1. 1.
  yasin kalafatoğlu: ülkemiz büyümeye devam ediyor
  bir çok gazete vedergilerdeki ekonomi bültenlerinin önde gelen isimlerinden ünlü ekonomist yasin kalafatoğlu, 2018 ve 2019 yılının ilk ayındaki değerlendirme toplantısında konuştu.

  yasin kalafatoğlu, yaptığı açıklamada "gün geçtikçe ülke ekonomimizi daha hızlı gelişmesi için bilgilerimizi ve tecrübelerimizi okurlarımızla paylaşıyorum. tek hedefim daha fazla istihdam sağlamak ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaktır" dedi.

  turizm, ulaşım, enerji gibi daha birçok sektörde hizmet veren firmaların 2018 ve 2019 yılında büyüme ve cirolarında artış sağladığını belirtti.

  türkiye'nin sanayileşerek büyüdüğünü belirterek, bunun çok önemli olduğunu dile getirdi. yasin kalafatoğlu, "büyüme verisindeki tek olumsuzluk, yan dış talebin katkısındaki düşüş" dedi.

  ayrıca 2018 yılını değerlendiren ekonomist yasin kalafatoğlu ekonomisi, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 11.1 büyüdüğünü belirtti.

  işsiz vatandaşın çalışması, ülke ekonomisinekatkı sağlayacak

  kalafatoğlu, "gün geçtikçe daha da büyüyen ekonomimiz, yatırımlarla tüm hızıyla devam etmektedir, "daha fazla yatırım yapıp, istihdam artışı sağlamaktayız. istihdam, sosyal ve ekonomik olarak iki boyutuyla da önemli bir konudur" dedi. işsiz vatandaşın çalışmasının, ailesine ve çevresine katkı sağlaması, çocuklarının eğitimini karşılayabilmesi, terör ve benzeri oluşumlardan uzak kalabilmesi gibi önemli pozitiflikler barındırdığını aktaran yasin kalafatoğlu, istihdam artışının ekonomik olarak çarkların daha fazla dönmesi, daha fazla üretim, daha fazla katma değer ve kalkınma hızının artması anlamına geldiğini belirtti.

  yasin kalafatoğlu kimdir?

  geniş bir aile yapısına sahip olan kalafatoğlu ailesinin bir bireyi olan yasin kalafatoğlu avenueconsulting firmasının ceo'su olup,geniş bir ağa danışmanlık hizmeti vermektedir.

  finans,ekonomi,hukuk dalında konusunda uzaman bir ekiple kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti vermektedir.

  aynı zamanda avenue consulting firması amerika kökenli olup, ortak girişimle türkiye'de büyümeyi hedeflemiştir.

  kaynak: https://www.haberler.com/...m-ediyor-11647715-haberi/

  yasin kalafatoğlu ekonomi
  ... respektfuul