1. .
  abd'nin üretmek yerine sadece finansal araçları (borsa , faiz vesaire ) kullanarak zenginleşme çabaları neticesinde düştüğü durum.
  1 ... rosava
 2. .
  borsa denilen dev kumarhanelerde, bir liralık şirketlere on liralık değer biçip bono adı verilen kağıt markalarla insanlara kumar oynatılırsa olacağı budur.

  oysa risksiz yöntem şudur;

  - unu ver, şekeri al.
  ... liberalisticcommunist
 3. .
  (bkz: biz de onu diyorduk)
  1 ... zehir
 4. .
  abd hazine bakanı henry paulson'un 700 milyar dolarlık ekonomik paketin abd kongresinden geçmesi için abd kongresini etkilemek amaçlı söylediği sözü.

  ancak başarılı olamamıştır.
  ... rosava
 5. .
  abd için utanç vericidir belki (!) ama adamlar bizden borçlarını istediği zaman bizim başımızdakilerin hiç böyle diyeceklerini sanmıyorum. zira utanmak için insanın şerefi, haysiyeti olmalıdır ama bizimkilerde olmadığı için -hoş abd'de de olduğunu sanmıyorum ama- pek sorun edilmeyecek durumdur bizim için.

  kafam güzel, dünya güzel, ben güzelim.. tey tey.. değil mi sayın başbakanım?
  1 -1 ... hicbise
 6. .
  sistemi cokus noktasina getiren yatirim bankalarindan birisi olan goldman sachs'in eski ceo'su olan henry "hank" paulson'un aci itirafidir. paulson'un soylemedigi ise, bugunku krizi yaratan yatirimlar iyi para getirirken aldigi milyonlarca dolar ikramiyeyi cebe indirdikten sonra isler kotuye gidince zarari tum ABD vatandaslarinin uzerine yikmak istedigidir. sistem basittir. normal vatandasa karsi vahsi kapitalist, zengine karsi sosyalist. karlar kapitalist, zararlar sosyalist.
  -1 ... isla morada
 7. .
  devede kulaktır. daha ne utanç verici şeyler yapıyorlar ilk önce onlara baksınlar.
  2 ... pulp fiction
 8. .
  acı bir itiraf. ancak itiraf ettikleri bu utancı yakın zamanda ortadoğu ülkeleri ile paylaşacakları için sonuçta değişen pek bir şey olmayacaktır.
  2 ... c2d
 9. .
  ABD Hazine Bakanı Henry Paulson'un abd ekonomisinin son dönemde yaşadığı sıkıntılar için söylediği söz.
  ... rosava