1. 1.
  yatar öğretmen. ama gömlek ütüledikten, sabahki derste anlatacağı konuya baktıktan sonra yatar. akşamın 2 saatini ertesi güne harcayarak yatar. evet yatar. 1900 lira maaş alır, günde 8 saat 40 tane ergenin kahrını çeker, onlara bir şeyler öğretmeye, kazandırmaya çalışır. akşamında yorulur yatar.

  ayda 300 tane önlü arkalı sınavı eve getirip okur, not verir. onları e- okula girer. sonra o 300 öğrencinin 100 üne kağıdını gösterip aldığı notu tahlil ettirir. yine 50 tanesinin velisine açıklama yaptıktan sonra akşam yorulur yatar.

  400 lira kira verip, aylık harcamalarından sonra ayın 16 sında cebinde kalan 300 lira ile nasıl geçineceğini düşündükten sonra yatar. başbakanından yediği ayardan sonra yatar öğretmen. etrafındaki zübüklerin, "amınaoyum yattığı yerden para alıyo. " lakırtısı zoruna gider, verdiği emeği düşünür, sonra kahrolup yatar öğretmen.

  1000 lira ile geçinen var bu ülkede, sen nasıl geçinemiyosun gavat? diyenlere, hayat standardı olayını anlatmaktan yorulur ve yatar öğretmen.
  11 -5 ... banabakinlan
 2. 2.
  sınıflarda kanepe olsa yapacak öğretmendir. neyse ki sandalye var da oturarak alıyor maaşını.
  4 -8 ... rabia olmak isteyen pelinsu
 3. 3.
  öğretmekle uğraşmayan öğretmendir. yatan öğretmenin işi yok gibidir. ama bi yandanda üzerlerine yüklenen sorumluluktan sonra bu yatan öğretmenler azdır.
  -1 ... gatha
 4. 4.
  Maden işçileri , tekstil işçileri , inşaat işçileri.. Gibi işçi türleri düşünüldüğünde kolay sayılabilecek meslektir. Sanki her gün sınav okuyor sanacak görende ! Bir dönem boyunca 2 en fazla 3 sınav okur (branş öğretmeniyse eğer) o da tüm sınıflara olmayıp en fazla 7-8 sınıfadır.
  -4 ... karahanli97
 5. 5.
  Yaz tatiline ya da şubat tatiline girmiştir. Fakat bin liraya yakın bir ek ders kesintisi yaşar.
  3 -2 ... pudra sekeri
 6. 6.
  okusaydın da öğretmen olsaydın.
  2 -1 ... ekworks
 7. 7.
  12 yıl ortaöğretim+4 yıl lisans eğitimi+kpss+formasyon+alan bilgisi sınavı+mülakat süreçlerinden geçen öğretmendir. Millete dert olmuştur. Siz de buyrun öğretmen olun. Tutan yok.
  2 ... delicious