1. 1.
  ülkemizde çokça var olan karaktersiz insan modeli. trafik kazası olmuş adam kanlar içinde ambulans bekleniyor vakit daralmış durumda vatandaş diyor bir taksiye atalım kan kaybından ölecek. bir an önce hastaneye yetişmesi lazım hemen taksi durduruluyor oda ne. özel araç sahibi ben götürmem arabamın koltukları kan olur. işte insanlığın bittiği nokta. bir koltuk insan canından daha değerli görülüyor. koltuk dediğin kaç paralık şey hastanın yakını senin koltuk parasını verir. allah bu tiplere kimsenin canını emanet etmesin. *
  3 ... dedektif
 2. 2.
  üçüncü dünya ülkesi olgusudur, gelişmiş ülkelerde olması gerektiği gibi yaralılar hastaneye ambulansla gider, özel araçla değil. herhangi bir yaralıyı özel araçla hastaneye götürmek onun hayatını kurtarmaz, çünkü özel araçlarda ilk yardım çantasındaki göstermelik bir iki kalem medikal eşyadan başka tıbbi donanım yoktur.
  2 ... centurion
 3. 3.
  yaralıların hastaneye ambulansla gitmesini savunan insan davranışıdır. fakat almama nedeni, hastanın ambulansla gitmesinin daha doğru olacağını düşündüğünden değil de sadece koltuğun kirlenmemesini düşündüğünden ise o zaman gerçekten ayıp etmiş olur.
  ... dengesiz ip cambazi
 4. 4.
  Kapitalizmin ırzına geçerek materyalist yaptığı insanımsıdır.
  1 ... thelma
 5. 5.
  bu durumda en büyük suçlu ambulanstır. tabi almayan kişiye de insan demek zor.
  ... yalcin abi