bugün

-nerden çıktı namaz kılmak
Dugunumuzde bır zurnacı vardı cok yakısıklıydı. Evlenmeden once onun oldum sen o gecenın mahsulusun.
- hevesinizi aldınızsa kızı öldürmeyin, çarmıha çivileyin. biz babasını köy köy dolaştırıp kutsal haçı öptürürken abisne kızıl kalede beklediğimizi söylesin. ıhahahahhaha ha hhah a a a by kazım kartal
- seni çok değişik döverim nalan.
-yanıyosun fuat abi
sen bilmiyorum.
kulaga takilmasi gereken kismi boynunda duran steteskobu ile doktor rolundeki nubar terziyan in yatakta uzanan esas kizin (sanirim filiz akindi) kalbini 9 kat elbisenin uzerinden dinleyerek, - kucuk hanim agir bir shokta - demesi.
- köpoğlu.
(bkz: emrah koş ananı sikiyorlar)
-saffet
+emine
-yapma gız huylanıyom. *
(bkz: 1 oyu ikiniz verdiniz de benim oy nereye gitti)
Davaro filminde Memo'nun paraları ağanın suratına fırlatırken, hayalleri yıkılan hıyarto sülonun söylediği, benimde iddaa kuponum yattığı zamanlarda sıkça telaffuz ettiğim cümledir.

- Gitti bizim lahmacun fırini.
nayır, nolamaz, neyin var kuzum?, size baba diyebilir miyim amca?
bende mehmet zeytinburnu çocuğuyum kazlı çeşme deri atölyesinde çalışıyorum.

(bkz: gora)
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
adile naşit ile tarık akan nikah masasındadır;

nikah memuru: siz hanımefendi, beyefendiyi zevceliğe kabul ediyor musunuz?

adile naşit: nasıl etmem memur bey? sevişiyoruz.
demir beyin bugun morali cok bozuktu. sadece ceyrek okuz yiyebildi bugun.

keloglan cankiz.
brek ülen kızı.
sen kimin pasasisin ibo?

kemal sunal. tosun pasa filminden.
Fakir ama gururlu bir genç.
cüneyt arkın kadından okkalı bir tokat yer ve bunun üzerine gözlerini kısmış karizmatik gülüşüyle,

- ilk senin vurduğun iyi oldu. prensibimdir, bana vurmayana vurmam. şimdi sana bir iyilik yapacağım.

kadını tokatıyla havuza düşürür.
battal gazi filminde, battal karakterini oynayan cüneyt arkın'ın, güzeller güzeli kız kardeşi senem'e, kahpe bizans askerlerinden, sarı alyon tecavüz etmiştir ve senem bacıyı çarmıha ellerine çivi çakarak çivilemişlerdir. senem bacımız, bu utançla yaşayamam diyerek, sinesine çiviyi batırarak intihar etmiştir. ve nihayet, kahpe alyonla hesaplaşma vaktir gelmiştir;

- bu sefil türkmen de kim?

- ben hüseyin gazi'nin oğlu battal'ım.

- nihahaha! öyle mi? ben de sarı alyon'um. kız kardeşin şu anda karnında benim çocuğumu taşıyor. nihahaha! ( hemen ardindan sarı alyon şerefsizinden aaağğhh! diye acı bir ölüm nidası gelmiş ve öteki dünyayı boylamıştır. kahraman battalımız alyonun sarı çüküne, demirden yapma Sivri bir çark sokmuş, öteki tarafa sünnetli gitmesini sağlamıştır )
- beni malatya beyi gönderdi. ülkemi savunmak için karşıma çıkacak ve benimle savaşacak yiğit ararım.

- nihahaha! ( bizans askerlerinin gülüş tarzı budur ) duydunuz mu? bu sefil türkmen tek başına ülkesini savunmak için karşısına çıkacak yiğit ararmış. ( bizans askerleri hep bir ağızdan nihaha! diye gülmelerine rağmen, biri bile battal'ı öldürmeyi başaramamıştır. bu sırada, bizans'ın geleceği parlak komutani öküzbaş alyonla, kılıç üstadı hammer, bir ağacın gölgesinde battal'ı izleyip, fıçı fıçı şarap içerek serinlemektedirler. battal'ı yenmeye haçlı şövalyelerinin gücü yetmeyince, battal'ın karşısına kılıç ustası hammer'i çıkarırlar.

hammer: vuruş tekniğin hüseyin gazi ye benzer.

battal: ben onun oğluyum.

hammer: altındaki kısrakta aşkar'a benzer.

battal: onun tayıdır. ( münneccim misin be birader? )

battal elindeki topuzla, hammer üstadı attan düşürmeyi başarır.

hammer: tebrikler evlat! bu tam hüseyin gazi vuruşuydu. ( oğlum bak git )
http://www.youtube.com/watch?v=wPHOH4hzUR4

http://www.youtube.com/watch?v=wVCGq6pFKPY .
-biliyorum sen de istiyorsun(tecavüzcü coşkun'un olmazsa olmazı).
güncel Önemli Başlıklar