bugün

Yavşağın , namerdin birinin elinden olan her ölüme çok üzülürüm aynı bunun gibi. .
Hapse tıkılmak yerine sadece evden uzaklaştırma cezası alan kocanın saçtığı dehşetin videosu.

bir kadın cinayeti daha göz göre göre gelmiş. Son nefesinde bile kadının kibarlığı elden bırakmayarak "yardım eder misiniz?" demesi bana çok dokundu. Bu hanzo katil koca nasıl bu kadınla evlenebilmiş derken, kesin zorla evlendirilmiştir diye düşündüm. Otobüs şoförünün bir kabahati yok. Şoför ne olduğunu bile anlayamadan olay birkaç saniye içinde gerçekleşmiş zaten.
Belinde değil, elinde silah var diyor.

https://youtu.be/nji1PlORWyo

Ulan kötü oldum, otobüsle taksi çarpışmıştı o trafik kazasında insanları araçlardan çıkarttık, her taraf cesetti. Koku öyle böyle değildi. Onda bile bu kadar etkilenmemiştim. "Yardım eder misiniz" diyor.
"Yardım eder misiniz?"

Bu ülkeden bir yol olmayacak!
Bu yüzden bireysel silahlanmaya karşıyım arkadaş ülke koca bir tımarhane kalifiye insanlar bile cinayete meyilli.
ic burkan detay rica etmesi, yalvarması. Şimdi küfür etsem neye yarar adamı orda infaz edeceksin. Silahi monte edeceksin kendisine önce acı sonra ölüm.
kadının o çığlığı akıllardan kolay kolay silinmez. bireysel silahlanmaya izin veren devletin de...
Ülke, açık hava tımarhanesine döndü.

Vuran adam namus hakaret aşağılanma ve takım elbise giyme vb gerekçeler infaz ile indirim alıyor.
Af ise bu cezalar için bir ödül.
http://m.milliyet.com.tr/...yil-hapis-gundem-2749075/
100 yıl ceza alan 7 yıl hapis yatacak
MHP’nin af teklifi yüz binlerce davada önemli indirimlere de yol açacak. infaz Kanunu’na göre 100 yıl ceza alan da, 30 yıl alan da en fazla 28 yıl yatıyor. Süre yarıya indirildiğinden 14 yıla düşebiliyor. Şartla salıverilme ve MHP’nin 5 yıllık indirimi eklendiğinde bu süre 7 yıla kadar düşüyor.

Ondan sonra böyle görüntüler kaçınılmazdır.
Ölen öldüğü, ölmeyen sürünüp yatağa tekerlekli sandalyeye bağlı kalıyor.
Trafik kontrolü yapan polislere aracıyla çarpıp öldüren Sinan Çetin'in oğlu davasını hepiniz bilirsiniz.
Adam Avrupa'da sokak da sarhoş yüksek hızda araç kullanıp kedi ezse ne olurdu?
Toplum ne ki kanunları ne olsun? Kendimize benziyor.
pişman olacağını bile bile izleyip göğsüne öküz oturmasına sebep olmuş yakarıştır. kadın haklıdır haksızdır adam haklıdır haksızdır bunların hiçbir önemi yok. kim haklı idi ise kim haksız idi ise bir insanın hayatını kaybetmesinin üzerine söylenecek bir şey kalmıyor.

ülkede adalet namına bir şey kalmadı. ergen irisi tipler meseleyi sadece "heee reyize düşmanlar ondan öyle diyorlar" şeklinde düşünüyorlar çapsızlıklarına uygun olarak. ancak kazın ayağı öyle değil. kadın cinayetleri, tecavüzler, gasplar, vahşetler aldı başını gidiyor. kanun karşısında bir cezası yok ki bu vahşileri caydırıcı bir şeyler olsun. daha geçen hafta ortası haberlerde izledim henüz 30 yaşındaki kadıncağız hapçı kocasından boşanmış. kocası önce kadının evine silahlı saldırı düzenlemiş. güvenlik kameraları ile suç kanıtlı. emniyet adamı alıyor ifadesini alıp bırakıyor. adam bakıyor ceza yok kadının arabasını patlatıyor. ne savcılık ne emniyet bir kez daha kanıtlı olan suça ses etmiyor. adam bu sefer kadının dükkanını yakıp teyzesinin ve bir akrabasının evine daha silahla saldırıyor. işlediği tüm suçlar kameralar tarafından çekilmiş olduğu halde adam hala dışarıda. kadın ağlıyor ve beni öldürecek ne olur devlet bir şeyler yapsın diyor.

bu piç veya bu videodaki şerefsiz mesela cumhurbaşkanını eleştirse içeri alınır hayatı skilirdi afedersin. ancak cinayete teşebbüs etmek kundaklama yapmak silahlı saldırı hatta cinayet işledikleri halde sokaklarda gezebiliyorlar. adaletten nasıl bahsedeceksin şimdi ? illa başınıza mı gelmesi lazım ki isyan edesiniz.
Adam zaten birçok kere teşebbüs etmiş öldürmeye. Ama içeri girmesi için öldürmesi gerekiyor. Bir de üstüne iyi hal indirimi alıyor.

Düşüncelerini yüksek sesle dile getiremediğin memleketin adaleti bu... Gel de yaşa bu ülkede.
Yardim edilemedi ve bir kadin daha kara topraga düstü.
Kadinlar eslerini seçerken dikkat etsinler ortalik manyak dolu.
Hsla adam haklı kadın haksız tartısması var allahın verdigi canı sebebi ne olursa oldun baska biri alabilir mi allah cezasını versin erkek teroru bitsin .
Yaşamaya dair bir umudu olmayan asalak bir tip patalojik problemlerinden ötürü gayet normal bir insanın başına bela olup psikolojik mobinglerle sindirmeye çalışıp başaramazsa hayatına kastedebiliyor. Kurban olarak seçtiği kişi ise durumun ilerisini berisini ahlakını hukukunu düşünmekten herhangi bir çıkış yolu bulamıyor. Savcılık tonlarca bu meselenin davalarıyla dolu ve uzaklaştırma verip salmaktan başka hiçbir şey yapılmıyor taa ki şikayet edilen tehditlerini eyleme dökene kadar. Eyleme döktüğünde de işin işten geçmesi bir kenara aldığı ceza türlü sebeplerden hafifletiliyor.

işte bu ülkede sizin can güvenliğiniz bu kadar düşünülüyor. Adaleti, hukuku, kolluk kuvvetleri de anca bu kadar. Yaşamanız tam bir şans meselesi.
ülkelerin bireysel silahlanması kuşkusuz kötü sonuçlar doğurur. Yok av tüfeği değil ki bu resmen tabanca..
Ne kadar sığ yorumlar. Tam tersi bireysel silahlanma kolaylassa,bireyler zorbalara karsi kendisini koruma şansina sahip olur.zorba,mafya tipi insanlar zaten bir sekilde silah buluyor.biz niye silah sahibi olup kendimizi koruma şansina sahip olmayalim ? Bayiliyorsunuz ezbere konuşmaya.
yazıklar olsun güçsüzü koruyamayan bizlere, yazıklar olsun cana kıyan kalleşlere, yazıklar olsun yaşamayı, yaşatmayı bilmeyen onursuz, sevgisiz pisliklere. cezalar en ağırından verilsin ama bu işin çözümü ceza değil. o kadın öldükten sonra o katile ne yaparsan yap vicdanlar rahat etmeyecek. giden gitti. iş yeni katillerin yetişmesini engellemekte. bunu nasıl başaracağız. buna odaklanmamız lazım.
"tehdit altında olduğumu düşünerek ve kendimi korumak amacıyla

öldürdüm dese ???? milletin umumi anlamda kafa sağlığının

durumunu da anlatmaya gerek yok. nasıl çıkacağız "

E tabii oyle diyecek.ne diyecek baska.bireysel silahlanmanin amaci o. Giresunda bi olay olmustu.bi tane sapik, sokaktaki kadina tacizde bulundu sözlü olarak.kadin çantasindan silahi cikarir cikarmaz adam kaçti.

Nesi yanlis bu olayin.silah,kadini daha kötü durumlardan kurtardi orada. Olayin anlamadiginiz kismi ,gayri yasal yoldan iti ugursuzu zaten silah elde ediyor.yasalar bizi falan korumuyor.polis desen her yere yetişemiyor. Kendimizi korumaliyiz .