bugün

yatağınızın altında yaşayıp, siz uyurken, yataktan sallanmakta olan herhangi bir uzvunuzu kaparak, yatağın altındaki derinliklere, inine sürükleyip, orada sizi lime lime ederek, parçalayıp öldürdüğüne inanılan canavar. kendisinden korunmak için asla ve asla uyurken kolu, bacağı yataktan aşağı salmamak, derli toplu uyumak gerekmektedir. zira yakalarsa ham yapar. (bkz: yastığı altına bıcak koyup da uyuyan insan)
tehlikeli bir canavardır. etkisiz hale getirmenin bir yolu da kullandığınız çorapları yatağn altına atmaktır. ayrıca tortordur, öcüdür, dombilidir, pokemondur.
(bkz: yatagin altinda sakli olan canavar)
(bkz: oluyo mu öyle)
Az önce sesini duydum. Bir şeyler yiyor galiba. Hemen uyursam gider mi?
iki türlüdür.
ilki yatağın ucundan ayağınızı sarkıttığınızda kıkır kıkır gülerek ayağınızı gıdıklayan mutlu ve kocaman canavar;
ikincisi ise sinsice yastığının üstüne gelip düşüncelerini bulandıran, ağlatan, başını ağrıtan, zihnindeki kaosu gördükçe kahkahalara boğulacak kadar zalim olan küçük ve sevimsiz canavar.

ilkiyle çok oynadım, ikincisiyle barışık değilim.
bazalar çıkalı beridir işi zor olan canavarlardır. 10 cm boşluk var ne yapsın lan gariban orada kendi haline yanıyor.
Yatak altında, eğer uyumazsak bizi ham yapacak olan canavardır.

Az önce yine sesini duydum. O da beni dinlediği için uzun süre bir sessizlik oldu. Sonra ben uyumuş numarası yaptım. Pikenin altından yazıyorum. Yok mu bundan kurtulmanın bir yolu ya? Hemen uyumak mı lazım illa? :(
Adı üstünde kendisi yatağın altında olan canavardır.

Bazen beni rahat bırakması için ona büyük annemin pişirdiği peksimetlerden veriyorum, oyalanıyor.

iletişim kurmaya çalışıyorum fakat uyumazsam iki peksimetin arasına beni kıstırıp yeme konusunda çok ısrarcı. Halbuki benim yahnim güzel olur.

En iyisi uyuyayım.
Sıcaktan bunalmış olacak ki bu gece yatağın üstündedir.

Yanımda oturuyor, pikeyi kapattım üstüme. görmedi beni. Biraz daha yanımda kalırsa sıcaktan bayılacağım.

E be güzel canavarcık karpuz bıraktım yesin de serinlesin diye, yememiş. Ben elimden geleni yapıyorum ama o eğer uyumazsam karpuzun yanında beyaz peynir diye beni hüpletecek. Oysa ben rakının yanında iyi giderim. Hofff.

En iyisi uyuyayım, pikeyi hafif aralayıp ölmeden. Hakkınızı hela
Yine yerini almış, beni uyutmaya ant içmiş canavardır.

Eğer uyumazsam sabaha kadar yıldız tilbe taklidi yapacakmış. Hem de yatağımın altında. Be canavar kardeş öyle dans edip şarkı söylersen yatağımın altında ben nasıl uyucam? Hayret bir şey ya.
güncel Önemli Başlıklar