bugün

31 mayıs 2017 şırnak helikopter kazasında şehit olan Jandarmanın ilk kadın komutanı. General olacakmış, o günleri görecektik..

Babasız büyümüş, binbaşı iken balyoz'dan görevden uzaklaştırılmış, suçsuz olduğunu kanıtlayınca geri dönmüş.

Kalbi vatan aşkıyla yanan kadın komutan, harp okulunu kazanırsam senin gibi şerefli, onurlu bir komutan olmak için harcayacağım ömrümü.
Ruhun şad olsun komutanım!
Ruhu şad olsun...
Mekanı cennet olsun ...
Şırnaktaki helikopter kazasında kaybettiğimiz şehidimizdir. Ruhu şad olsun.
askerlikten kaçmak için her yolu deneyen, milyonlarca lira kazandığı tv programlarında utanmadan vatan millet edebiyatı yapan ibine kılıklılara, içtiği şehadet şerbetiyle örnek olmasını dilediğim şehit yarbayımız. mekanı cennet olsun, allah nur içinde yatırsın.
kumpasla iftira attınız şimdi de ellerinizle şehit ettiniz şerefsizler.
yok yüksek gerilim hattıymış yok hava erken kararıyormuş kılmış tüymüş.
cuma namazına gidrken 5000 koruma ile giden adama aldıgınız önlemin %5'ini bu komutanlara sağlasaydınız şimdi hayatta olurlardı.
Ah be Songül sende gitse idin survivor A esra erola zuhal topal Hanife pamuk sema Sabriye gibi şöhret oldu idin.
Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum.
Kırmızı fularlı değil Albayrak'lı şehit komutanımızdır.
Mekanin cennet olsun yarbayim nur icinde yat
Insallah sehadetin ogluna askerlik yaptirmamak icin kaciranlara ibret olur.
ordu içinde saygı görmek bir kadın için çok zordur ve bu saygıyı sağlamlaştırmak da çok zordur. kendisi çok önemli bir değer olarak yitip gitmiştir vatan topraklarında. ruhu rahat uyusun, nice songül yarbaylar bu haberler sonrası orduya dahil olmaya karar vermiştir.
Bir erkek olarak ordu da kadınların daha fazlalaşmasını ve etkin olmalarını her zaman istedim. Sen gurursun, Ruhun şad olsun. Nice Songüllerin yetişmesi dileğiyle...
kaybı üzen değerli subay. allah rahmet eylesin.
Fotoğrafını ilk defa beş gün önce görmüştüm. o kadar imrenmiştim ki sana yarbayım, senin gibi olmak istemiştim. Melek yüzlü şehidim benim nurlar içinde yat. Ne yazsak ne söylesek boş.
memleketimin kaybettiği değerlerden kıymetli bir can.
Bir kadın olarak gururumuzsun şehidim şu mübarek ramazanda mekanın cennettir. Allah bana da sana nasip ettiği şehitliği nasip eder inşallah. Kaza olduğuna inanmıyorum rabbim sonumuzu hayır eylesin türkiyemizi ve tüm askerlerimizi korusun.
işini yaparken, topluma hizmet ederken şehit olmuş kadındır.
buraların mert ve cesur kadınlarının en son örneğidir.
devlete hainlik etmemiş, çalışmış çabalamış; bu arada fetö kumpasından kendini aklamış bir komutanımızdır.
hepimize örnek olması gereken kararlılıkla, "her yer vatan" diyerek göreve koşmuştur.
Anadolu kadınlarının hayat standardını kürt-türk demeden yükseltmeye çalışmıştır.
mekanı cennet olsun.
Bu ülkede hakkettiği saygıyı görememiş yarbayımızdır hakkı yenmiştir bu vatan için şehit olmuştur.
Şehit yarbay.
Bir insan, bir kadın olarak, entry yazmaya elimin gitmediği, yüreğimin söndüğü, kelimelerin kifayetsiz kalacağını bildiğim için, susmayı seçtiğim insandır.
Neler oluyoooorr!!! Diye camı, kapıyı açıp, feryat edesim var!
Ruhun şad olsun songül yarbayım!
kırmızı fularlı ya da kırmızı poşulu değil, kırmızı bayraklı şehidimizdir.
tahmin edildiği gibi çabuk unutulmuştur.. gündemde terör sempatizanı ailelerin terörist evlatları ya da akp iktidarına sahip çıkmak gayesiyle tankların üzerine üzerine koşan siviller gibi yer bulamamış, goygoy aracı olamamıştır elbet. çünkü sözde değil, özde şehittir.
gelgelelim hiçbir akabe fanatiği gelip de bu başlıklarda "biz sana ağlarız şehidim, bizim tarafımız belli, o yüzden birileri sevmez bizi bik bik bik" diye haddi olmayan laflarla zırlayarak artı kasmasın lütfen. bırakın haddinize düşmeyen insanları böylesine sahiplenir görünmeyi. vebaliniz koruyamadığımız bu şehidimizin üzerinde çünkü. yaşarken hak ettiği değeri göremediyse en temel sebebi sizin zihniyetiniz. sizin vaktiyle pek bir sempati beslediğiniz fettoşçuk tayfasıdır kızın hakkına giren. malum hükümetiniz döneminde değil miydi haksız iftiralara maruz bırakarak görevinden uzaklaştıranlar ve gayet rahat göz yumanlar.
ve koruyamayan da yine sizin iktidarınızdır. birileri bir adımlık yol için dünyanın benzinini yakarken, kaçak saray sofralarında çöpe dökülen binbir çeşit yemeğin haddi hesabı yokken sizin yönetiminizdir 15 şehidimizi aynı anda tek helikoptere bindiren. düşünün nasıl vereceksiniz bu yüzsüzlüğünüzün hesabını yaradana veya neye inanıyorsanız ona ? hırsızlık yalan dolan fuhuş alkol bunların hesabını verirsin de girdiğin kul hakkını nasıl açıklayacaksın..
15 temmuz şehitleri kadar değeri yoktur tabi.
Yaşasaydı bugün 41 yaşında olacak komutanımız. Ruhu şâd, şehadeti kabul olsun.
doğum günün kutlu olsun komutanım.
ülkesine milletine bağlı bir türk olduğu için unutulmuş şehittir.
yerinde poşuyla yüzünü örtüp sarılı yeşilli, sarı oraklı paçavralar arasında polis taşlarken ölen bir keko olsaydı; şimdi caddelere parklara ismi verilir, meydanlara heykeli dikilirdi.
geçmiş doğum günün kutlu olsun.
görsel

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bölük ve ilçe jandarma komutanı olan ilk kadın komutan oldu. Aynı zamanda Komuta ve Karargâh Subaylığı Kursunu bitiren ilk kadın subaydı. Görev süresi boyunca 10’u takdirname 50’ye yakın başarı ödülü aldı.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Song%C3%BCl_Yakut