bugün

görsel

British Wool tarafından yapılan araştırma, yatağın sol tarafında uyuyan kişilerin, sağ tarafta uyuyanlara kıyasla uyandıklarında iyimser hissetme ihtimallerinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

1500 kişiyle yapılan ankete göre, yatağın sol tarafında uyuyanların yüzde 66'sı kendilerini "bardağın dolu tarafını gören" türden kişiler olarak tanımlarken, sağ tarafta uyuyanların oranıysa yüzde 60.

Ayrıca sağ tarafta uyuyanların iyi bir espri anlayışına sahip olma olasılığı (yüzde 38) sol tarafta uyuyanlara kıyasla daha düşük.

Sağ tarafta uyuyan kişilerin (yüzde 48), sol tarafta uyuyanlara (yüzde 40) kıyasla geceleri sıcakladıklarında uykularının bölünme olasılığı da daha yüksek.
Ne kadar saçma bir araştırma.

Ne alakası var?
Başka kimse yoksa Ortasında uyurum.
Bilseler Bilim dünyası şoka girer herhalde.
(bkz: yatağın 3 boyutlu olması)
160’lık yatağım var, her tarafını kaplarım, zaten iri bir adamım. Özel olarak seçeceksem abajura yakın, giriş-çıkışı kolay olan taraf iyidir.
Garip gelebilir ama özel bir taraf tercihim yok, tuvalete hangi tarafı yakınsa o tarafta yatıyorum.
ben sol tarafta galiba ama sağ da olabiliyor.
Hep solda uyurdum.
Koyan sola koymuş.
Sağa koysaydı sağda uyumuş olurdum.
Böyle konuları önemsemem.
Soğuk tarafında. Çünkü geceler yarim olur ve soğuk bir o kadar da yalnız bir şekilde hayallere dalarım. Şaka lan şaka izmir in sıcağında sıcak bölgede mi yatayım yani. Pişerim valla.
Kapıya en yakın tarafta, nereye gidersem gideyim istem dışı bu şekilde oluyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.