1. 1.
    kuzen:ceklanelini ben:hipermen
    ceklanelini:çadırımın üstüne şıp diyip damlayan senmişsin.
    hipermen:napıyım hacı zor durumda kalmıştım yapıcak birşey yok.
    -1 ... hipermen
  2. 2.
    cozisara henüz 11,12 yaşlarındadır ve geceleri altına kaçırmaktadır.
    bir gün aile dostunda misafirlikteyken vuku bulur yaran anımız.
    gece saat yarım.cozisara derin uykusunda, hergün çişe kaldırıldığı vakitler.

anne - oğlum şştt...
    cozisara - ıııı!
    anne - oğlum hadi.

akabinde dış kapının açılmasıyla beraber, pantolonu indirmek.
    bir daha görmedim o aileyi.
    1 ... cozisara
  3. 3.
    kuzenimin başına gelen bir anaokul kayıt anısıdır yazacaklarım...

okul yönetimi kayıt sırasında kırtasiye listesi verir velilere içinde boyadan makasa hersey yazılı olan klasik okul ihtiyac listelerinden biri.
    maddeler sıralanır derken
    2 top (A4) kağıt seklinde belirtilen bir madde de vardır listede.

bizim kuzen bu madde karsiligi okula ne götürür peki
    evet efendim
    2 adet top 1 adet de dosya kağıdı...

(korkmaya gerek yok kuzenin okul hayatı o noktada bitmedi. şimdi hukuk son sınıf öğrencisi..)
    9 ... buzz
  4. 4.
    olay; geçen sene bayram namazında vuku buldu efendiler.malum havalar sıcak namazı dışarda kılıyoz.ben de muhtarın safındayım.neyse namaza geçtik kılıyoz bizim muhtar birden rükuya varmadan secdeye kapandı ve onla beraber iki üç kişi daha yaptı bunu.gülmemek için dudaklarımı ısırıyorum resmen.ötesi adamlar kalkmadılar bizim secdeye varmamızı bekliyorlar.seni seviyorum muhtar agam hep başımızda ol.
    2 -3 ... cistak cistak
  5. 5.
    bizim oralarda ufak şeylere iga eki takılarak söylenir. bavulun küçüğüne bavuliga, kantarın küçüğüne kantariga denilir.

sene 80 lerin sonu. çocukluk yani. anneme ''babama söylesene bana amiga alsın'' dediğim günü hatırladım nedense. zavallı kadıncağız neyiga neyiga diye sordu durdu.

(bkz: amiga)
    5 -1 ... redwiner
  6. 6.
    yıllar önce, teyze kızıyla fuardaki bir konsere gitmek üzereyiz. konak meydanı'ndaki bankamatikten para çekip yürümeye başladık. sonra biri geldi yanımıza teyzemin kızına; "merhaba nasılsın?" dedi, tokalaştılar falan benimle de tokalaştı başladık yürümeye. baya baya muhabbet ediyoruz, nereye böyle falan filan. epey bir yürüdükten sonra, teyze kızına dedim; "kim bu dershaneden mi?" birden durdu benim teyze kızı, hayretler içerisinde; senin arkadaşın değil mi?" ikimiz de dumur bir halde bu sefer sen kimsin falan demeye başladık. meğer tanışmak için gelmiş. yapıştı peşimize bırakmıyor, baktık çaresi yok. ilerde bir polis memuruna söyledik, aldı başımızdan:))
    7 ... kimera
  7. 7.
    sene 98 veya 99 olmalı. alkollü bir şekilde üzerinde distortion'la sabah 4 te beyoğlundan basın sitesindeki evine giderken kimlik taraması için durduran polislere distortion'ın ne olduğunu anlatmaya çalışmak var bir de... gülsem mi hüzünlensem mi bilemedim o an. * *
    1 ... soulsuicide
  8. 8.
    hele aynı teyze kızıyla bir kemeraltı anım var ki * ) bir gün çankaya'dan konak'a kestirme olsun diye kemeraltı'ndan geçiyoruz. ama saat ilerlemiş, hava henüz kararmamış ama kemeraltında dükkanlar kapanmış vs. neyse tam ortaya geldik. birden etrafımızı sokak çocukları sardı ama bir sürü nerden baksan 10,15 kişiler. allahım 3,5 atıyoruz. çocuklardan biri filmde görmüş herhalde, ya paranızı ya canınızı dedi * )) benim teyze kızı birden çantasından pasosunu çıkardı (eshot pasosu otobus için) bir de deodorant ben aval aval bakıyorum, başladı zırvalamaya; "çocuklar biz sivil polisiz (o sırada uğur mumcu için yürüyüşler vs had safhada. yeni öldürülmüş) bomba ihbarı aldık. yaklaşmayın sıkarım(elindeki deodoranttan bahsediyor) hahahahahah ben aval aval bakıyorum hala * )))))) çocukların modu birden değişti. abla demeye başladılar. aysun talimat veriyo çocuklara sen şuraya. sen, sen, sen, şu tarafa, (kemeraltının yan sokakları vardır.) uzaklaştırdı çocukları * )))) konak'a öyle bir koştuk ki, hala unutmuyorum.
    7 ... kimera
  9. 9.
    sana numarasını gonderen cocugun numarasını yanlıs cevırmek ve yanlıs kısıle sohbet etmek mesajlasmak ertesı gun cocugun neden mesaj atmadın aramadın sorusunda dumur olmak.
    3 ... sakacikarakter
  10. 10.
    Birgün teyzemin kapısına dilenci gelir ve aralarındaki diyalog bizi sonrasında her hatırlandığında koparır:
    - abla Allah rızası için..
    - sen nerelisen?
    - Muş.
    - ee git Muş'ta dilen ha, bak biz Urfalıyak burda dileniyak.
    - ?!;X?
    2 -1 ... itsanemergency