bugün

diyalog olarak yarmayan ama olay olarak yaran olayın diyaloğu olabilir.
- ateş var mı memur bey
+ (polis cevap vermeden cebinden çakmağını çıkarır)
- ben de çakmak var
+ (polis gene cevap vermez ve şaşkınca bakar)
- çakmak varsa sigara da vardır dedim bir dal verir misiniz?
+ (sessizce paketten bir dal uzatır)
- sağol abi (giderken de kendi çakmağımla sigarayı yakarım)
yıllar önce bu olayı yaşamıştım, ne kadar gereksiz olaylara sokuyormuşum kendimi.
görsel
Saat akşam sekiz sularında dükkanın önünde yirmili yaşlarda bir genç motorsikletle durdu, motorsikletle birlikte yere düştü. Hemen yanına gittik, ölü gibi yatıyor. Bembeyaz olmuş belli ki bonzai veya türevi bir uyuşturucu kullanmış. Hemen ambulansı arayıp durumu bildirdim. Asayiş ekibiyle birlikte ambulans geldi, ambulans çocuğu alıp gitti. Motordan yere benzin veya yağ dökülmüştü tam emin değilim, kaldırırken güvenlik amaçlı benzin vanasını kapattım. Asayiş ekibi trafik ekibini çağırdı. Ford connect ile tek bir memur geldi, boşta çekici olmadığını söyledi. Aralarında konuşuyorlar nasıl yapsak falan diye. Asayiş ekibindeki bir memur atladı, ben kullanırım yediemine kadar götürürüm dedi. Başladı çalıştırmak için uğraşmaya el marşıyla denedi olmadı, ayak marşıyla denedi olmadı. Bu sefer başladılar vurdurmaya. Motorda bir polis arkasında onu iten iki polis bir aşağı bir yukarı koşturuyorlar. Uzun bir uğraşın sonunda kan ter içinde pes ettiler. Yaklaştım abi istersen bende bir deneyeyim az çok anlarım dedim. Dene bakalım ama sanmam herşeyi yaptık dedi. Motora bindim binerken çaktırmadan benzin vanasını açtım. Ayak marşına basmamla birlikte tek seferde çalıştı. Tepki tam olarak şu "vay *mına koyayım cenabette değilim neden böyle oldu". Teşekkür edip motorla birlikte uzaklaştılar. Banada anlatabileceğim bir anım kaldı.
bir trafik polisinin aracının megafonundan hatalı dönüş yapan bir araca

"34 xyz 34 öyle bi dönüş yoook, yok öyle bi dönüş"

monoloğu şahsımı güldürmüştür.

trafik polisi mi minik takım futbol antrenörü mü belli değil.
her an her yazarımızın başına gelebilecek diyaloglardır. ne diyelim geçmiş olsun.
(bkz: adam pisliğin teki çıktı rıza baba)
- Birader alkol mü aldın sen ?

+ Ne memuru alkol bey.
bi gun parktayim okuldan kacmisim ustumde takim elbise bu beyni sikik 2 polis geldi ve konusmamiz basladi.
-ustunde silah bicak var mi?
-var abi sirtimda ak47 bankin altina da c4 koydum 5 dk sonra patlayacak bende hepinizi sirtimdakiyle vuracam.
sonuc:aksama kadar karakolda bekledik amk. neymis ustumuzden tirnak makasi cikmis e yurtta kaliyoz birak onu da tasiyalim bunun acilmayan kilidi var uzamis tirnagi var bi tirnak makasi icin tobest ...
yakışıklı askerler ve ciks polisler adı altında açılan facebook sayfalarındaki kızlarımızın gazına gelmiş polislerimizin diyalogları.
Yer cihangir gezi olaylarının yaşandığı günlerden biri...
polis bir çocuğun kolunu omzundan çevirmiş ve feci halde canını yakarken
+direnme, direnme! diye yırtınıyor...
güzel ve genç yaştaki direnişçi de
-direnmiyorum abi direnmiyorum diye bağırıyor.

olduğu sırada polisin ağzını burnunu kırmak istiyorsun ama sonra videolarını izlerken güldürmüştü...
http://www.milliyet.tv/vi...yorsun--0Uqorn7m2u0Y.html
koçbaşı ile kapıyı kırarken ki halleri ve polis polis polis yat yat yat al al al üçlemeleri bence.
edit : çokta diyalog olmamış ama çaylaklığıma verin.
Geyik muhabbetinin ayıya uyarlanmış versiyonudur.
5 arkadas dershane arasında sigara içmeye gitdik sonra ekip otosu geldi gençler kimlikleri görelim dedi 6 kisiyiz 5imizin kimlik yanında diğer malda yok onu arkaya sakladık neyse sonra polis xxx e senin babanda trafikdi dimi dedi oda evet deyince babasını aradı
Polis:sen benim arabayı sorgulatırsın he bizde senin oğlanı çektik gbt sine bakioz
(Gülüsmeler)
Sonra kimlik taşımayan mal yyy atladı lafa abi polislik iyimi diye (tabi ygs calismakdan kafa sikilmis meslek arioz)
Polisde iyi ama sende ver bakalim kimliği demez mi oda yok deyince karakola götürdüler malı 1 yıl dalgasını geçtik.
-Yat yere yat yat yat yat
(bkz: şimdiki aşklar)
-Alkol var mı?
-az var abi anca bize yeter.
Mecidiyeköy'de bir sabah erken, polis otosu arabanın tekine sesleniyor;
"Zabahınan ceza yazdırma zabahınan" *
Göztepe soyak site'sinin önünden yürüyorum... Birden polis bir BMW'yi durdurdu. Polislerden biri indi diğeri de içerden bakıyor, ben de yana döndüm bakıyorum öyle, enteresan geldi. Adam sarhoş falandı, biraz bakayım eğlenirim diye düşündüm. içerideki polis birden megafonla; "Önüne dön, önüne dön, kendi tipine bak sen soytarı"
yer:samsun 56'lar
zaman:gece 10 suları
polisin ibretlik anonsu: -ulan 55 xy 123 sağ sinyalin yok mu ulan senin dangalak!
canlı canlı şahit olduğum bir olaydı işte yurdum polisinin samimiyeti.
gerçekten yaşadığım bir olaydır.

çağımızın en saçma sınavına YGS te girilicektir artık saat gelmiş çatmış okul kapısından içeri girilicektir ve tam bir sınav konsantrasyonu sağlanmıştır fakat önümde duran malum şahsın üst aramasından sonra kimliğine bakan polis veögrenci arasında geçen şu iki diyalog harbi yardırır

p.kimlik ve giriş belgesi
ö.buyrun
p.evladım bu ne?
ö.pasapoort
p.onu bizde biliyoz pasaport niye?
ö.valla evim uzak ne olur ne olmaz diye.
p.la hadi geç içeri

puhhaaaaa.
+dur kaçma polis!

-abi baştan söylesene ya bende kaçıyorum polis değil diye haha.
Okuldan eve donerken tam evimin önünde beni durdurup.

-selam genc
-a.s abim
-nerden?
-okuldan
-kimlik ver bakim
-tamam abim buyur
-nerde oturuyon lan sen?
-burda
-kaldirimda mi kaliyon amk
-yok abim evim burasi(evi gostererek)
-sansa bak amk adami evinin onunde durdurduk
-gulucuk gulucuk
-hadi iyi aksamlar
-iyi aksamlar abim
-icimden yuzune karsi soylediklerim (hadi lan amcik tuvalete gidecem hadi lan)
geçen gün yurdum trafik polisimiz anons yapıyor

- Onaltıııığğğ beyaz Onaltııığğğğ gürültü kirliliği yapıyon , çok ayıp ediyon.

mekan bursa ve yoldaki araçların 16 plaka olması gerçekten çok ayırtedici bir özellik.
- artı hayvansınız.
- şimdi üstünüzü arasam illa bir şey bulurum

+ ara o zaman

- bulursam bırakmam sizi

+ bıraaaak yaaa.
-amirim mahkumlardan ikisi kaçmış.
-bütün çıkışları tutun demedim mi?
-girişten kaçmış.