1. 1.
    Moğolistan’da et kombine tesisi kurmak:
    -küçükbaş 25$, büyükbaş 80$. Hele bi de helal sertifikası aldın mı köşe olursun.

Almanya’da sebil+damacana su satmak:
    -yalnız suyun mineralli olması lazım, normal su içmiyorlar, sağlam bir pazarlamayla tutar. (Evet damacana su görmemişler, sebil bilmiyorlar)

Türkiye’de konut sektörüne akıllı anahtar sistemi getirmek:
    -şöyle ki evin giriş kapısı, apartman kapısı, dış kapı filan hepsini aynı anahtar açıyor. Öyle şangır şungur bi tomar anahtarlıkla gezmiyorsun. Tutar bu.
    1 -1 ... centurion
  2. 2.
    Bangkok, Tayland, Kamboçya tarzı tırıvırı Asya ülkelerinde itelemasyona kaçmadan turizm işi yapmak. Ham madde fiyatı komik derecede düşük.
    -1 ... centurion
  3. 3.
    Devlet desteği ile çiftçilik yapmak.

Yalnız bu çiftçilik faaliyetlerinin emek/sermaye eğrisi baz alındığında birbirini tamamlayıcı alanlar olması lazım.

Mesela; arıcılık, küçükbaş hayvancılık ve badem bahçesi kurduğumuzu düşünelim. Arılar bahçedeki bademleri tozlayarak verimliliğini artırıyor. Hayvanlar için ektiğimiz yonca vb çiçekli otlardan nektar topluyor, ağıldaki gübreyi bahçeye döküyoruz filan. Böylece minimum üretim maliyeti ile maksimum verim elde ediyoruz.
    1 ... centurion
  4. 4.
    Bakkallar için app geliştirmek.

Mesela eve birşey lazım oldu, bakkala gitmeye üşeniyorsun. Açıyorsun app’i, en yakın bakkaldan ne lazımsa çevrimiçi alıyorsun. Bakkal ise bu mobil sipariş karşılığında app geliştiricisine aylık cüzi bir rakam ödüyor. Bir nevi yemeksepeti gibi.
    ... centurion
  5. 5.
    Avrupa’da karavan imalatı yapmak.

Bir karavanın Maliyeti d sınıfı premium bir aracın yarı fiyatı kadarken en az iki misli fiyatına alıcı buluyor.
    1 -1 ... centurion
  6. 6.
    hmm google dan buralara gelip iş fikiri arayacak arkadaslara yardımcı olmak amacıyla güzel bişiler eklerim buraya..

iş bu entry bi süre sonra editlenecektir.
    ... apoletik
  7. 7.
    hmm google dan buralara gelip iş fikiri arayacak arkadaslara yardımcı olmak amacıyla güzel bişiler eklerim buraya..

iş bu entry bi süre sonra editlenecektir.
    ... apoletik
  8. 8.
    . . . metrobüste oturacak yer satmak.
    . . zincirlikuyu'da kuyruğun başına geçilir, oturduktan sonra bir durak içinde yer uygun fiata devredilir, zincirlikuyu'ya dönülür. işlem yeniden başlar.
    . . ben günde bi yüzlük yapıyorum. Hem de amme hizmetidir. Devamlı müşterilerim bile var. Onlara indirim yapıyorum.
    -1 ... kupune zararsiz keskin sirke
  9. 9.
    Almanya’da kumpirci dükkanı açmak.

Başka hiçbir millet yoktur ki patatesi bu şekilde taparcasına sevsin. Sabah patates haşlama, öğlen yemeğin yanında bir porsiyon cips patates, akşam istisnasız her mahalleyi saran fırında patates kokuları. Koskoca bir memalik düşünün ki patatese adeta aşık.

Sevgili hans gardaşım, helga bacım;

Kötü m’olur bunu fırında bişirsen, içine sucuklar, sosisler, Mısır taneleri, zeytin dilimleri, o çok sevdiğin mayonez kıvamında sarımsaklı yoğurtlu soslar, üstüne tereyağı. Bi de böyle ye. Beğenmezsen mal burda ben burda. Kimin gardaşı?
    2 ... centurion
  10. 10.
    (bkz: bir site açıyoruz adına da sözlük diyoruz)

Bence tutar.
    1 ... lird mircis imirilist pirimsis