bugün

benimdir. çok hızlı bir şekilde uyurum. özellikle kalorifere sırtımı dayadım mı ohhh..
uyumaya ayakta başlayan insandır. aksi takdirde yarını, bugünü veya dünü düşünmeden bir insan nasıl uyuyabilir?
gurur duyduğum yönüm.

zihnindekilerle ayrışabildiğinde kendi uykunla buluşmak kolay ve rahatlatıcı oluyor.
güneşte yanık buğday kokulu yastıklarda huzurlu bir uyku oluyor.

tanım;uyuyabilen insan.
Pıt diye uyurum, Gamsız kedersiz olduğumdan değil, bünye meselesi.
yastığa başını 2 de koyup 6 da geri almak zorunda kalınca ve de bütün gün yorgunluktan ölünce daha yastığı gördüğünde uyumaya başlıyosun kardeş.
En özenilen insan modelidir. Çıt sesine uyanan biri olarak acayip imreniyorum. Bana da biraZ versinler uykularından ne olmuş ki? *
Bu insan için iki görüşüm var;
1- Dertsiz tasasızdır.
2- Çok derdi vardır bir an uyuyup unutmak istiyordur.
Candır can bırak uyu dert yok tasa yok her şey rüyada mümkün nede olsa.
otobüste ayakta giderken bile anlık bi dalma yaşadığım için o kişi benim.
imrendiğim insandır. Bence bu harika bir özellik.
Askerde bir arkadaşım vardı adamın 2 çocuğu var evli barklı, karısını, çocuklarını bırakmış gelmiş, geldiğimiz ilk günden tezkeremizi aldığımız güne kadar yattığı anda bırakın uyumayı horlamaya başlıyordu herif, kendisinede söyledim ulan insan yattığında önce çocuklarını, karısını falan düşünür ne gamsız adamsın.
Valla yatagıma uzandım mı uzerimi bile örtemeden uyuyakaliyorum. Az once iett de 5 durak sonra ineceğime son durağa kadar gitmişim. Uyuyakalmak cok kolay anlamiyorum sizi.
hep özenmişimdir. şanslıysam düşünceler beni esir almadan uyuyabilirim ama almışsa uyku girmez bi türlü gözüme.
en imrendiğim insan tipi. of harika bir yetenekss.
Uyku eşiğini iyi tutturuyordur. Uyku bastırınca ne erken ne geç yatmak lazım.
Kıskanılası, çatır çatır çatlatabilme kabiliyetine sahip şanslı insandır.

Aynı anda yatağa girilir, siz henüz yerleşmemiş, elinizi, ayağınızı nasıl rahat ettiririm diye düşünürken, horlama sesiyle irkilirsiniz.
Bu tayfayla iyi geceler muhabbeti bile olmaz, çünkü karşılık alamazsınız, o kafa yastığa değdiği an şalterleri iner...

Nasıl yani yaaa! Yok artık! Yuhhhh!
Hiç mi derdin yok arkadaş?!
Annemdir. Yatağa başını uzattığı gibi uyur. Çok ilginçtir sabah erken uyanma gibi bir derdi de yoktur. Baya baya imrenirim yıllardır.
yorgun insandır.
beden yorgunluğu, ruh yorgunluğunun üzerine çıkar ve bitirir insanı.
günde 4-5 saatlik uykuyla yetinmek zorunda kalırsanız eğer, eh üstüne biraz da meşguliyetiniz varsa, yatağa girer girmez uykuya dalabilirsiniz. günde 10 saat uyuyup, tüm günü evde oturarak geçirirseniz uyumakta zorlanabilirsiniz tabii ki de. mesela cezaevinde mahkumlar neden volta atarlar? gün içinde bedeni yormak ve böylece geceleri rahat uyuyabilmek için. 12 Mart döneminde cezaevine atılmış bir hocamız öyle anlatmıştı.
Benim o. Yastığa kafayı bir koyayım hemen dalıyorum. Çok gamsızım sanırım.
güncel Önemli Başlıklar