlar başlığında görünce bu söz de anlamını yitirir.
öğrencilik hayatım boyunca sürekli yaptığım, sabah erken, zinde kafayla ders çalışmanın çok da faydasını görmüşümdür..
bi soraki aşaması "kalkmıyım okula giderken yolda göz atarım" dır.
birinin yanında söylenmesi durumunda, karşılık olarak bsg söz öbeğini duyma ihtimali hiç de az olmayan kişiye ait sözlerdir.
edit: an itibariyle ben de bu sözü kendi kendime söyleyip cevap olarak da bsg cevabını bizzat kendimden alarak uyumaya gidiyorum.
güncel Önemli Başlıklar