bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Milliyetin gayet başarısız ve okuması keyif vermeyen, geçmişteki savunduğu değerlerini satmış abd muhabiri.

  haberleri genelde "bir işadamının dediğine göre","çok üst bir yetkilinin sözlerine göre" biçiminde kaynak ve isim belirtilmeyen saçmalardır.
  8 -2 ... medeni hali medeniyetsiz
 2. 2.
  kimilerinin mutasyona uğramış,amerikalıdan çok amerikalı olmuş dedikleri muhabir.
  mutasyona uğramış mıdır bilemem ama kesinlikle hafife alınmaması gereken kadındır.
  söyledikleri,yazdıkları kendi fikirleri değil ki,dikte edilenleri buraya mesaj
  olarak aktarıyor. bir de çok sevimsiz,itici bir şey .
  2 ... argiris
 3. 3.
  akp'ye destek olacagim diyerekten kostek olan gazeteci. abd'nin yasanan son olaylarda, ilk bastaki tereddutlerine ragmen, aslinda akp'yi destekledigini, demokrasiden yana taraf oldugunu yazip duruyor. amerikanin demokrasi goturdugu ulkeler, amerikanin demokrasi anlayisi ve turkiye'deki abd imaji goz onune alindiginda, congar'in yaptigi daha cok akp'yi yipratmaktadir. (bkz: amerikanın sesi radyosu)
  1 ... isla morada
 4. 4.
  okuyucularina verdigi spekulatif bilgilerin cogunu "adini vermek istemeyen bir yetkili"den alan ve bizlere ulastiran, milliyet gazetesi washington muhabiri. ben de adini vermek istemeyen baska bir yetkilinin soyledigine dayanarak yasemin congar'in bahsettigi ve adini vermeyen yetkilinin washington belediye zabitasi oldugunu acikliyorum.
  3 ... isla morada
 5. 5.
  çoğu kısmı asparagas "hudson enstitüsü'nden felaket senaryosu" haberi ile genel kurmaydan sıkı ayar yiyen muhabir bozuntusu kişi.
  2 ... indoor rain
 6. 6.
  hudson Enstitüsü'nde yapılan toplantıya katılan Lehigh Üniversitesi Öğretim Üyesi Barkey tarafından yaptığı haber doğrulanan gazeteci.
  1 -2 ... th0r
 7. 7.
  nuray mert'in kız kardeşi sandığım haberci. *
  ... sayincevizkabugu
 8. 8.
  milliyet ve cnn turk'un washington d.c. muhabirliginden ayrilip istanbul'a donmus olan gazeteci. ikinci cumhuriyet gazetesini cikaracagi soyleniyor. abd taraftari ve tsk aleyhtari bir cizgide ilerleyecegi muhakak gibi. secimler oncesi tsk'yi yipratmak uzere hazirlanan "hudson enstitusu" komplosunun bas aktorlerindendir kendisi. tamamen oyun teorisi olup orada konusulanlarin haber dahi yapilmamasi gerekirken, konuyu sanki abd pkk elebaslarini yakalayip bize verecek de secimler oncesi akp'nin isine yarar diye tsk yaptirmiyor gibi yansitmak gazetecilik etigine aykiridir. hani secim bitti, akp secimi supurdu aldi. hani pkk elebaslari? neden verilmiyor bize?
  1 ... isla morada
 9. 9.
  sıkı kürtçü! olduğunu taraf gazetesinde yazmaya başladığında farkettiğimiz kadın gazeteci. özgür gündem'in ne zaman transfer edeceğini merak etmekteyim.
  2 ... beyazyelkenli
 10. 10.
  taraf adlı gazetenin genel yayın yönetmeni yardımcısıdır kendisi.

  tam bir amerikancıdır, hatta amerika'da kendisine "yurttaş çongar" -citizen congar- diye seslenildiği de kulislerde konuşulanlar arasında. somut bir şey gösteremez hiçbir zaman. doğan grubu'nda çalışıyorken washington muhabiriydi ve hep pentagon'dan üst düzey bir yetkiliden veya beyaz saray'daki üst düzey bir yetkiliden aldığı bilgilere göre konuşurdu telefonda. özgürlük ve demokrasi dediği şeyin sadece ve sadece amerika'nın -usa, uncle sam, abd, sam amca- ali menfaatleri olduğu aşikardır.

  yanlış babadan olmuş, yanlış anneden olmuştur. bir amerikalı ailenin kızı olsaydı ırak'a amerika'nın güvenliğini kanının son damlasına kadar savunmak için gidebilirdi. hatta, ailesi avrupa kökenli anglo-sakson kültüründen gelmiş protestan bir aile olsaydı, çok sağlam bir eğitimle ve eğitimi dönemince katılacağı bir takım "think-tang" kuruluşları veya yer altında örgütlenen bazı derneklere üye olsaydı amerikan başkanı bile olabilirdi. ben şahsen kendisine önümüzdeki abd başkanlık seçimlerinde aday olmasını tavsiye edebilirdim. cumhuriyetçi olsaydı, hillary yengemiz -malum bill clinton bizden sayılır- ile sağlam kapışırlardı. dünyada terörü bitireceğinden ve ortadoğu'ya barış getireceğinden bahsedip, seçim kampanyalarında insanlara çok güzel el sallayabilirdi.

  ah be yasemincim, şimdi kaderinin yanlış olduğunu görünce gerçekten üzüldüm senin adına. bak ne kadar parlak bir kariyerin olabilecekmiş... neyse, sen kaderin tüm oyunlarına rağmen tüm bu kader zorlamalarına rağmen, üzerine düşeni yapıp, bir amerikan yurttaşına yakışır şekilde davranıyorsun.

  aferin.
  7 -1 ... paleface