bugün

yaratıcı futbolcu arkadaşların komik sevinçleridir.

golü atan, çift kat forma giyen oyuncunun formasının birini çıkartarak sevinmesi. hakemin kart gösterememesi. akabinde formayı seyircilere atması olayı.

gol atan bursalı oyuncunun formasının altına giydiği süpermen tişörtüyle, yumruğu havada süpermen uçuşu yapması.

hasan şaşın brazilya maçında golü attıktan sonraki yüz ifadesi...
ümit karanın kayserispora attığı golden sonra kameramandan kamerayı alıp tribünleri çekmesi.
kimi zaman da istenildigi gibi sonuclanmayan gol sevincleri.

http://www.youtube.com/watch?v=3z44sYtLs8U
(bkz: eric cantona)'nın gol sevinçleri diye cevaplanası başlık... adam golü atar sevinmek için üzerine gelen arkadaşlarını durdurur... sanki hiçbir şey olmamış ya da top auta gitmiş gibi orta yuvarlağa sakin sakin yürüyerek döner... bu sırada da rakip takım ve seyircileri delirmekle meşguldür... cantona hareketleri ile siz benim için hiçbir anlam ifade etmiyorsunuz size attığım gole bile sevinmiyorum der... *
2002 dünya kupası sırasında, ingiliz turistlerin, ingiltere gol attıktan sonra, havuza sıçıp*, ortalıkta kusarak koşuşmalarının, örnek teşkil edebileceği sevinçlerdir.
aynı dünya kupası sırasında sinirlenen "ben" in ingilterenin yediği golden sonra sevinçten aynı kişilere önümde bulunan tabaktan aldığım elmayı fırlatmam ve araya giren garsonlar sayesinde engellenmiş kavga da dışarıdan izleyenleri eminim yarmıştır.
robbie fowler in gole sevinirken kayıp düşen hakemin üstüne atlayarak onu da sevince katması.
golden sonra diğer futbolcuyla öpüşen maradona' ya ''ipnesin olum'' demememiz için hiçbir neden bırakmayan durumdur.
mususi ve timsah yürüyüşüdür.
bizzat kendimin yaşadığı bir gol sevinci vardır ki millet yarılmıştı kırk yıl konuşuldu. efendim ben süper amatör kümede golü atmışım içimde hep küçüklük ten kalma martins gibi takla atmak hevesi vardı.attım golün gazıyla türbünlere koştum taklaya başladım ilk taklamı atarken ayaklarım havaya kalktı hafif büyük kaba etim buna dayanamdı ve yer çekiminin de etkisiyle yere dogru asılmaya başladı bendeniz daha fazla yer cekiminin etkisine dayanamayarak taklamı tamamlayama dan düştüm serçe parmagımda kırıldı malesef ee millet dönüp kaba etiyle güldü tabiki bana.hala içimde dir bigün mutlaka martins olacam *
bayan futbolcunun formasunı çıkarması.
man utd-fb nin 6-2 lik maçında fenerbahçe fark yerken tuncayın atttığı gol sonrası old trafford tribünlerine sus işareti çekmesi. Sanki durumu eşitledi. *
"pascaal noumaaaa!!" sevinci. yüzünde hiçbir tebessüm yok son derece ciddi biçimde.
noumanın fenerbahçeye attığı gol sonrasına tribünlere karşı ufaklığı kurcalaması.
fenerbahçeli volkan'ın maç sonrasında formasını tribünlere fırlatıcam diye omzunu çıkarması ve bir kaç hafta sahalardan uzak kalması.
94 dünya kupası yarı finalinde gol atan bebeto'nun takım arkadaşlarıyla birlikte bebek sallama hareketi yapması.
tam tanımı bu videodakilerdir dedirten konudur

http://www.youtube.com/watch?v=uYXSSEq1678