1. 1.
  bir işletme adı. adamın kızlarının adı yasemin ve mineymiş adam tabelaya yasemin mine döşemecilik yazdırmak istemiş ama tabelayı yapan adamın yanlış anlamasından dolayı böyle talihsiz bir kaza gelmiş meydana.
  1 -1 ... junkie
 2. 2.
  sehir efsanesine sahip olmus tabela ismi. Efsaneye gore isletme sahibi nisanlanmis, aradan zaman gecmis,nisanlisi yaseminle aralari acilmis, nisan bozulmus. Bu olaydan sonra is kuran sahis, dukkanina bu ismi vermistir. E tabi yaseminin akraba cenahi cin fikirli dukkan sahibini bi guzel dovmuslerdir.
  1 ... qantar
 3. 3.
  ankara' da bahcelievler büyülüfener sineması' nın sokaginda bulunan, ismiyle görenleri dumur diyarında minimal gezintilere çıkartan dükkan.
  ... ramirez
 4. 4.
  galiba budur;

  http://img100.imageshack.us/img100/24/b3753iu.jpg
  +
  http://www.gicir.net/dosya/12/1462.jpg * *

  şöyle de bir hikayesi varmış;

  5 tane masum liseli genc okulu asmıs sinemaya gitmek için yola cıkmışlardır...

  Hiçbiri başlarına neler gelecegini bilmemektedir.birden bu döeşmeci dükkanını görürler.doğal bir tepki olarak gülmeye başlarlar ve hikayede burada başlar....

  Bunlar gülerken yaşlı bi amcamız onlara doğru yaklaşır ve gelin gençler niye gülüyosunuz bakıyım diye sorar.Çocuklar bişey diyemezler (saygıdan!)..Çünkü yaşlı birine yasemine döşemecilik sözünün niye komik oldugunu anlatmak tahmin edeceginiz üzere zordur..

  Daha sonra bizden ses cıkmayınca amcamız hikayeyi anlatmaya başlar...Anlattıgına gore onun "yasemin" ve "mine" adlarında iki kızı wardır....ve muhterem amcamız bunları birleştirip bir marka yapmıstır ve bu markayı yaratmıs olmaktan da anladıgımız kadarıyla cok mutludur...Ama gel gör ki bunu goren gencler gulmektedir..ayrıca bize kızmadıgını belirterekten dükkana bakıp kahkahalarla gulen kişinin bir tek biz olmadıgımızı soyler...

  Daha sonra hikayesini anlatmaya başlar...hangi yıl nerden mezun oldugunu vs. anlatır.Kendisi bir jet pilotudur...bir subay emeklisidir ve DÖŞEMECiLiK BABA MESLEĞiDiR!!!!

  Yahu amcacım tamam sen fark etmedin diyelim kızların hiç mi fark etmedi bu ismi?!Hele adı yasemin olanı..Neyse hayırlı işler...

  kaynak: http://c0307.blogcu.com/363047/
  2 ... aby
 5. 5.
  ankara'da bahçelievler yedinci cadde'den büyülü fener sinemasına çıkarken sol tarafta görebileceğiniz ama görünce asla güven içinde gülemeyeceğiniz dükkândır. sahibi amcanın dükkân tabelasını sizlere ulaştırmak için cep telefonumla görüntülemeye çalışırken beni hatrı sayılır bir yaşımda sokakta -resmen- kovalamışlığı vardır. özgür basın falan, hak getire.

  - "gel buraya geeeeeel. terrrrbiyesizleeeer. hiç utanma adap kalmamııışşş... benim iki kızım vaaarr. biri yaaseminnn, biri mineeeeee... geeel. !"
  *
  1 ... mit against cia
 6. 6.
  ankara'nın meşhur dükkanı. hala yerinde durur mu bilmem.

  yasemine döşemecilik

  yasemin ve mine isminde kızın olup böyle yapman gerekmezdi ki. ah be amcam.
  1 ... recruit
 7. 7.
  yasemin adamın eski sevgilisinin adıdır. net.
  1 ... tonguckacar
 8. 8.
  bu adamın yasemine karşı bir kini var herhalde.
  1 ... sttret