bugün

drama yapmaya gerek yok, eylem için de olabilir, sadece geziyor da olabilir, bir bildiri de dağıtıyor olabilir; hiçbiri böyle şerefsizlikleri haklı çıkarmaz.

böyle salak ayrımları beyninizden çıkartın çünkü bu şiddet olaylarını normalleştiren şey hep bu ideolojiye göre ölüm yakıştırma/normalleştirme sevdası.
Ne işi olduğu kimsenin umurunda değildir.

Hiçkimse vahşice öldürülmeyi haketmez. Hele bir çocuk hiç haketmez.

Hiçbir kitapta yazmaz bu.
Bazı nekrofili pezolar üzerinden siyaset yapacak çocukcağızın o da ayrı bir yanma sebebi.
yardım yapıyordu, et dağıtıyordu, elinde sapan yoktu, taş atmıyor kimseye küfretmiyordu...
tıpkı berkinde sorulduğu gibi vicdansızca sorulmuş bir sorudur.eğer bu soruyu soranlar berkine sorulan bu soruya misilleme yapma amacı taşıyorlar ise onlarin da vicdanlarinda bir sorun var demektir.çünkü ölenler bu yaşta insanlarsa ideolojicilik oynamak son derece manasızdir.böyle genç ölümlere sevinmek ölen kim olursa olsun ahlaksızliktir ve bu insanliktan nasibini almayan organizmalarin memleketimizde yaşıyor olması bizim içinde büyük bir utanç teşkil etmektedir.Sorulması gereken soru bu çocuklar neden sokakta değildir, sorulması gereken soru çocuklarin oyunlar oynaması gereken sokaklar ne ara bu kadar tehlikeli oldu, sorusudur.her geçen saniye kendi büyük türkiye ruyalarindan bahseden büyük dünya liderleriyle övünen bu insanlarin bu insanlarin sokakta ne işi var sorusundan önce kendi vatandasini koruyamayan hatta bilfiil devlet görevlilerine emir vererek canıni alan bir liderin hangi dünyanın lideri olduğu sorusunu sorması lazım gelmektedir.
kurban eti dağıtıyormuş. kuşkulanmam için bir sebep yok. bölücülerin vahşetine kurban gitmiştir.

fakat berkin elvan ekmek almaya çıkıp, öldürülünce yapmadıkları çirkefliği bırakmayan yobazların, aynısı başlarına gelince takındıkları tutum hazindir.
inandığın dinin bir vecibesini yerine getirmesi, fakire fukaraya yardım etme amacında olması suç galiba, herhalde, sanırsam... ortalığı ayağa kaldırmayan öküzlerin samimiyetini anlamış olduk. polise taş atmadığı, askere sövmediği, ülkenin kurucularının dilde anasına kaymadığı için, vatan severlerin ebesiyle uğraşmadığı için gerekli değeri göremedi rahmetli... ah be oğlum neden iyiler gider ki ? merak etme gün gelir ezdiririz fillere... mekanın uçmağ olsun yiğidim. ha bu arada sokakta ne işi vardı sorusunun cevabına daha tam gelemedim galiba. fakirin tok yatmasını istediği için sokaktaydı. bankamatik kırmak, polise sapanla taş atmak için değil.
şerefsizce art niyetli bir soru.
yasin börü, kafasına kazayla gaz fişeği isabet ettiği için ölmedi, önce binadan aşağı atıldı, sonra kafası taşla ezildi, sonra da yakıldı. buna da sırf müslüman olduğu için maruz kaldı.
anasına küfrettirmek isteyen, daha fantastik sorular bulsun.
Yasin börü'nün ölümü sizin vicdanlarınızı rahatsız edecek, uyutmayacak.üzerinizde yasin'in kanı var.
terör örgütü hizbullah allah bilir ne görevi vermişti.