bugün

bazı broşürlere ve reklamlara muhtelif endişeler* sebebi ile konan prezervative ibare.
yatırım danışmanlığı vasfı taşımayan kişilerin çeşitli sayfa ve forumlarda borsa veya piyasalar konusunda yaptıkları yorumların sonuna ekledikleri uyarı cümlesi. kimileri tarafından "ytd." kısaltması yazılır, anlamı aynı kapıya çıkar.
sıklıkla kullandığım ifade.

asosyal olduğum için sosyal medyada çok vakit harcıyorum.

dünyada vukubulan jeostratejik ve parapsikolojik hadiselerin alt metnini kolayca idrak edebilme yetim ve dolar/öyro/altın okumlamalarımdaki başarım beni bir ekonomi üstadına dönderdi. evet, dönderdi.

sosyal medyada okumlamalarımı sık sık paylaşıyorum ve başlıktaki ifadeyi ekliyorum.

peki sonra ne oluyor? beni takip eden arkadaşlar sıklıkla "abi seni tavsiye değil dedin ama biz inandık ve dediğini yaptık. sana tekneden yazıyorum. göcekte mavi turdayım ne karılar sikiyorum bir bilsen çok sağ ol abi" şeklinde meşazlar geçiyor.

ee tabi bu da beni mutlu ediyor. "yeyin arkadaşlar yeyin" diyorum kendi kendime. kendi kendime olmayı severim.
bir nevi sorumsuzluk anlaşması.
jeostratejik ve parapsikolojik ten sonrasını okumadım.
Kağıt patlarsa sorumlu ben değilim demektir.
Ekonomik, yatırım öngörülerimin neticesinden sorumlu değilim. Kesinlik arzetmez. Bana güvenip yatırım yapar da patlarsan karışmam. Fakat bunu söyleyenlerin epey bi kısmı: "filanca tarihte şöyle şöyle yaptığım tahminler tuttu" diye söyleyip bununla da övünürler genelde..
internetten oraya buraya finansal konularda sallayan ya da kulaktan dolma bilgileri ilgi çekmek için paylaşan kişilerin kullandığı yegâne zırva. bildikleri birkaç ekonomik terim dışında kullandıkları top 10 scriptlerde 1 numaradır.

herhangi bir yatırım tavsiyesi, önerisi, yönlendirmesi, Kazanç vaadi içeren metinin spk ya bildirilmesi durumunda "-aaa kamil bey metnine yatırım tavsiyesi değildir yazmış o zaman biz ona ceza vermeyelim" gibi bir durum oluşması mümkün değildir.

yatırım tavsiyesi değildir.
Bir üst leveli arabayı evi sat yatır. Dır.
"Kredi çeker yatırım yapar sonra batarsın, ondan sonra gelip anama sövme"dir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.