1. 1.
  yatarak asla başarılamayacak geçiş türü.
  5 -3 ... yandesk
 2. 2.
  -ben yatay gecicektim
  -gno kac senin
  -0.83
  -ıgdır ilköğretim okulu.yürrüü
  11 -1 ... kemalettin şentürk
 3. 3.
  resmi adı (hani lazım olursa diye):

  eğer başka bir okula geçiyorsanız:
  kurumlararası geçiş

  kendi okulunuzda bölüm değiştiriyorsanız
  programlararası geçiş

  tir.
  6 ... sezensevdasi
 4. 4.
  üniversiteyi yeni kazananların yarısından çoğunun denediği ama başaramadığı olgu.
  2 ... butters
 5. 5.
  an itibariyle merakla sonuçlanmasını beklediğim hödö.(yatay geçiş =horizontal passing)
  2 ... dtaydas
 6. 6.
  Türkiye harici baska bir ülkeden yatay gecis yapma tecrübe dayanarak söyleyebilirimki bu i$te torpil vardir, zaten üc-be$ kisi aliyorlar bunlardan en az bir-ikisi torpille girmistir, cünkü degerlendirme kriterleri, kabul edilmeme nedenleri gibi kritik sorulara cevap vermezler/veremezler.

  ayrica yatay gecis sonrasi ders kabulü icinde torpil cok önemlidir, cünkü ayni üniversiteden gelen 2 ögrenci ayni dersleri ayni hocalardan yapmis olsa bile birininki sayilirken digerininki sayilmamaktadir. (bkz: bizzat ya$anan aci tecrübeler)
  ... alchemist
 7. 7.
  Bir üniversiteden diğer üniversiteye geçme olayıdır.Genellikle yüksek not ortalaması gerektirir ve geçilen kurumda alınan ders yükü artar.Bu sebepten ötürü okulun uzama ihtimali bile çıkabilir.Yüksek not ortalaması dışında benim gibi şanslıysanız başvuran kimse olmayıp,tek kişi sizseniz gerçekleşen eylemdir.
  3 ... southpark
 8. 8.
  devam edilen bir lisans veya üzeri programda henüz mezuniyet safhasına gelinmeden bir başka üniversitenin aynı bölümüne geçiş yapmaktır.

  genelde ayrılınmak istenen üniversitede yüksek notlar almış olma ve üniversiteye giriş sınavında yatay geçilmek istenen bölümün taban puanını aşmış olma gibi şartlar aranır.

  torpiller döndüğü söylenir.
  ... alpagu
 9. 9.
  'yavru böt abinin komşusu 95 ortalamaylan istanbula geçmiş trakyadan....' şeklinde bir baba cümlesi duyduğumdan sonra haha ben en iysi sınıfı geçiyim dediğim zurna..bilinir ki iyi bir torpillen 74 ortalamaya bile fıstık gibi geçişler mümkündür*
  1 ... beni sev essek
 10. 10.
  notun ne kadar yüksek olursa olsun bazen yapılamadığı görülür.güzide üniverisitelerimizin güzide senatoları öyle akademik takvim hazırlar ki finaller bittikten 2 gün sora diğer okulumuzun yatay geçiş başvuru süresi dolar..bu iki gün içinde çalışkan hocalarımız sınavları okuyacak , öğrenci işleri sınav sonuçlarını girecek, öğrenci transkripti alacak ve diğer okula başvurucak...
  1 -1 ... mechanism