bugün

en fazla soylenen sloganlardan biridir, ama burada sloganı mantıklı bir tabana oturtmak lazımdır, zira eger oyle olmazsa cecenistan ya da filistin soz konusu oldugunda halkların kardesligi yasasındır, ama kurtler soz konusu oldugunda bir tane kurt bile yasamamalıdır, en buyuk hata burada yapılır, onemli olan tutarlı olmaktır, kurdune de, yunanına da, arabına da "yasasın halkların kardesligi" diye haykırabilmektir, dıslayıcı degil kapsayıcı olmaktır
sol gurupların yaptıkları eylemlerde dehap lıları da dahil ederek attıkları slogandır. çok masum bir slogan gibi görülse de türkiyede sadece pkk yı meşrulaştırmaya çalışmak için atılmıştır.
(bkz: aldatmaca)
insanların üzerindeki ipoteklerin kaldırılması için, ön yargıdan uzak, doğru anlayarak yaklaşılması gereken güzel bir slogandır.
türkiye de tek halk vardır oda türk halkıdır. alt kimliği üstünde türkiye cumhuriyeti'nin vatandaşı olmayı kabullenememiş bir insan için devletinde daha fazla tavizkar olması beklenemez. herkes kürtlüğün lazlığın ve ya herhangi birinin verdiği gelenek görenek ve birikimi diğer alt kimlikleri ve vatanın bölünmez bütünlüğünü tehdit etmeyecek biçimde hürce yaşamalıdır. türk kültürünün zenginliği işte burdan gelmektedir ve malesefki bütünleşmiş ve huzuru temin edilmiş türk halkı ve türkiye cumhuriyeti bazı dış mihrakların hiç istemediği bir durumu teşkil etmektedir çok uzun yıllardır..

edit: Halk >> Aynı ülkede yaşayan, aynı uyrukta olan insan topluluğu(tdk dan alınmıştır)
edit2: kürdü ve türkü aynı halk olarak görmekten daha öte bir kardeşlik anlayışı olabilirmi bilemiyorum..
edit3: (bkz: ayrılıkçılığa her karşı olanı ülkücü sanmak)
madem halklar kardeş,niye bu kardeşler durduk yere otobüs yakıyorlar diye düşündüren başlık..
arkasından muhakkak ki tililililiii çekilen slogan
(bkz: tililililiii)
böyle boş laflarla kimse göz boyayamaz,kimin ne olduğu açıktır..
vatanı bölmek isteyen,kundaktaki bebeği öldüren adam kardeşlik değil kalleşlik yapar...

(bkz: birbirimizi kandırmayalım)
(bkz: yaşasın halkların kalleşliği)
dtp kongresinde apo posteri açan kadın başlığında daha da pekişik bir açıklaması olan laftır,aslında yoktur ama iyi dersler çıkabilir..

not:üşenmeyin bi okuyun...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.