1. 1.
  tıp fakültesinin bulunduğu kampüs içerisindeki öğrencilerin kaçamayacağı bir durumdur ve vicdani bir görevdir. ama bütün gün pasta börek yiyip akşamüstü eve dönerken kendisine yer verilmediği için bütün gece uykusuz kalıp sınavdan çıkmış gence dik dik bakarlar. 'açılırsın teyze biraz uyuşmuştur bacakların' diyerek gönüllerini alabiliriz.
  1 ... pitiless
 2. 2.
  otobüste veya metroda uyuyarak ya da uyuyor numarası yaparak gerçekleştirmekten kurtulabileceğim eylemdir. gerçekten uyuyarak yapılması daha sağlamdır, çünkü en son durağa geldiğinizde insanların sizi dürtüklemesiyle "çocuğun şaftı kaymış lan, yer verse ne olacak" gibisinden düşünmesine sebep olur.
  ... ovaniova
 3. 3.
  her şartta yapılması gereken harekettir. ister üç gündür uykusuz ol, ister seksen saat ayakta dikilmiş ol farketmemesi gerekir ki sen yirmili yaşlarındayken yaşlı insanlar altmışlı yaşlarındadır muhtemelen ve hiç birşey yapmamış akşama kadar börek çörek yemiş olsa bile emin ol hala senden daha yorgundur çünkü ortalama kırk yıl senden daha çok yaşamış ve orada oturmayı haketmiştir.
  1 -1 ... koprualti
 4. 4.
  yasliya yer vermek
  ... bay efendi