1. 1.
    dünyanın yaşı sonra heseplamalarla 5,5 milyar yıl olarak gösterilmektedir.
    peki, son peygamberin gelişi neden bu kadar gecikmiştir acaba?
    son peygamber isa'dan yalnızca 571 yıl sonra gönderilirlen,
    nedir bu 5499998400 yıl.

ortaokul bilgisiyle ben cevap vereyim; 24 bin peygamber.
    açıklama getirmiyorum.

dile kolay beş milyar döryüzdoksandokuz milyon dokuzyüzdoksansekiz bin altıyüz yıl.

bekle bekle bekle, ki gelsin son peygamber.

"kainatı senin yüzüsuyun hürmetine yarattım, ama seni biraz beklettim be canım."

edit: 5 500 000 000 - 1 400 = 5 499 998 600
    32 -60 ... uye lol
  2. 2.
    dünyanın yaşı 5,5 milyar yıl olsa da bilinen insanlık tarihi 20000 yıllık falandır. evrim ilk insanın ortaya çıkmasını hangi yıla koyuyor bilmem ama hadi diyelim 65 milyon yıl önce olsun. popülasyonun artmasıyla peygamber gönderme sıklığının artması pek saçma değildir kanımca.

edit: imitasyonn beni uyardı. insanlığın yaşının 2 milyon yıl olduğu tahmin ediliyormuş. ben 65 milyon deyip abarttım. iki milyon olduğunda her şey çok daha iyi oturuyor. 2 milyon yıla 24 bin peygamber. nüfusun artmasıyla paralel sıklıkta gönderiliyor bunlar. iyice artınca da kitap... gayet makul. teşekkür ederim.

edit: 5,5 da değilmiş. 4,7 diyolar.
    16 -4 ... bazlama
  3. 3.
    her bilen, bildiği kadarından sorumludur.
    4 -2 ... essagan al gazugu
  4. 4.
    kuran bu konu hakkında bıdı bıdı diyor allah'ın rahmetinden sual olunmaz laflarıyla geçiştirilecek durum. bu müslümanlar başkalarının dinlerine saygılı olmadıkça adam olmazlar azizim. ya başkalarınınki doğruysa? duyamadım? ama ya yoksa?
    2 -11 ... thepierce
  5. 5.
    maymun görünümünde bir insan kitaptan, okumaktan anlamadığı için böyle olmuştur. o zaman mamut avlıyordu adam nerden bilsin kitabı, romanı, hikayeyi...

(bkz: eşek hoşaftan ne anlar)
    5 -1 ... surudenayrilanidealistkuzu
  6. 6.
    evreni, zamanı yaratan tanrının bizim gibi zamanın geçmesini beklediğini onun da bizimle aynı zaman kavramına bağlı olduğunu düşünen insanlar için şaşırtıcı olaydır.
    tanrı kaldıramayacağı taş yaratabilir mi gibi önce tanrıya acziyet atfedip gücünü sınırlayan ardından gelen soru cümlesiyle sonsuz güc bekleyen ve bu şekilde tanrının olamayacağını idrak etmiş(!) kimselere için ilginç gelen durum.
    1 ... dusersmynarim
  7. 7.
    yarattıktan hemen sonra akıl vermesidir. ama bazıları kullanamayabilir, normaldir.
    5 -2 ... madman89
  8. 8.
    ilk insan ile birlikte ilk emirlerde gelmistir, ilk insan ve ilk peygamber hz. adem e 10 sahife verilmistir. ardi sira 50 sahife Hz. sit e, 30 sahife Hz. idris e ve 10 sahife de Hz. ibrahim e verilmiştir. insan toplumu icerisindeki sorunlara göre bu sahifeler farkli peygamberlere cok yahut az yollanmistir. insanlar populasyonlari artikca iyice cozuttuklari icin kitaplar sirasi ile gelmeye baslamistir.

(bkz: ben niye kastimki bu kadar)
    (bkz: birakta carpilsin)
    2 -1 ... hayret bu sefer ucurulmadim
  9. 9.
    bir geç kalmışlıktır.
    ya da dünyayı yarattığını unutan yaratıcı, dünyanın varlığından milyon yıllar sonra haberdar olmuştur.
    ya da çok meşguldür, kim bilir, belki baçka gezegenlerde yarattıklarını cezalandırıyordur.
    2 -8 ... uye lol
  10. 10.
    sözlükteki ateistlerin, müslümanlardan daha fazla islami konular üzerinde düşündüklerine kanaat getirmemi sağlamış olan başlık. (bkz: inanmadigi olgular hakkinda atip tutan insan)
    5 -1 ... strider