bugün

başbakan erdoğan ın mitinglerinde sık sık kullandığı söz.

ancak bu söze inat, sağlık bakanı nın batman da, görme engelli bir çalışanla girdiği diyalog manidardı. hani yaratılanı yaratandan ötürü seviyordunuz.

--spoiler--
Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne yapalım? Müteahhit şirketlerin yanında çalışmaya devam edeceksin.
--spoiler--
ne olursa olsun allahın yarattığı bir kul olduğu için onu sevmektir. keza şu sıralar face e bi paylaşım var: başkabakanın sözleri "izmirliler gavur,hopalılar eşkiya, öğrenciler beyinsiz, galatasaylılar gerizekalı, tekel işçileri provakatör, bakkallar gereksiz, eczacılar sahtekar, aleviler ehli sünnet dışı sapık mezhep, hayır diyenler darbeci, şehitler kelle, örtüsüz kadın perdesiz eve benzer,dekolteliler tecavüzü hakeder.." bunları söyleyenler aynı zamanda yaratılanı yaratandan ötürü severler.. tabi ya". başbakan sırf beni yaratandan ötürü sevecekse aman eksik olsun onun yüce sevgisi.
söylemesi kolay yapması zor!
yunus emrenin başlıca yaşam felsefesidir.
yaratılanı yaratandan dolayı sevmem, olana var olduğu için saygı duyarım.
Evrim surecinde elenip yok olmadigi ve turunu devam ettirebildigi icin sevilmelidir aslinda.
islamda insandan nefret edilmez. Yaptığı kötü davranışlardan kaçınılır yada tepki konur. Bu nedenle her insan sevgiye layıktır.
yunus emre yaşam anlayışı..

ne bileyim, iyi ki böyle bir dinin mensubuyum diyorum..
her müslümana farzdır efennim.

Ama şimdiki kadınlara bakıyorsun, o çok yakışıklı bu tipsiz, şu tipsiz.

Sen onu yaratanın Allah olduğunu unutuyorsun bacım.

Hata.
hitleri de yaratandan ötürü sevecek miyiz ? diye sorulası motto.
mesela babanız saygın birisi. çevrenizdeki insanlar size babanızdan dolayı saygı duyuyor ve sevgi gösteriyor. siz bunu ister miydiniz ? "bilmem kimin oğlu" olarak mı yoksa kendi unvanınız ve kendi isminizle mi anılmak istersiniz ? aynı onun gibidir. beni yaradanımdan ötürü sevmeyin. çünkü ben sizi sevmeyeceğim. sizi, sizden ötürü seveceğim ya da sizden, sizin yüzünüzden nefret edeceğim.
Canlılara hep bu şekilde yaklaşırım. Daha çekilir oluyor.
Hep fasa fisodur. iblisi de tanrı yarattı, onu da mı sevelim?