bugün

uykuluyken yapılan gaflarda diyebiliriz.
yurtta bu sayıklamalar çok olur ve zeki birkaç arkadaş bu arkadaşımızı konuşturmaya çalışırlar:

sayiklayan arkadaş:"lütfen daha çok yaşasın"
etrafındaki arkadaşlar:"ayşe ne daha çok yaşasın"
sayıklayan arkadaş:"çubuk kraker...."
ve etrafındaki arkadaşlar artık daha fazla konuşturamazlar çünkü herkes gülmekten yerlerdedir....
rezervuariti: teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim...*
rezervuariti nin halası: kime teşekkür ediyorsun oğlum?
rezervuariti: teşekkür şeysine, teşekkür şeysine, teşekkür şeysine, teşşekür şeysine, teşekkür şeysine...* **
- abla o yeşil civcivleri koltuğun altından çıkar, buzluğun kapağına diz.
+peki olur..
Öss'ye hazırlanan bir öğrenci:
+Anne türevlere su ver anneee!!
2002, edirnede bir öğrenci evi; sınav haftasında sayıklayan bir misafir..

-kesme, kesme, sen tut ben keserim sen kesme..

sabah konuyla ilgili sorulan sorulara -ne diyosunuz olm ne kesmesi, s*ktirin gidin- cevabını vermiştir.
- ulan hepinizin anasını s... gelin lan buraya
_ yat zıbar lan ibne yine rüyanda okadar hatunun içinde 60 lıklarımı buldun.
bibelot ve stuffedcrust 10 yıldır aynı evi paylaşmaktadır. stuffedcrust odasında uyumaktadır. bibelot'un odasına girmesiyle stuffedcrust yarı uykulu bir şekilde sorar:

stuffedcrust: kim o?

bibelot: bibelot ben

stuffedcrust: bibelot kim be?

bibelot: mavi ekran...!!!
öğrenci yurt odasında uyumaktadır. arkadaşı, harici hard diski almak için odasına girer. kalkar ve tekmi bastın çiftmi bastın diye sorar(rüyasında arkadaşı ile metroyo binecektir ve ego için sormaktadır). arkadaşı tek der ve çeker gider. çocuk tatlı rüyasına devam eder...
gecenin bir vakti bir alkış sesine uyanılır.. karanlıkta birisi alkış tutmaktadır. bir ışık açıp araştırıldığında görülen hadise içler acısıdır:

kafadan çatlak kuzen kişisi, yatakta yan dönmüş, fosur fosur uyumakta, bir yandan alkışlarken, bir yandan da konuşmaktadır:

-tebrikler!!! tebrikler!!
sabaha karşı 4 gibi uyanılmış, arkadaşın uykusunda fısır fısır konuşması dinlenmeye başlanmıştır. derken, arkadaş birden yatakta sırt üstü döner, ve uykulu olduğu kadar korkulu bir sesle konuşur;
-hayıır..hayıııır..dev tavşan!
- laaaaannnnn sen benim kim olduğumu biliyon mu, yer cücüğü! ben baş komandoydum askerde laaaaaaaannnnnnnn! öp elimi!
kimbilir kime ahkam kesiyordum.

bir diğeri,
-oğluummm, kalkkk artııkkk!
- anne sandıkta ne işin var yaaa!
-gitme kurbağa! gitme!
(rüyada kurbağa prens vardır ve seni terketmektedir.)
(bkz: beyaz atlı kurbağa prens)
uyurken ses yapılmasından, ışığın açılmasından odası civarında tepişilmesinden yada en tehlikelisi odasına girilmesinden nefret eden zira uykusunun çok hafif olmasından ötürü hemen uyanan steagle bütün ailesinin de bildiği gibi bu durumda hakikaten çok tehlikeli ve yırtıcı olabilmektedir.

işte en acı gelişme gece 3 4 semelarında uykusu kaçan baba steagle ın odasına girer.

aniden uyanan steagle artık rüyasında ne ediyorsa ulannnnn lapinnnn gibi girmesene içeri alllaaahımmmm çıldırıcam çıkkkkkk çıkkkk allahın lapini diye böğürür tam böğürmesi sona ererken gözlerini açar ve böğürülen kişinin aslen st peder olduğunu farkeder ama asla ona farkettirmez uykuda konuşan deli taklidi yaparak durumdan sıyırır bu durumdan korkan stpeder odayı seri bir biçimde terk eder.
- Anne t-shirtüm nerede?

+ Dün ütüleyip buz dolabına koydummm

- Tamam ozaman peynirleride çoraplarımın olduğu çekmeceye koysaydın.

+ Bir işinizideee kendiniz halledinnn yaaa

- Ne , ne , ne tamam anne sen uyumana devam et.
+ : other
- : uyanamayan ablası

+ abla uyan artık. hadi ne giyeceğini ayarla da git yerine yat.
- ya ben işten gelirken iğne olcaktım. bugün aldım iğneyi ama ne giyeceğimi bilmediğim için karnım açtı.
+ ne diyosun lan, git yerine yat.
- sizinki nasıl geçti?
+ ney?
- servis sizi nerde bırakıyor?
+ libya'da inecek var diyoruz, indiriveriyolar sağolsunlar.
-* dalga mı geçiyosun sen ya, buzdolabında ne işin var!?

evet, ablamı uyandırmaya çalışmak işkence gibi.
ben çok yakışıklı bir çocuğum. (sayıklayan: abim)
sabah okula gidilecektir ve sessiz bir şekilde hazırlanılmaktadır. evin sessizliğini bozan o muhteşem söz üst kattaki ranzada uyuyan abladan gelmektedir:
"uslu dur bak sıçarım ağzına!"
bizzat kendi sayıklamam: kaleciyi açmayın laaıın, şeklindedir. kale boş kalınca gol yemek çok üzücü oluyor tabi.
+ ya ben sapına kadar erkeğim bırak benii.. bıraak.. ( alperen )
- ( iptal )
uyku sırasında bilinçaltında ne var ne yok döken uyuduğunda öküze bağlayan kişilerdir. *
öküzcan: kalk lan kalk
arkadaş: amına korum tuvalettedemi huzur yok!
akabinde yarılarak kahkaha atılır.
arkadaş o gün, gün boyunca bir restaurantın tuvalet temizliğinde görev almıştır.
okuzcan ve abisi bir gün aynı odayı paylaştığında abisi çığlıklar içinde:

- intihaarrr intiharrrrrr en iyisi intiharrrrr yaşayıp napıcam intiharrrr...

diye bağırması üzerine okuzcan:
- hayırdır hacı neyine bezdin?
der. abiden ses çıkmayınca sayıkladığı belli olur ve okuzcan yusuflaya yusuflaya odadan dışarı çıkıp annesine haber verir. sonrasında anne okuzcanın abisini uyandırır. olan biteni duyunca abisi gülmekten yarılır.fakat ondan başka kimse bu duruma gülmez.
Arkadas uyandırmaya gelir.
- Nolcekmis uyan hadi ?
(el telefon gibi kulaga götürülerek)
+ Halooo halooo halooo annem orda mı halooo?
- ???
kuzenimle benim aramda geçmiştir. ben rüyamda bir arkadaşın bana cam açtığını görüyorum ve yarı uyanık bir şekilde , "saçlara bak"* diyorum kuzenimde "ne varmış saçlarında?" diyor uyuduğumu bilerek bende "tiken tiken" diyorum uyandığımı bilerek ve orda gülmekten kırılıyoruz hala daha hatırladıkça güleriz.*
-karı istiyom ben karıı karı..
-bey çocuk çok hasta sayıklıyor
-bırak şu allah'ın manyağını.
bir hafta önce sözlükte takılırken marmaris'ten gelen arkadaş arkamdaki yatakta uymaktadır.

- sprechen, sprechen.
+ ne?
- sprechen, ich sprechen.

yarıldım. yardı bitirdi beni. adam turistlerle takıla takıla almanca rüya görüyor.
güncel Önemli Başlıklar