bugün

(bkz: türkiye deki gelir dağılımı bozukluğuna örnekler)
Yolda yürürken pazardan kalan artıkları toplayan kadınları görünce ülkenin kişisel haftalık gelirinin 1 kilo çürük sebzeye denk düşmesini gördüğüm kadar anormal bir durumdur.
doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde görülür. Burada dikkat edilecek nokta, kişilerin fakirlikten çamurda debelenmeleri değil, tam aksine uyuşturucu ve kadın ticaretinden oldukça zenginleşen, en fazla ferrarinin bulunduğu bu bölgelerimizdeki halkın, cumhuriyet tarihi boyunca bedavaya, beleşe, avantaya alıştırılmış ve şımartılmış olmalarından dolayı bedava birşey dağıtıldığında alışkanlıkları gereği kendilerinden geçmeleridir. Ne dağıtıldığının bir önemi yok, bedava olması yeterlidir. kaçak elektriğin en çok o bölgelerde kullanılması bu tezi doğrular.
teröre bu kadar para gömen ve bu kadar çok çalıp çırpmaya müsait siyasetçinin olduğu bir ülkede daha uzun yıllar debelenecek kadınlardır, kadınlarımızdır. yemeyin lan artık bu kadar, yazık bu insanlara! siz hiç doymak bilmezmisiniz? hiç allah korkusu yok mu sizde? utanma arlanma var mı sizde yada bu kelimeler size aşina mı?
bölgede yaşayan kadın sayısı / çamurda debeleşen kadın sayısı
sonucu bölgenin gelişmişlik düzeyine ışık tutabilecek olay.
ekonominin iyi yolda olduğunu gösteren gelişmedir. *
her ramazanda boktan organizasyon sonucu iftar yardımı dağıtımı sırasında görülen manzara.
bedeva gördüğü her boka saldıran insanlarda yok değil o çamurun içinde. o an dağıtılan ürüne ihtiyacı olup olmadığına aldırmaz, bedava olması yeterli. bunu yaparken o ürüne ihtiyacı olup engel olduklarını da düşünmez. benzer manzaraları görmek için gıda fuarlarına gitmek yeterlidir.
%7'lik büyümenin tabanı etkilemediğinin, gereksiz harcamaların kısılıp eğitim, barınma gibi yaşamsal alanlara yatırım yapılmasının göstergesi olan kadınlardır.
(bkz: ekonomik büyüme ve kalkınma aynı şey değildir)
aynı gün açılan iki zıt başlıktan birisi. Diğeri içinse,

(bkz: avrupa krizdeyken türkiye nin yüzde 7 büyümesi)

Şimdi bir yandan ülke ekonomisi % 7 büyüyor. Bir yanda kadınlar çamurda birbirlerinin saçını başını yoluyor. Gelir? adalet? Büyüme?
bu ülkenin utancıdırlar, ama utanması gereken bu kadınlar değildir...
yardım etmeyi bile beceremediğimizi gösterir.
malesef türkiye gerçeklerinden biridir. türkiye ekonomisi'nde gelir dağılımı bozukluğuna örneklerden biridir.

eğitim konusundan bahsedenler olabilir. o zaman devlet ısrarla eğitim götürecek.
güncel Önemli Başlıklar