1. 1.
  Bir tebliğdir. iyi para ediyor.
  ... ulkucuwolf
 2. 2.
  Öldükten sonra 5 tl bile götüremeyeceğin bir aleme götürülebilecek tek şey iyi amellerdir. Zengininden fakirine, iyisinden kötüsüne herkesin gittiği ve gideceği alem için yatırımını yapmayan insan enayidir. Ordada öyle muamele göreceği apaçıktır. Nasıl ki bir cafede bile en gariban meteliksiz müşteriye k*pek muamelesi yapılıyorsa oradada statüsüne, parasına, sınıfına bakılmaksızın amel zenginliğine göre k*pekten beter muamele veya kraldan iyi muamele görülür. Şimdi buradan yola çıkadak zaten kısa insan hayatında bile rahat etmek için altın, euro, gayrimenkul yatırımı yapıyorsak ebedi olan ahiret alemi için yatırım yapmamız gerekmiyor mu.
  Apaçık gerekiyor. inkâr etsin etmesin herkesin bildiği veya şüphe ettiği, belki korktuğu belki korkmadığı ölüm sonrası alem var. Ve bir lokantadan çıkarken bile hesap ödediğimize göre bu dünyanın çıkışında da bi hesap var. O hesabı ödemek ve sonrasında da ebedi rahat için dine yatırım yapılmalı güzel amellerle ahiret cebimizi doldurmalıyız.
  Geç kaldım diye bir yanılgıya düşmemeli tövbe ve sevap kapılarının son nefese kadar açık olduğunu bilip yanlış yoldaysak dönmeli ve bu yatırımları yapmalıyız dostlar.
  Nasıl ki bir mekâna giderken cüzdanımızı yanımıza alıyor belki mekân sahibi yoktur hesabı ödemeden kaçarız demiyorsak, veya mekân sahibi hesap almaz bizden alacak olsa bunları vermedi demiyorsak ahiret mekânına giderkende sevap cüzdanımız dolu gitmeliyiz.
  1 -1 ... uzunkartal
 3. 3.
  Zira din artık siyasilerin ekmek teknesi olmuş durumda.
  2 ... kudurtanbazlama
 4. 4.
  bence isteyen istediği yere yapsın yatırımını.. her insana ayrı ayrı beyin verilmiş sonuçta.. her beşer allah katında hür iken, bir kula akıl vermek, diğer bir kula vazife midir..?
  ... kiss kiss bang bang
 5. 5.
  şöyle ki; eğer müslümansan, dini kurallara uyduğun zaman, hem dünyada hem ahirette kazançlı olursun, dikkat edin etrafınıza, hiç kimse dine uyduğu için iflas etmemiştir, aksine uymadığı için sıkıntılı duruma düşmüştür. aksini söylemek, ben müslümanım diyen birine yakışmadığı gibi, ispatlaması da imkansızdır. ama eğer müslüman isen ve islamı, esas manası ile anladın ise, tabiki.
  1 -1 ... bi to mimiram aaa