1. 1.
  Açıklamanın bir kısmı ‘Yastık altından gelin dövizleriniz, dolarlarınızı, avrolarınızı, altınlarınızı çıkartın. Gelin bunları TL'ye, nakde dönüştürün. Yerli, milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun. Ben milletime inanıyorum.’ olan Erdoğan beyanatıdır.

  Kaynak: http://m.t24.com.tr/haber...-planini-acikliyor,673381

  Yani buna öyle bir cevap yazasım ki var ki, yatarı minimum 10 sene.

  Seçimlerde terörist, işe alımlarda üvey evlat, ‘bunlar’ olarak hitap edilen kesim olarak, ülke batarken aynı gemide olduğunun hatırlanması dünyanın aşağılık olayı. Batan bir ülkede olmak sorun değil. Sizinle aynı gemide olmak büyük bir sorun ama. Bu açıklama artık milletin aklıyla alay ettiğinin, gözünün ceplerimizde olduğunun kanıtıdır. inanıp söylediğini yapacak aymazlar vardır elbet
  11 ... bohemianrepsodi
 2. 2.
  onun yerine enişte mann adasına yolladığı dövizleri türkiye'ye getirse ya.
  6 ... fanfan la tulipe
 3. 3.
  reis dolara yatırım yapan yaya kalır dediğinde -ki tarih 2015 senesinin mart ayı idi- dolar kuru 2.6 liraydı. şimdi dağılabilirsiniz çok öbdüm.
  3 ... fikrimfirarda
 4. 4.
  elma dersem çık armut dersem çıkma oyununu hatırlamadan gün geçmez.
  1 ... monk of monkmountain
 5. 5.
  işte battık biz diyo yani -hazinede para kalmadı gözümüzü sizin altınlara diktik diyo. Bunun Türkçesi bu.

  Akgötler anlamasa da reyizleri "ben bu boku yiyemedim kardeşlerim "diyo. ... hah hah hah. ...kendiniz düştünüz bu çukura.

  Hadi çıkın da göriim sizi !!
  2 ... paganviodio
 6. 7.
  olsa vatan sağolsun diyeceğim ama yok.
  2 -1 ... mavraci
 7. 7.
  Lan yastık yok ki dolar olsun denilesi çağrıdır.
  3 ... fikri firar
 8. 8.
  Siz önce işgal ettiğiniz makamı kullanarak devletten tırtıkladığınız paraları itibarda tasarruf olmaz deyip de aldığınız zırhlıların karşılığını hazineye koyun bakayım,o zaman vatandaşın yastık altındakilere gerek bile olmaz recep bey ve yancıları.
  1 ... elimizde kalan tek nick teknik
 9. 9.
  Git oç müteahhitlerin çıkarsin.
  2 ... gravedigger
 10. 10.
  Yahu az cok ekonomi bilgim var ve bu cagrinin anlami aynen şu; biz ekonomiyi yonetemedik, batirdik hadi bi el atında bizi kurtarın. .. milletin alim gücü dibi bulmuş hangi doları cikaracakta bozduracak. Şu ekabir takiminabi cagrim var. Elinizde nevkadar dolar, euro, sterlin varsa bozdurun ve milletin onune koyun makbuzunu.
  2 ... abaninaltindakisopa