bugün

şu sözcüğü her duyduğumda aklıma ilk "bu kelimeyi kullanmayalım, yaratmak allaha mahsus" denilmesi geliyor *
hayır silinse keşke ama silinmiyor da kafamdan...
akıl hastalığıyla gelen nadide bir yetenektir. yaratabilen tek varlık insandır çünkü tanrıyı da insan yaratmıştır.
teoride sınırsız ve sonsuz, yeter ki her istediğiniz her şeyi gerçekleş
görsel

tirebilecek bir lamba cinine sahip olun.
görsel
görsel
görsel
görsel
insanin en ozel, en renkli yetenegi. rutin bir hayata sahipsen zamanla korelir. bu yuzden arada bir farkli seyler yapman ve dusunmen gerek. bazi noronlarin birbirine hic dokunmamissa bu dussel veya eylemsel anlamda onlari harekete gecirecek bir siradisilikta bulunmadigin icindir. bu cok basit bir dusunce veya eylem de olabilir. her sey boyle baslar zaten. buyuk yaraticiliklarda an gelir epifani hissi bile yasayabilirsin.
insanın içindeki fazla enerjinin kullanılmasıdır.
bir gün insanoğlu tanrı'ya "artık sana ihtiyacımız yok. biz insan bile yaratabiliyoruz" demiş.
tanrı da "haydi yapın da görelim" demiş. insanlardan biri eğilip yerden bir avuç toprak almış.
tam o esnada tanri " hoop! kendi toprağımızdan, kendi toprağınızdan!" demiş.
ALLÂH a mahsustur. tanrı ALLÂHTIR.
ALLÂH yaratır, insan "üretir" ve ya "keşfeder".
insan tanrı değildir.
tanrıya, dolayısı ile insana ait bir özelliktir.
yaratıcılık düşünmemek gibi, bi' an dalmak, kesinlikle sonradan (tam olarak) bu yetinin kazanıldığına inanmıyorum, doğuştan geldiğini düşünüyorum. Bipolarların sahip olduğu büyük nimet.
Üniversitede böyle bir dersimiz vardı zor geçmiştim. Bana baya uzak konu yani.
sen oldunu hatırlatıdında kım oldugunu anladında he işte o zaman yapıcakların ve insanların bunu adlandırgı isim.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Gerçek girişimcilerin kimliklerinin bir parçası ve girişimciyi girişimci yapan özellik.
sol frame de bir türlü göremediğim bir kavram.
kesinlikle tanrıya mahsustur. sınırlarla doğan, 4 boyutlu bir dünyada yaşayan insan için öncelikle görülmesi gereken yerler, duyulması gereken sesler, bilinmesi gereken bilgiler sorunu yaratır. gerektiği yerde gözünüzü kapatıp kulağınızı, kulağınızı kapatıp teninizi kullanmanız gerekir. kendini böyle geliştirebilecek insan varsa kendiliğinden gelir.
Bilinenin aksine zeka ile alakası yoktur .
doğuştan olduğuna inandığım nadir insan özelliklerinden birisidir.
sanıldığı gibi endüstriyel case analizlerinde veya mülakatlarda ağız yamularak konuşulan şey değildir. o sadece mekanik bir düşünce tarzıdır sistemin istediği. esas yaratıcılık hiçbir rutin kalıba uymadan- buna sanayi,hizmet,endüstri sektörü dahil- sadece hayal gücüne dayanarak bir şeyi oluşturmaktır.
herkese nasip olmaz.
--spoiler--
''Yaratıcılık, bildiğiniz iki şeyi bilmediğiniz şekilde birbirine bağlamaktır.''
--spoiler--

Leo Burnett
insanların 21yy da varlığından rahatça bahsedebildiği soyut bir kavramdır yaratıcılık. ve insan potansiyeli içerisinde yaratıcılıık özelliğini barındırır.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/765772/ +
öğrenci evinde 8 kişilik yemek masasını, masa tenisi oynamak için kullanmak demektir. *
sahip olduğum özellik fakat bir tasarım fikir kafamda sürekli anlık güncelleniyor. kısa bir süre sonra ne olduğunu unutuyorum.bir şey fikirden hemen somut adımlara dönüşmesse sonsuzluğa uçuyor.keşke hem hafizam hem yaratıcılığım iyi olsaydı ama hepsi bi yerde olamamış.
yaratmak allaha mahsusdu ama yaratıcılık neye mahsus bilemeyeceğim. *